Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mycha1111

Casio M-710db problem z ustawieniem. Pomocy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do was pytanie. Może ma ktoś taki zegarek jak w temacie ? Jeśli tak to możecie mi pomoc. Mianowicie mam ten zegarek i nie umiem go ustawić. Czy on może odbierać sygnały radiowe ( ten wave Captor- chyba). Jeśli tak to jak to zrobić ? Ja go ustawilem ręcznie i przez 3-4 miesiące działał normalnie ale jak był czas zmiany czasu to on sie nieprzystawil a w ustawieniach pisze ze nie mozna go przestawić na czas letni w strefie UTC, czy to prawda ? Ustawilem go z instrukcja obsługi i czas,dzień (np17)pokazuje ok, ale już np. Wt, środa,czw itd to pokazuje zle bo nie jest przestawiony na czas letni. Czy ktoś wie jak to sie przedstawia ?

Pozdrawiam i dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż dzień tygodnia ma wspólnego z czasem letnim?

 

Jeśli masz ustawioną strefę UTC to zegarek w ogóle nie odbiera sygnału (waveceptor zostaje wyłączony). Musisz ustawić strefę PAR i wtedy po synchronizacji wszystko powinno się poustawiać samoczynnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. No dobra zmieniłem strefę czasowa na PAR, po czym kompletnie mi sie w nim wszystko przestawilo zarowno czas jak i dzien i tak jak pisze w instrukcji zegarek postawilem przy oknie. Juz 20 minut tam leży i sie nie nastawil. Czy tak trzeba było zrobić czy może coś zle zrobiłem ? Zostawić go przy tym oknie na naoc czy co ? Bo teraz wogole wszystko złe wskazuje ....

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ja. Pokombiniwalem z zegarkiem i prawie mi sie udało ustawić sygnał kalibracji. Wskazuwka przesuwa sie na R pózniej na W pózniej znowu na R i na W a pózniej na N i pika zegarek, a czas nadal jest zły. Co mam zrobić ?? R- zegarek przyhotowuje sie do odbioru

W- odbior sygnalu

N- odbior sygnalu zakonczyl sie niepowodzeniem

Y- odbior sygnalu zakonczyl sie powidzeniem Pomocy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostawienie zegarka samemu sobie w tej chwili nic nie da, bo pierwsza automatyczna próba synchronizacji odbędzie się dopiero o północy.

 

Zegarek po prostu nie łapie sygnału. Najlepszy odbiór jest późno w nocy, ale teraz także powinien być niezły, tak więc uruchom jeszcze raz ręczną kalibrację i odłóż zegarek przy oknie w ten sposób, by godzina 12 skierowana była na zewnątrz. A najlepiej, gdyby to było okno od strony zachodniej jeśli masz taką możliwość.

 

Możesz też spróbować założyć zegarek, to wzmacnia odbiór sygnału. Musisz tylko wytrzymać w miarę nieruchomo. :)

 

Przy dobrym odbiorze sygnału (jeśli wskazówka nie wraca z W do R) kalibracja trwa dokładnie dwie minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci bardzo :)

A żeby zegarek o północy tez te sygnały odbierał to trzeba go zostawić normalnie tak o czy musi byc wskazowka na R ? czy może np. Leżeć na biurku czy kolo luszka czy musi byc przy oknie ?Jest mały problem, sygnał zostalbodebrany wskazówką przesunęła sie na Y czyli ok. Tylko po ustawieniu wszystko sie zgadza oprócz dnia który zegarek wskazuje tzn. Dziś jest 17 a on wskazuje ze jest 18, a sygnał już odebrał. Czy mozna coś z tym zrobić czy zegarek jest zepsuty czy co ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, jeśli sygnał został odebrany, kalibracja o północy została już anulowana. Następna sesja rozpocznie się o trzeciej w nocy - każda sesja to sześć prób co godzinę (3:00, 4:00, 5:00, 0:00, 1:00, 2:00), w przypadku udanej kalibracji kolejne próby są anulowane. Nic nie musisz robić, wszystko zostanie przeprowadzone automatycznie. A co do miejsca odkładania zegarka to musisz z tym poeksperymentować - odłóż go tam gdzie zawsze i rano sprawdź, czy synchronizacja powiodła się. :)

 

Jeśli o datę chodzi to poszukaj w instrukcji procedury pod nazwą "Regulowanie położenia wskazówek" lub coś w tym stylu. Przy jej pomocy sprawdź, czy wskaźnik daty ma prawidłową pozycję bazową i w razie potrzeby popraw ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci wielkie, wszystko zrobiłem tak jak napisałeś i nareszcie działa :). Całe szczęście ze zaczął normalnie działać bo już go miałem wyrzucić do śmietnika ...

A moze wiesz co ile czasu powinno sie zmieniać akumulator w tym zegarku ? Czy wogole nie zmieniać ?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych akumulatorów się nie wymienia, chyba że wskutek nieprawidłowego użytkowania (doprowadzanie do całkowitego rozładowania) przedwcześnie zakończy swój żywot, a to się niestety zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.