Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kaido2

Użytkownik
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

kaido2 last won the day on December 16 2013

kaido2 had the most liked content!

Community Reputation

90 Bywa pomocny

Kontakt

 • Gadu-Gadu
  13778006

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Jestem botem!

Recent Profile Visitors

458 profile views
 1. Mam tą skrzynkę. Nie ma się do czego przyczepić. Kupując wszystko co potrzebne wyjdzie znacznie drożej, a tej skrzynce jest wszystko co zazwyczaj kupuje się na start.
 2. Nie. Po prostu przez Covida jest dużo niższa produkcja, a popyt wyższy. Druga rzecz- na magazynach towaru brak stąd dochodzą terminy. Jak chcesz to Ci kilka 11-kowych łańcuchów podrzucę.
 3. A tam zaraz nie modne. Mam 2 rowery w takim konfigu ( w tym jeden szosowy). Podstawa to masz się na tym czuć dobrze. Jeżeli coś dobrze działa i nie przeszkadza to nie ma potrzeby tego zmieniać, lepsze jest wrogiem dobrego.
 4. Że co proszę? Jaki ból dupska, jaka zazdrość? Jprdl, że ludziom w głowach takie gówno siedzi. Zabrzmiałeś chłopie jakbyś latami tyrał na swoje caco i właśnie jakbyś miał jakiś ból dvpy spowodowany z jakiegoś powodu. Po pierwsze primo, mogę mieć rower jaki chcę i to nie stanowi żadnej bariery nawet teraz. To jest tylko jeden telefon do klubu. Tylko jestem już na tyle świadomy, ze uważam , że taki sprzęt akurat nie jest mi do niczego potrzebny. Tak, że proszę daruj sobie tego typu komentarze w moją stronę, bo się tylko pogrążasz. Poinformuję tylko, że mam ok 12 rowerów w tym 6 szos ( w tym klubówki z moich czasów świetności). Gdybyś mi jakiś numer cwaniaczy odpier...lił na trasie to bym napisał tak " To dotyczy ciebie" Nie znam cię , nie odjebaueś, więc jak napisałem " tego nie wiem", rachunek sumienia pozostawiam tobie. Sytuacje które opisałem, są na bazie moich doznań z różnymi ludźmi których przez mogę napisać już lata spotkałem na swojej drodze, a więc? Chłopie na prawdę, ja nic do ciebie nie mam, bo niby z jakiego powodu? A wracając do podkładek, to ich nie zanegowałem, a wręcz przeciwnie, wyjaśniłem od czego one są i nie są one żadną ujmą tak jak to właśnie wielu " kolarzy" odbiera. A tak w ogóle to odniosłem się do komentarza zaqa i później fidello, tak że na przyszłość proszę dokładnie kilka razy przeczytać i się zastanowić zanim się coś yebnie. Dziękuję, Bez odbioru.
 5. No to właśnie nie o Tobie, bo w przypadkach takie jak Twój nie widzę niczego złego. Natomiast tu sprawa tyczy się wszystkich tych co pouczają i próbują pokazywać jacy to nie kolarze i jakie tam Watty ( co jest czysta głupotą, bo to się im odbije) wyciskają, a po jednym typowym krótkim skoku schodzą na zawał. A czego brakło? Wszystkiego brakło. W wieku 40- tu lat kupił rower z najwyższej póły i myślenie - ja gówniarzowi pokaże, a tak naprawdę to nie ma co. Ze sportem miał do czynienia przed telewizorem, nawet do kościoła 50m metrów jeździł mietkiem z toną szpachli po iluś tam dzwonach. To są właśnie te przypadki które mam na myśli i wcale ich tak mało nie jest.
 6. Tu nie trzeba niczego rozumieć. Albo dajesz do zrobienia ramę customową pod siebie i wtedy nie masz podkładek, albo kupujesz rower seryjny i dopasowujesz go pod siebie. Podkładki są po to by w tym drugim przypadku dopasować sprzęt pod swoje wymiary. Niestety szosa to nie " góral " ta błędów nie wybaczy, olejesz to się to później odbije. Podkładki to raczej poziom pewnej świadomości. A rower? Każdy kupuje taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba, jedyne zbędne są tu kombinacje - Kupię sprzęt z najwyższej półki i w wieku 40-tu lat zostanę kolarzem zawodowym. I to jest problem z kategorii błędnego myślenia nad którym można się zastanawiać. No niestety to tak nie działa, jak ktoś żłopał piwsko przez 40 lat przed telewizorem to o wielu rzeczach może tylko pomarzyć. Druga opcja pod tytułem przerost formy nad treścią - osprzęt, a będę jeździł tylko po bułki.
 7. No dobra, ale Gazelle Eclipse to nie holender pomimo, że producent jest holenderski i tak, to jest dobry wybór nawet w lekki teren. A jak chce się targać mniej to z tego x-a można zwalić zbędne graty i założyć inne koła. Dokładnie! Ludzie nie precyzują, ale też często nie wiedzą, że rower to więcej jak 2 koła ma i że ma większe i mniejsze ciaśniej usadowione, na długim ogonie , czy taczce z przodu. Stąd nie dziwie się , że w grę wchodzą nawet szosówki w... teren Z tym sobie w zupełności typowy x poradzi z dużym zapasem i nie ma co tu wchodzić w temat, bo jest to typowy przerost formy nad treścią. Zrozumiałbym jakieś ostre góry, ale miasto i od czasu do czasu jakiś park. Zdaję sobie sprawę, że góral to rower narodowy, no ale... To powinno wystarczyć aż nadto. https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside900/_/R-p-300794?mc=8577823
 8. Gravel, a poruszam się szosówką. To tak jak rozmowa chleb, ale wpierdzielam bułki. Gravel to nie szosa od tego trzeba zacząć, ale szosą wjeżdżam do lasu, w lesie jak mi odjedzie w dyni - jadę bez trzymanki i co? I nic Zatem: Typowemu Kowalskiemu niewytrenowanemu chcącemu sobie popykać rower odpowiedni polecałbym. Tu jakiś budżetowy cross np. A jak będzie chciał coś więcej to sobie ta hybrydę odpowiednio zmodyfikuje małym kosztem.
 9. Takie czasy, dlatego nikt mnie nie przekona do teraźniejszych wynalazków. Rower służy do jazdy, a nie do udawania, że jeździ. Druga rzecz to prymitywne niezawodne konstrukcje odporne niemalże na wszystko, które obsłużysz w całości praktycznie jednym toolem ( albo kluczem jak np Favorit, czy nawet ten Romet).
 10. Myślimy to, że jak kwadrat się gnie to HTII też się będzie giął i yebnie to dużo szybciej Dlatego zamiast rzeźbić na siłę proponowałbym zająć się prawidłowym obrotem korby, doborem przełożeń i kadencją. Długość korby dobiera się do wzrostu, a nie do samej długości nogi, no ale kto bogatemu zabroni wyebać sobie w chwilę kolana. Stare wyścigowe ramy TT miały niską geo i jak ktoś się zapomniał to gleba w zakręcie na korbach 170 była normą, dlatego nie bez powodu tłuczono nam do łbów by w zakrętach odpowiednio ustawiać korby.
 11. To masz bardzo błędne porównanie występujące u wielu osób, zwłaszcza tych którzy naczytali się bredni w internetach. Pierwsze zetkniecie z nowym - to w większości przypadków efekt placebo. Kiedyś zadałem pytanie jednemu z trenerów, mając już zresztą za sobą przejechane dziesiątki tysięcy km na jednym jak i drugim systemie, podobnie jak osoba , której je zadałem . "Proszę, niech mi trener powie, na czym polega ten fenomen HTII, bo ja różnicy nie zauważam?" Jaką otrzymałem odpowiedź?: "To nic innego jak czysty marketing jeżeli chodzi o użyteczność, natomiast nie zmienia to faktu, że montaż może się wydawać dużo łatwiejszy" Morał z tego taki, że każde kłamstwo wielokrotnie powtarzane staje się prawdą. To co się wygina podczas ugniatania ziemniorów u tzw kieraciarzy to ramiona korby. W systemie na kwadrat jeżeli śruby nie są do końca dobrze skręcone na gniazdach to kwadraty zrobią się co najwyżej okrągłe i nic się nie stanie, będą co najwyżej latać blaty na boki i zrobi się gumowo. W korbie ze zintegrowaną osią po prostu yebnie łączenie korby z osią i o ile będzie miało się szczęście to nie dojdzie do wybicia jedynek. Zaznaczam, mieliśmy takie korby jedne i drugie po takich akcjach. Tyle w temacie sztywności i kosmicznych technologii. I jeszcze jedno, jakby komuś przyszło do głowy pisać jakieś roszczenia w wyniku zdarzenia w ramach obowiązującej gwarancji: - Odpowiedź od Shimano jest krótka- " Nieprawidłowe użytkowanie" Dziękuje?
 12. Typowa przerzutka SS ( krótki wózek) ogarnie kasetę do 34T. Łańcuch w zupełności styknie. 34/25 ( przełożenie 1.3) - powinno dać się z tego wyjechać 20% lekko. Teoria i nic więcej. Mam ss z koronką 34T.
 13. Ale co ma wspólnego regulacja PP z typem zastosowanego suportu? jak się rozjeżdża regulacja to prześledzić należy sekcję zmieniarki od klamki/ manetki poczynając na przerzutce kończąc. Przyczyn takiego zachowania może być kilka. Fanaberie typu wygląd można zrozumieć, ale zbijanie wagi przy 100 kg własnej? Proszę Cię? I ile zbijesz na tej korbie, no i co to Ci da to zbijanie sprzętowe?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.