Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hezio

taka ciekawostka od laika ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam dwa zegarki ten sam model w zasadzie, ale kupione w różnym czasie:

CALIBRE 8700 Model: BL8000-54L

CALIBRE 8700 Model: BL8004-53E

Ponad 3 miesiące temu ustawiłem dla testu na wszystkich swoich zegarkach ten sam czas.

 

Z tego co widzę na tych dwóch modelach sekundniki idą równiutko tak samo - dla mnie zdziwienie bo nie spodziewałem się tego, raczej sądziłem, że jakaś tolerancja w produkcji może spowodować minimalne przesunięcie czasowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dodam od siebie jak biore do reki 2 zegarki radiokontrolowane, ktore teoretycznie powinny tykac co do sekundy tak samo (bo sie synchronizuja z tym samym zegarem) i musze powiedziec ze sekundy maja odchyly. Nigdy nie interesowalo mnie to az tak bardzo ale sprawdze i sproboje ustawic wszystkie moje zegarki co do sekundy, ciekawe jaki bedzie wynik po miesiacu? 

 

Generalnie zegarki tej klasy maja odchyl + / - 15 sekund na miesiac, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Krzysztof - link jest "prywatny" :)
ja poczekam jeszcze do weekendu i podam moje wyniki po miesiącu jak zakładałem, bo przecież w "międzyczasie" zmiana czasu wypadła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Krzysztof - link jest "prywatny" :)

Ustawialem zdjecie jako "publiczne" ale cos chyba nie dziala. Nie wiem czy to moja przegladarka czy jak ale nie moge znalezc opcji zeby zamiescic zdjecie bezposrednio przez serwis. Nie chce nigdzie zakladac nowego konta zeby nowego spamu nie dostawac poradzcie gdzie mam czy co mam zrobic zeby tu dodac zdjecie zeby je kazdy widzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do zabawy. Mój Nighthawk po miesiącu przyśpieszył o niecałe 4 sekundy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam cierpliwie, zrobie zdjecie po miesiacu to porownam ktory i jak. Ale milo ze ktos sie jeszcze podlaczyl do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam wstawić ok. 26 grudnia czyli po 2 miesiącach od zmiany czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło...
Po ~ 2 miesiącach podsumowanie:

CALIBRE 8700 Model: BL8000-54L (Eco-Drive E870) - odchyłka +12sek.

CALIBRE 8700 Model: BL8004-53E (Eco-Drive E870) - odchyłka +10sek.

PERPETUAL CALENDAR CHRONOGRAPH Model: BL5250-02L (Eco-Drive E812) - odchyłka -4sek.

PROMASTER DIVER Model: BN0085-01E (Eco-Drive E168) - odchyłka +5 sek.

SIGNATURE COLLECTION PERPETUAL CALENDAR CHRONOGRAPH Model: BL5446-01E (Eco-Drive E820) - odchyłka +16 sek.

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło...

Po ~ 2 miesiącach podsumowanie:

CALIBRE 8700 Model: BL8000-54L (Eco-Drive E870) - odchyłka +12sek.

CALIBRE 8700 Model: BL8004-53E (Eco-Drive E870) - odchyłka +10sek.

PERPETUAL CALENDAR CHRONOGRAPH Model: BL5250-02L (Eco-Drive E812) - odchyłka -4sek.

PROMASTER DIVER Model: BN0085-01E (Eco-Drive E168) - odchyłka +5 sek.

SIGNATURE COLLECTION PERPETUAL CALENDAR CHRONOGRAPH Model: BL5446-01E (Eco-Drive E820) - odchyłka +16 sek.

--

Pozdrawiam

Sprawdzając w instrukcji - wszystkie mechanizmy mają te same parametry czyli:

Average monthly deviation: +/-15 seconds when used in normal temperature +5°C to +35°C
Acceptable/operational temperature range: -10°C to +60°C
--

z ciekawości przerzucam się na noszenie codzienne signature żeby zobaczyć jaka będzie różnica za miesiąc... jaki wpływ ma noszenie/temperatura bo teraz może założyłem ze 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.