Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RLW

Błonex 17rubis antichoc - inne wskazówki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zegarek zakupiłem jakiś czas temu od zegarmistrza, który pracował w fabryce w Błoniu. Zapewniał mnie, że zegarek jest oryginalny, jeśli dobrze pamiętam wspominał coś o tym, że różni się wyglądem od większości znanych Błonexów ponieważ pochodzi z końcówki produkcji.

 

Pytanie do znawców, czy takie wskazówki były stosowane w zegarkach z Błonia?

 

Błonex 17r P5307833 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę kiepskie zdjęcie ,więc mogę się mylic ,wskazówki chyba? OK ,ale coś mi nie pasuje koperta .Ona raczej wygląda na rodzaj VIII , czyli kopertę w jakiej były Blonexy antymagnetyczne ,Ta tarcza Twoja była w kopercie rodzaju II. Zdjęcie tyłu ,by trochę pomogło ,no i jakieś wymiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym przyjrzeniu się jestem prawie pewien że to koperta od Blonexa Antymagnetycznego /średnica 35,4 mm/ , do tarczy 32,05 .

Twój model tarczy był robiony w kopercie typu II / śr.35,00 mm/ ,i tarcza ma 30,8mm. I dlatego widac te czarne prześwity ,bo tarcza jest za mała.

To tylko moja opinia na podstawie jednego ,kiepskiego zdjęcia / ale mogę się założyc ,że z tyłu jest mały wciskany dekiel / .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym przyjrzeniu się jestem prawie pewien że to koperta od Blonexa Antymagnetycznego /średnica 35,4 mm/ , do tarczy 32,05 .

Twój model tarczy był robiony w kopercie typu II / śr.35,00 mm/ ,i tarcza ma 30,8mm. I dlatego widac te czarne prześwity ,bo tarcza jest za mała.

To tylko moja opinia na podstawie jednego ,kiepskiego zdjęcia / ale mogę się założyc ,że z tyłu jest mały wciskany dekiel / .

 

Hej,

 

dzięki za info, pamiętam, że właśnie coś o tej kopercie ten zegarmistrz mówił, że znawcy będą ja kwestionować.

 

Co do jakści zdjęcia nawet po kliknięciu w nie gdy otwiera się większe jest za mało detali?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_995/gallery_52875_995_19182.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , wskazówki / oprócz sekundnika /,są też nieorginalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mechanizmu też by się przydało,ciekawe jak jest mocowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mechanizmu też by się przydało,ciekawe jak jest mocowany.

 

dodaje :) :

 

Błonex 17rubis P6017994 800x600

 

Błonex 17rubis P6017998 800x600

Błonex 17rubis P6018017 800x600

Błonex 17rubis P6018005 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaje :) :

 

czekam na uwagi :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mechanizm chyba słabo zamontowany.Według książki w kopertach typu VII,mechanizm mocowany był na specjalnych łapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem, mechanizm nie lata, trzyma się dobrze, a szczelina między koperta a tarczą jest tylko minimalna na godz 12, wszędzie indziej jest na styk.

Jaki wniosek wg. was? czy to może być faktycznie dziwny model z końcówki produkcji czy raczej składak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.