Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gadzet

CASIO EDIFICE EQS500C-1A1 EQS-500C-1A1 Tough Solar

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to model z synchronizacją radiową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN proszę o pomoc czy masz instrukcję do casio EQW-M1100C-1AER ,albo wiesz jak go ustawić? Co ty na to?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o polską instrukcję? Takowej nie posiadam do żadnego modelu.

 

Jeśli nic nie poprzestawiałeś to powinno wystarczyć ustawienie odpowiedniej strefy czasowej. W tym celu przyciskiem MODE włącz tryb World Time (WT wskazywane na lewej tarczy), następnie prawym dolnym wybierz strefę PAR - czas dla tej strefy ustawi się na małym zegarku. Sprawdź, czy na lewej tarczy wskazywane jest STD, jeśli nie to wybierz takie ustawienie prawym górnym przyciskiem. Na koniec przytrzymaj lewy górny przycisk na około 3 sekundy, by wybraną strefę "przenieść" na główny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odpowiedz nie wiem czy dam radę ustawić ,ale zobaczymy jutro będę miał zegarek jakby co to mogę ci pozawracać głowę? pozdrawiam gadzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam powiedz mi czy ten zegarek się sam łączy z zegarem atomowym czy trzeba coś zrobić dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi ustawiam alarm a on nie działa powiedz mi po koleij jak ustawić wydaje mi się ze dobrze to robę ,ale niewiem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam już sobie poradziłem z ustawieniem alarmu tylko powiedz mi jak on sie łączy z zegarem atomowym dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego działania synchronizacji radiowej wystarczy ustawienie właściwej strefy czasowej - jeśli mieszkasz w Polsce to jest to strefa PAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy czasie zimowym synchronizuje się o 2 w nocy, więc przypuszczam, że każdy casio z synchro ma tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam seven proszę podpowiedz mi ja mam chyba żle ustawiony zegarek ponieważ po wciśnięciu MODE na małej tarczy ustawia mi się pasek pomarańczowy zamiast WT.Naromiast po drugim naciśnięciu MODE wtedy wchodzi wt i skazówka pokazuje PAR.Nastepne wciśnięcie MODE ustawia sie alarm a jesczew raz wciskam MODE zaczyna odmierzać czas i na małej tarczy pokazuje TM może jest żle usawiony i dlatego nie łączy się z zegarem atomowym,tak mi się wydaje ponieważ nie działa dokładnie co do sekundy czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powinieneś poszukać jakiegoś mniej skomplikowanego zegarka...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy czasie zimowym synchronizuje się o 2 w nocy, więc przypuszczam, że każdy casio z synchro ma tak samo.

Zgadza się, tak jest w każdym Casio z synchronizacją (na czasie letnim pierwsza próba startuje o 3 w nocy).

 

 

Witam seven proszę podpowiedz mi ja mam chyba żle ustawiony zegarek ponieważ po wciśnięciu MODE na małej tarczy ustawia mi się pasek pomarańczowy zamiast WT.Naromiast po drugim naciśnięciu MODE wtedy wchodzi wt i skazówka pokazuje PAR.Nastepne wciśnięcie MODE ustawia sie alarm a jesczew raz wciskam MODE zaczyna odmierzać czas i na małej tarczy pokazuje TM może jest żle usawiony i dlatego nie łączy się z zegarem atomowym,tak mi się wydaje ponieważ nie działa dokładnie co do sekundy czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Wszystko jest ok, nie napisałem że WT ma wskoczyć już przy pierwszym wciśnięciu MODE. Synchronizacja może być nieskuteczna z innych przyczyn (zakłócenia, słaby odbiór sygnału w Twoim mieszkaniu itp.). Rezultat ostatniej próby synchronizacji możesz sprawdzić w trybie głównym TM poprzez wciśnięcie prawego dolnego przycisku - sekundnik wskaże Y dla udanej próby lub N dla nieudanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak jest w każdym Casio z synchronizacją (na czasie letnim pierwsza próba startuje o 3 w nocy).

 

 

 

Wszystko jest ok, nie napisałem że WT ma wskoczyć już przy pierwszym wciśnięciu MODE. Synchronizacja może być nieskuteczna z innych przyczyn (zakłócenia, słaby odbiór sygnału w Twoim mieszkaniu itp.). Rezultat ostatniej próby synchronizacji możesz sprawdzić w trybie głównym TM poprzez wciśnięcie prawego dolnego przycisku - sekundnik wskaże Y dla udanej próby lub N dla nieudanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz powiedz mi jak go mam zresetować i ustawić od początku może wtedy zacznie pracować jak należy po wcisnięciu dolnego prawego pokazuje N chyba jest to nie możliwe ze w całym mieszkaniu mam zakłócenia.kiedyś miałem inny zegarek i on się łączył.Myślę że jest żle ustawiony.mam nadzieję ze nie zawracam ci głowy ,ale nie daje mi to spokoju.powiedz mi sczaiłem ze po wciśnięciu raz MODE i pużniej górnym lewym on wykonuje jakieś czynności nawet go można zaczymać o co chodzi jeszcze nie wiem.pozdrawiam i czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno SEVEN powiedz jak się sprawdza naladowanie bateri narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN odpowiedziałeś mi na moje pytania ,ale nie mam tych odpowiedzi nie wiem o co chodzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz powiedz mi jak go mam zresetować i ustawić od początku może wtedy zacznie pracować jak należy po wcisnięciu dolnego prawego pokazuje N chyba jest to nie możliwe ze w całym mieszkaniu mam zakłócenia.kiedyś miałem inny zegarek i on się łączył.Myślę że jest żle ustawiony.mam nadzieję ze nie zawracam ci głowy ,ale nie daje mi to spokoju.powiedz mi sczaiłem ze po wciśnięciu raz MODE i pużniej górnym lewym on wykonuje jakieś czynności nawet go można zaczymać o co chodzi jeszcze nie wiem.pozdrawiam i czekam.

Nie ma możliwości zresetowania zegarka bez jego otwierania.

 

Jednym wciśnięciem MODE uruchamiasz tryb stopera, lewy górny przycisk w tym trybie uaktywnia wyświetlenie 1/100 i 1/1000 sekundy na lewej tarczy.

 

Ustawienie właściwej strefy czasowej można sprawdzić w jeszcze jeden sposób. W trybie głównym TM przytrzymaj lewy górny przycisk dotąd, aż sekundnik ustawi się na godzinie pierwszej. Po zwolnieniu przycisku sekundnik wskaże aktualnie wybraną strefę czasową - powinno być to PAR. Jeśli tak nie jest to wybierz takie ustawienie prawym dolnym przyciskiem. Prawym górnym ustaw lewą tarczę na opcji AT (automatyczne przełączanie pomiędzy czasem letnim i zimowym) i na koniec zatwierdź wszystkie ustawienia lewym górnym.

 

 

jeszcze jedno SEVEN powiedz jak się sprawdza naladowanie bateri narka

Zegarek sygnalizuje jedynie słaby poziom naładowania akumulatora, sekundnik przeskakuje wtedy co dwie sekundy, a większość funkcji zostaje wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN bardzo ,ale to bardzo wielkie dzieki za odpowiedz powiedz mi co mam zrobić żeby się łączył bo nie da mi to spokoju masz jakiś pomysł proszę pozdrawiam narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musisz ustawić w zegarku to strefa czasowa (wg powyższego opisu), sam odbiór odbywa się automatycznie i nie da się tego wyłączyć. Spróbuj odłożyć zegarek na noc na parapecie lub gdzieś w pobliżu okna od strony zachodniej, w ten sposób by godzina 12 skierowana była w stronę okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadzet, może być tak, że w całym mieszkaniu nie chce Ci złapać.

Np. u mnie w domu dla GW-M5610 jeszcze nie znalazłem miejsca, żeby złapał sygnał. Za to Citizen Skyhawk i Protrek łapią co noc.

W samym zegarku nie da się zmienić ustawień, aby poprawić skuteczność synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN po ustawieniu AT zegarek ustawia się godzinę do przodu i lipa już nie wiem co mam zrobić , :)  :D  :P  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ustawioną poprawną strefę czasową (tak jak mówił Seven - PAR) to przy następnej udanej synchronizacji powinien ustawić się aktualny czas.

Możesz wyjść gdzieś na ławkę, do parku i popróbować ręcznego wymuszenia synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam SEVEN po ustawieniu AT zegarek ustawia się godzinę do przodu i lipa już nie wiem co mam zrobić , :):D:P:rolleyes:

W takim razie wróć do ustawienia STD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie tak zrobiłem.wiesz co spróbuje jeszcze czy się połączy w innym miejscu niż moje mieszkanie .a powiedz mi czy mogę go ręcznie zmusić do połączenia? jesli tak to w jaki sposób pozdrawiam sorki za te moje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.