Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sfrog

Jak przedłużyć wałek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wałkiem ponieważ jest za krótki w stosunku do koperty, przez co nie można osadzić na nim koronki (na upartego można, tylko wałek zostaje w pozycji ustawiania godziny...). Brakuje niewiele, pewnie coś koło milimetra. Rozwiązania są następujące:

- wydłużyć wałek, ale jak? Są jakieś tuleje gwintowane? Jakaś przyjęta procedura?

- wymienić wałek, aka zrobić nowy. Brak tokarki, więc od razu do zegarmistrza, tylko ile toto kosztuje?

- przykleić koronkę (yeah, czujcie się sprowokowani, ale prawda jest taka, że do starego kwarca wsadziłem nowy mechanizm kwarcowy za kilkanaście PLN, więc już zwiększyłem kilkukrotnie wartość zegarka)

 

Byłbym wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki mechanizm.  Do naręcznych najłatwiej zastosować przedłużkę, dobry zegarmistrz powinien przedłużki mieć na stanie. Jeżeli to kwarc na miyocie albo rondzie to z wałkami u zegarmistrza też nie powinno być problemu. Ewentualnie można dobrać nową koronkę z dłuższą tulejką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to mechanizm ? myota? do tego sa wałki róznych długosci, zegarmistrze takowe posiadaja - nie oplaci im sie tego dobrabiac (najtansza myota kompletna to 9,50pln), Ja ostatnio u swojego kupiłem za 1 czy 2 złote najdluzszy wałek jaki miał, i powiedział mi ze bez problemów moge go obciąć bo ma taką twardosc, że po obcięciu koronka się wkreci - miał rację! Jesli nie chcesz sie sam z tym bawic to on Ci to zrobi za grosze :) 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myota. Podjadę dzisiaj do zegarmistrza to się rozeznam. Znalazłem koronkę z dłuższa tulejką, ale gwint jest za duży. Koronka zresztą też :D Dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.