Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wagro56

Chodzik w gipsowej obudowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Mam zegar przedstawiający scenę z kopalni węgla. Mechanizm to chodzik nie mający żadnych znaków. Będę wdzięczny za każdą informację.

Napis na dole od frontu: "Glück auf!" – po niemiecku "na szczęście!" (chyba tak?). Z tyłu jest z kolei napis "2064 geschützt"(?) – nie wiem czy dobrze myślę, ale w słowniku znalazłem, ze może chodzić o "chroniony, zastrzeżony" (znak towarowy, albo model, typ?). Pozdrawiam.

post-43347-0-11304100-1397922958_thumb.jpg

post-43347-0-15700500-1397922994_thumb.jpg

post-43347-0-89300000-1397923034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa zdjęcia. Cała ta figura jest wykonana - moim zdaniem - z gipsu.

post-43347-0-29910700-1397923318_thumb.jpg

post-43347-0-87789300-1397923333_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz proszę średnicę płytek i odległość między nimi, wtedy może da się ustalić producenta mechanizmu. Zegar zapewne okolicznościowy.Obudowa może być wykonana z gipsu, ale podejrzewam, że będzie to może cynkal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Jako poczatkujący przeglądałem Forum i natknąłem się Twoje posty. Szczególnie spodobał mi się wspaniały Twój budzik, ten którego dzwonki z chromowanych zamieniłaś na czarne i któremu zamieniłaś wkręty. Jestem pełen podziwu dla Twojej kolekcji.

 

Średnica płyt 54 mm, odległość między wewnętrznymi płaszczyznami płyt 16 mm.

To z całą pewnością jest odlew gipsowy. Na ostatnim zdjęciu jest biała dziurka - barbarzyński eksperyment sprzed wielu lat, wykonany wiertłem do metalu obracanym ręką. Wchodziło jak w masło :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie gipsiak, cynkal to stop metali cynku i aluminium.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.