Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

korki09

Mechanizm ze złotego kieszonkowego IDENTYFIKACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że jedna z wielu jakie można znaleźć w sieci  reklam  Dursteina to za mało, mnie wierzyć nie musisz :

 

http://www.glashuetteuhren.de/historische-entwicklungen/einfuehrung-neuer-fertigungsmethoden/

 

Co prawda nikt nie przyzna się do FHF, jednak kto wtedy  na tak wysoką skale produkował mechanizmy na życzenie  i oferował każdemu kto tylko zgłosił chęć " chce mieć"? Roman , a jakież  są te  rozwiązania niemieckie oprócz poprawienia wychwytu szwajcarskiego?Pytam , bo rzeczywiście mam prawo czegośnie wiedzieć.

 Z  A.Eppnerem to się trochę wychyliłęm, chodziło mnie o takiego Assmana:

 

715239d1337653074-were-assmann-17l-small

 

Przepraszam, nie ten:

 

352617d1290473686-first-gruen-designed-p

 

 Ten też nie:

 

mech_.jpg

 

O ten:

 

714287297_o.jpg

 

Odnośnie  Eppnera jeden z przykładów: http://forums.watchuseek.com/f11/eppner-co-pw-263181.html

 

A teraz bez spinania, otwórz piwko i po kolei rozbierz mechanizm Assmana, Uniona i  FHF-a i sobie porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kryte kamienie palet kotwicy,

 

No chyba jaja sobie ze mnie robisz

 

FHF19H6

 

2013-11-30%2008.13.16.jpg

 

W Unionach nie ma nic innego czego  niema w  FHF 19H6 SG.

 

 

 

Zamiast rozbierać pogrzebałem dzisaij w moich złomko/dawcach i powiedz mi który z tych 5 jest Systemu Glashutte

 

Sprawdzasz mnie? Proszę Cie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzał w płot  .Ten Assmann kolego kaido2 ma wychwyt glashutte z wszelkimi szykanami (wystarczy spojrzeć)i o których pisał kolega Kieszonkowe.Świetny zresztą mechanizm ( praktycznie Lange ) świetnie wykończony i "uzbrojony".Bezpośredni związek tego mechanizmu z typową masówką FHF to nieporozumienie zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FHF19H6 ma kryte palety, ale to nie jest wychwyt glashutte , tylko zwykły szwajcarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........

 

 

714287297_o.jpg

 

Odnośnie  Eppnera jeden z przykładów: http://forums.watchuseek.com/f11/eppner-co-pw-263181.html

 

A teraz bez spinania, otwórz piwko i po kolei rozbierz mechanizm Assmana, Uniona i  FHF-a i sobie porównaj.

 

Ja się nie spinam (a piwko piję tylko w dobrym towarzystwie)

 

czym się charakteryzuje wychwyt Systemu Glashutte napisałem już wcześniej i na Twoim ostatnim zdjęciu przynajmniej dwie cechy różnic tego wychwytu są widoczne mniej lub bardziej. Poza wyraźnym napisem na płycie Glashutte i Sa ;).

 

Natomiast na podstawie niewyraźnych zdjęć trudno wyrokować. Tak samo jak na moich zdjęciach  dla ułatwienia Ci powiem że dwa mechanizmy  są Systemu Glashutte i z wychwytu i opisu na tarczy.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie  Union zapewne "kolaborował " na poziome całych mechanizmów bezpośrednio z FHF i to rzeczywiście widać .

Ale traktowanie w ten sposób i Assmanna  czy Eppnera to przegięcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaido2, dnia 06 Marz 2014 - 13:12, napisał:

No chyba jaja sobie ze mnie robisz

 

FHF19H6

 

2013-11-30%2008.13.16.jpg

 

W Unionach nie ma nic innego czego  niema w  FHF 19H6 SG.

 

 

 

 

Sprawdzasz mnie? Proszę Cie.

 

Marcinie nie sprawdzam Cię tylko próbuję jeszcze raz wyraźnie powiedzieć że jeśli nie mamy wyraźnych zdjęć to możemy tylko gdybać lub napisać TYPU  Glashutte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kieszonkowe przecież to  zdjęcie jest  wystarczająco wyrażne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja się rozwinęła bardzo, wiele terminów nic mi nie mówi. Przeczytałem dwukrotnie wszystkie posty i widzę że nie ma jednoznacznej opinii jeszcze, czy mogę w jakiś sposób pomóc , poprzez dokładniejsze zdjęcia któregoś z elementów? Czy zdjęcie mechanizmu pod tarczą może pomóc w rozwiązaniu problemu? 

Pozdrwiam

Jakub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kieszonkowe przecież to  zdjęcie jest  wystarczająco wyrażne .

 

Ależ oczywiście. Dla Ciebie i dla mnie tak. Prowadząc dyskusję na forum mam nadzieję że i inni Koledzy się czegoś przy niej dowiedzą. Oraz że wyrobią sobie "własne zdanie"

 

p.s. Ja nie mówie o ostatnich zdjęciach Marcina tylko o zdjęciach Kol. korki09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja się rozwinęła bardzo, wiele terminów nic mi nie mówi. Przeczytałem dwukrotnie wszystkie posty i widzę że nie ma jednoznacznej opinii jeszcze, czy mogę w jakiś sposób pomóc , poprzez dokładniejsze zdjęcia któregoś z elementów? Czy zdjęcie mechanizmu pod tarczą może pomóc w rozwiązaniu problemu? 

Pozdrwiam

Jakub.

 

Tak jak napisałem zrób dokładne zdjęcie makro wychwytu lub porównaj Swój wychwyt z wychwytem ze zdjęcia zamieszczonego przez Marcina

 

post-27334-0-78405900-1394109908_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzał w płot  .Ten Assmann kolego kaido2 ma wychwyt glashutte z wszelkimi szykanami (wystarczy spojrzeć)i o których pisał kolega Kieszonkowe.Świetny zresztą mechanizm ( praktycznie Lange ) świetnie wykończony i "uzbrojony".Bezpośredni związek tego mechanizmu z typową masówką FHF to nieporozumienie zwykłe.

 Ten Assmann to jest dokładnie Gruen, a ten jeżeli mowa o dużych werkach bazował na FHF. Popatrz sobie dokładniej na zdjęcia. Strzałem w płot może być to że ktoś ma problem z rozpoznaniem wychwytu glashuckiego, który często nazywanym jest dziś "klasycznym szwajcarskim".. Proszę was:

 

2013-11-30%2008.13.16.jpg

 

img7713.931274643.t.515su.jpg

 

Ten Lange to może nie do końca dobry przykład , bo tam saxon jest który różni się tym że kołki są za paletami. Kotwice taka jak w tym Assmannie  z tzw  z pinem , mam w jednym ze starych XIXw. FHF-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem zrób dokładne zdjęcie makro wychwytu lub porównaj Swój wychwyt z wychwytem ze zdjęcia zamieszczonego przez Marcina

 

attachicon.gifzdj.jpg

Wieczorem po pracy wrzucę zdjęcia, postaram się zrobić w miare dokładne. Jezeli jeszcze jakieś inne elementy mam sfotografować, proszę o info, zrobię od razu i wrzucę.

Pozdrawiam

JZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kaido2, dnia 06 Marz 2014 - 13:54, napisał:

 Ten Assmann to jest dokładnie Gruen, a ten jeżeli mowa o dużych werkach bazował na FHF. Popatrz sobie dokładniej na zdjęcia. Strzałem w płot może być to że ktoś ma problem z rozpoznaniem wychwytu glashuckiego, który często nazywanym jest dziś "klasycznym szwajcarskim".. Proszę was:

 

2013-11-30%2008.13.16.jpg

 

img7713.931274643.t.515su.jpg

 

Ten Lange to może nie do końca dobry przykład , bo tam saxon jest który różni się tym że kołki są za paletami. Kotwice taka jak w tym Assmannie  z tzw  z pinem , mam w jednym ze starych XIXw. FHF-ów.

 

Marcinie, to że wytwórcy mechanizmów wzajemnie od siebie kopiowali rozwiązania to jest chyba normalne. Tak samo jak to że upodabniali swoje mechanizmy do topowych marek. Natomiast żeby definitywnie stwierdzić że to jest System Glashutte czy FHF czy inny szwajcar to trzeba mieć dokładne dane (zdjęcia/mechanizm) i zobaczyć czy dany mechanizm posiada szczególne cechy. Tak na marginesie z tych 5 pokazanych przeze mnie mechanizmów dwa są wyraźnie opisane System Glashutte a jeden nie ma tego charakterystycznego "pina" o którym mówisz w swoim XIXw. FHF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No groch z kapustą kolego kaido2 . Assmann był uczniem Pana Lange i usamodzielnił się zakładając swój własny zakład w Glashutte.Owszem wykonywał zamówienia dla Gruena , w tym ciekawe zegarki ze złotą kotwicą z wąsami (warto poszukać) , ale co to ma wspólnego z FHF i twoją teorią .

Ciekawe skąd wnosisz , że mam problem z rozpoznawaniem wychwytu Glashutte ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lange to OLIW z okresu schyłkowego Lange , już z wychwytem szwajcarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś hybryda z 1924 r. Radzę poczytać o wychwycie glashuckim np. u Podwapińskiego .Wszystko odbyło się z 50 lat wcześniej.

Jest jeden kołek ograniczjący , osadzony w wejściowym ramieniu kotwicy (cytat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No groch z kapustą kolego kaido2 . Assmann był uczniem Pana Lange i usamodzielnił się zakładając swój własny zakład w Glashutte.Owszem wykonywał zamówienia dla Gruena , w tym ciekawe zegarki ze złotą kotwicą z wąsami (warto poszukać) , ale co to ma wspólnego z FHF i twoją teorią .

Ciekawe skąd wnosisz , że mam problem z rozpoznawaniem wychwytu Glashutte ?

Ale jaki groch z kapustą? Nie rozumiemy się  i się nie dziwię w końcu to słowo pisane.O tym że Assmann był uczniem doskonale wiem. Co ma wspólnego, a no to że wszystkie te mechanizmy bazują na FHF-ach. Lange rzecz jasna miał swoją  fabrykę gdzie produkował mechanizmy  w/g standardów szwajcarskich częściowo na szwajcarskich maszynach z nowym wychwytem, jednak to jeszcze o niczym nie świadczy, nie wyszedł od FHF-a, a jedynie jest na jego standardach,tego tematu nie poruszam, natomiast reszta?. Wystarczy rozebrać, porównać i jest jasne. Na prawdę nie ma co dywagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Groch z kapustą to taka przenośnia kolego , rozumiesz ?

Generalnie masz rację , ponoć wszystko zaczęło się od Adama i Ewy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Marcinie na stronie na którą się powołujesz jest też piękny schemat z wszystkimi trzema cechami dla Wychwytu Glashutte.

Wystarczy że kol. korki09 sobie dokładnie to obejrzy.

 

http://www.clockwatch.de/index.html?html/tec/hem/gla.htm

 

choć jak już wcześniej napiasłem mam mechanizmy opisane System Glashutte które tych wszystkich trzech cech razem nie posiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednak  zapominać , że Lange zaczynał w 1845 r  - żdziebko wcześniej jak pamiętam od  FHF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś hybryda z 1924 r. Radzę poczytać o wychwycie glashuckim np. u Podwapińskiego .Wszystko odbyło się z 50 lat wcześniej.

Jaka hybryda? To jest wychwyt saxoński Mulera na bazie Glashuckiego :D No i o czym mam czytać? czym różni się  wychwyt szwajcarski od saxońskiego, czy glashuckiego? Dlaczego w nich przesunięto  widełki? Co daje wyważenie palet poprzez np dodanie pinu? I można by jeszcze kilka pytań zadać. A jak wyglądał wychwyt szwajcarski przed udoskonaleniem w Niemczech?

 

O proszę:

I z pinem i z "poprawionym" wychwytem szwajcarskim tu bocznym.

1850%20escapement%20close.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to  wszyscy mamy rację. Lange zaczynał wcześniej jednak  ja tu się nawet wyrobów Lange-go nie czepiam. Roman, mnie ta strona z jakiegoś powodu nie chce dokłądnie działać a linkowanego mam tylko Mulera tak wiec  do niego odesłąłem. Muler lekko unowocześnił pierwotny wychwyt glashucki. Prawda jest taka że obecny wychwyt który rozumiemy jako szwajcarski to  mieszanka wychwytu szwajcarskiego z glashuckim. Pierwotnie ten wychwyt wyglądał  trochę inaczej co można zobaczyć w kieszonkach  z wychwytem szwajcarskim prostym z przed 1890 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej groch z kapustą kolego . Po co mieszać wychwyt Mulera  z glashuckim . Powtarzam jeden kołek w kotwicy .

Kolega podaje jakieś nieistotne fakty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.