Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SPS

Użytkownik
 • Content Count

  698
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

SPS last won the day on October 17 2022

SPS had the most liked content!

Community Reputation

7,216 Guru zegarmistrzostwa

1 Follower

About SPS

 • Birthday 10/13/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Ruda Śląska

Recent Profile Visitors

893 profile views
 1. hop 17000 zł chętnie ponegocjuję
 2. Miłej niedzieli 😁 (ale że w takim zegarku trzeba przestawiać zmianę czasu manualnie - oburzające 🤣🤣🤣)
 3. Śledzę chwilę na raty Wasze rozważania nad GMT. Oczywiście najlepiej zapytać Siri. Ale kiedy nie ma takiej możliwości - bo na przykład jest się długo w górach warto gmt mieć. Na przykładzie moich dwóch zegarków Ball - trochę taki office gmt - 3 strefy, i Rolex - true gmt. Różnica w użytkowaniu jaką zauważyłem to taka, że gdy mam nietypową strefę czasową - na przykład południowa Azja - powiedzmy Nepal gdzie nie ma pełnej zmiany godziny a minutowa (konkretnie 3.45) to łatwiej mi odmierzyć w Ballu i zmienić dzięki obrotowymi bezcelowi z podziałką dzień / noc. I ewentualnie później mogę sobie to przenieść na wskazówki zmianę czasu i ustawić na powrót bezel niż wykonać taką operacje na true gmt. Z drugiej strony ponieważ office gmt (Ball) nie ma skaczące godziny dłużej zajmuje przeniesienie tego na wskazówki z bezela. A w Rolexie to tylko chwila więc Jak zwykle coś za coś. a że jesteśmy w temacie JLC to komplikacja jlc master geographic bardzo mnie interesuje. 😁
 4. a w Kruku byłeś? ja odwiedziłem salon w Katowicach około 2 tygodnie temu. Można pomierzyć, z tego co mówiły miłe panie, poza wybranymi modelami typu Pelagos, wszystko jest dostępne od ręki i sprowadzą co chcesz. Ostatnio mierzyłem BB czarną ceramikę i rabat same panie zaproponowały (trudno powiedzieć czy to dlatego że już Tudora u nich kupowałem i miałem rolka na ręku i zostałem sklasyfikowany jako godny rabatu czy poprostu zaproponowały 🤣🤣🤣 Po ostatniej wizycie wnoszę , że spokojnie jakąś zniżkę dostaniesz o ile nie będzie to model z czasem oczekiwania na listę zapisu.
 5. Nie musi być pierwszy dzień miesiąca żeby był „el primero” day 🤩😆
 6. Jeśli to w ogóle prawda - na grupie Rolex Polska nikt nie wrzucał tego nie widziałem takiego posta żeby ktoś się żalił. Generalnie do sądu masz prawo iść zawsze. Każdy z nas zna lewiznę jaką odstawia Kruk w Polsce jak chodzi o Rolexa. . Odnosząc się do artykułu gdybym wpłacił zaliczki też bym poszedł do sądu po tym czasie o zwrot zaliczek albo dostarczenia zegarka / 4 zegarków. Jeżeli wpłacam zaliczkę to traktuje to jako - że towar lub usługę dostanę , i nie jako jest to gwarancja ceny. (W Kruku to tylko teoria) Z drugiej strony świstek Kruka to nie umowa a chęć wyrażenia zakupu. Może być ciekawie bo jeśli taka sytuacja ma miejsce i nie jest to kaczka dziennikarska to z zainteresowaniem będę to śledził 😁 Ale pewnie oddadzą mu zaliczki i tak się to skończy a po miesiącu nikt nie będzie o tym pamiętał.
 7. Tak potwierdzam. Mam Balla Engineer Hydrocarbon AeroGMT II automat, szafir szkło i szafir w bezelu , tryt + luma. Sprawdził się na lodowcach w najwyższych górach świata - Himalajach. Na pustyniach bliskiego wschodu. Czy Afryce. Zero śladów użytkowania - nie oszczędzałem go. Do tego zabezpieczenia wstrząsowa czy magnetyczne, czy bezpieczeństwa koronki- zresztą poczytaj sobie specyfikacje techniczną tej linii. Wspominasz o Garminie. Garmina też mam, mam tam między innymi wysokościomierz, czy mapy. Jednak na wyprawach w góry wysokie przyczepiam go na pasku zaciskowym do plecaka. Do tego takie urządzenia nie sprawdzają się na dłuższą metę - elektronika siada w niskiej temperaturze, i musisz ładować taki zegarek. O ile w polskich górach to pół biedy tak na wyprawach 3-4 tygodniowych to jest problem. Chyba że kupisz garmina ze szkłem solarnym albo przenośny panel do lądowanie elektroniki i powerbanków. . Noszę go na pasku przy plecaku bo garmin powyżej 5000 m npm źle pokazuje wysokość. Trzeba go codziennie synchronizować ręcznie / manualnie z mapami topo to jedno. A dwa, powyżej pewnych wysokości źle mierzy oksydacje krwi i i tak czy siak musze mierzyć tętno i saturację profesjonalnym pulsoksymetrem. Garmin jest fajny na krótkie wyprawy w niskie góry jak Tatry ale nie na poważne wysokości. Mierzyłem kiedyś na 5100 m npm równolegle garminem i pulsoksymentrem SPo krwi. To przez garmina i jego odchylenia przypłaciłbym wyjście wyżej zdrowiem. Garmin pokazał 92 , pulsoksymetr 78 - kwalifikacja do tlenu. Tyle że garmin mieścisz się w budżecie a Ball to jakieś 3,5 raza poza budżet.
 8. Dokładnie będzie robione - chapter ring, backplate z szybką 🤭 wskazówki, koronka (dostałem w zapasie 2 igły do skrócenia w razie W) , No i jeśli zajdzie potrzeba mam full uszczelek nowych. oczywiście pokażę już na gotowo (wrzucę post jak było przed i jak wyszło już po). a bransoletę mam seryjną chyba że sugerujesz jubilaja? 😁
 9. Żółwik Jeszcze przed „modem”
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.