Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wristwatch

Tissot prc 100-odczyt.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy,

od kilku lat posiadam kwarcowego tissota prc 100.Kupując ten zegarek myślałem że jest bardzo dobrym sprzętem bo miał chronograf.Mam pewien problem z definicją do czego służy prawa tarcza chronografu.W tym momencie nie dysponuję żadnym sprzętem do fotografowania ale rozkład na tarczy wygląda następująco:

u góry z lewej strony jest subtarcza licząca minuty ze stopera, wyskalowana do 30 min,na dole sekundnik a u góry po prawej tarczka wyskalowana od 0 do 10 i to jest ta moja zagwozdka.Co można wyczytać z tej tarczy i jaka jest jej rola?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, to nie to.Gdyby tak było to wtedy ta wskazówka poruszałaby się bardzo szybko po swojej orbicie a porusza się tylko wtedy gdy zeruję stoper (tzn wraca do swojego pierwotnego położenia). Możliwe że coś tam nie działa jak należy albo ta komplikacja jest zupełnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesiate czesci sekundy, nic innego nie moze byc. Powinna wskazywac wartosc kiedy zatrzymujesz stoper i wracac do zera kiedy go resetujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie, już wszystko jasne.Jest to po prostu taki graficzny zapis, jednak wolę wskazania cyfrowe, są czytelniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.