Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość scooby666

Memosail 10 minutes 17 Jewels Chrono

Rekomendowane odpowiedzi

Gość scooby666

Dzień dobry!

 

Mój brat chciałby się dowiedzieć coś więcej o tym zegarku. Czy ktos ma pojęcie co to za twór? Nie mogłem nic znaleźć na polskich stronach. Jedynie aukcje na ebayu z informacjam i zdjęciami:

 

http://www.ebay.pl/itm/70s-Memosail-10-Minutes-17-Jewels-Yachting-Chronograph-Valjoux-Cal-7737-/131064304100

 

Wnioskuję, że był używany jako stoper/minutnik. Jakaś historia, innna informacja?

 

W razie czego mogę wrzucić oryginalne zdjęcia, tylko musiałbym go zdobyć i sfotografować. Z tego co wiem, był kupiony poza granicami Polski wiele lat temu. 

 

 

Here is an used Memosail 10 minutes 17 jewels yachting men's chronograph watch, circa. 70s, 100% original & authentic, overall in good condition, the width of the watch is about 43 mm (excludes crown) / 45 mm (includes crown) and 43 mm from top to button. Case  Original chrome plated case body has some light wear & scratches, no rust or corrosion. Caseback   Original stainless steel screw style caseback has some light wear & scratches, no rust or corrosion, factory writing is visable. Crystal Original acrylic crystal is clean. Dial 100% original Memosail signed multi-colors dial is clean (see pics.), never been restored before, all writing is clearly visable, written "T SWISS MADE T" at bottom. Hands   Original whitel hands are clean and in good working condition. Movement  Original Memosail signed Valjoux based Cal. 7737 manual wind chronograph movement is in running condition (service history unknown); all chrono is working properly and can reset; not recently timed, regulated, or pressure tested, not guarantee for waterproof or time accuracy. Winding crown Original non-signed stainless steel winding crown works well, can wind and set time.

PC030029.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywany do zawodów żeglarskich (nie wiem czy tak można napisać?) - regat.

 

Zazwyczaj 10 minut przed startem wywiesza sie flage informującą o tym, dodatkowo po komendzie "start" żaglówka ma okreslony czas (bywa, że kolejne 10 minut) na opuszczenie stanowiska (inaczej jest dyskwalifikacja) :)

 

Nie jest to ani rarytas, ani poszukiwany zegarek. Naprodukowano tego trochę :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywany do zawodów żeglarskich (nie wiem czy tak można napisać?) - regat.

 

Zazwyczaj 10 minut przed startem wywiesza sie flage informującą o tym, dodatkowo po komendzie "start" żaglówka ma okreslony czas (bywa, że kolejne 10 minut) na opuszczenie stanowiska (inaczej jest dyskwalifikacja) :)

 

Nie jest to ani rarytas, ani poszukiwany zegarek. Naprodukowano tego trochę :)

Jest to tzw yacht timer. Start do regat jest lotny, jacht nie stoi lecz się porusza. Taki czasomierz ma umożliwić przekroczenie mety z max prędkością , najwcześniej po sygnale, ale bez falstartu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.