Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KuB_eK

Omega- jaki model, rok produkcji oraz prośba o weryfikację oryginalności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie bardzo proszę o pomoc w określeniu modelu, roku produkcji oraz ewentualnej oryginalności tej sztuki. Z tego co wyczytałem to werk jest z lat 1926-1944 (wg. http://www.omegamania.pl/ ), niestety koperty nie jestem wstanie sprawdzić wg strony http://www.omegawatches.com/planet-omega/heritage/vintage-omegas/vintage-watches-database . Proszę o pomoc, link do zegarka zamieszczam poniżej. Jest to mój pierwszy post na tym forum, także jeśli popełniłam jakiś błąd proszę o wyrozumiałość.
http://allegro.pl/show_item.php?item=4143223867

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to rocznik ok. '39/40. Na pierwszy rzut oka to widzę że jedna ze wskazówek służyła wcześniej innemu zegarkowi. Poza tym mechanizm i koperta wydają się być oryginalne. Tarcza trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź, jeśli jeszcze ktoś ma jakieś informację na temat tego modelu będę wdzięczny za wypowiedzi (im więcej info tym lepiej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oryginalny--[trudno napisy na dekielku odczytac]-maleństwo jak na dzisiejsze czasy...rocznik kolega podał wyżej.

Sądze ze mechanizm z tej rodziny-bidfun-db Archive: Watch Movements: Omega 220

 

Pewne natomiast jest to że był przeznaczony na rynek francuski.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mozecie polecic jakies miejscegdzie moge oddac tarcze do renowacji. Lubie w zagarkach powiew starosci ale w tym wypadku kolor bardzo sie zmienil w stosunku do oryginalu. Preferowane miasta to warszawa i lublin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w tym zegarku warto dobrać wskazówki tak aby były kompletne.

Warto też aby zegarmistrz wyczyścił i nasmarował mechanizm (mechanizmy omegi chodzą bez problemu kilkadziesiąt lat ale trzeba je konserwować). Wymiana szkiełka poprawi wygląd i estetykę, obecne jest dosyć wymęczone. Koperta jest stalowa więc po wypolerowaniu może wyglądać jak z salonu. Tarcza. Jeśli jest oryginalna to lepiej dorobić nową a tę odłożyć do szuflady.

Wydaje mi się że kolega MWatch mógłby Ci pomóc. To świetny zegarek ale wymaga jeszcze trochę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie informacje. Ma moze ktos gdzie zdjecie jak wygladal w oryginale, specyfikacje (jak wyswietla sie na stronie omegi), ewentualnie jaki to model. Chcialbym zebrac jak najwiecej informacji (ciekawostek jak np podal kolega cook o rynku francuskim) na temat tej sztuki.antiquarius.maximus dziekuje za namiar na osobe ktora moze mi pomoc i sugestie dotyczące odnowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie czego stwierdziłeś, że zegarek nie wyglądał tak w oryginale?

Na stronie Omegi potrzebne są referencje, a one na zegarkach bite są od 1946 roku.

A ten rynek francuski to skąd niby się wziął? Jak na tarczy pisze po francusku to na rynek francuski, a jak po angielsku, to znaczy że zegarek na rynek angielski? Szwajcaria to kraj wielojęzyczny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnioskuje ze tak nie wygladal w oryginale tylko chodzilo mi o np kolor tarczy, wskazowki itd. zdjecie jak byl nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wskazówki raczej nie są oryginalne. Zakładając że tarcza jest oryginalna, a może być, obstawiałbym że właściwą wskazówką jest minutowa. Godzinowa jest jakimś erzacem a sekundowa 50/50 że pochodzi od starszego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki były najprawdopodobniej takie:

wskazówki

a tarcza była jaśniejsza, ale nie wydaje mi się, żeby trzeba było ja poprawiać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak wpiszesz w google Omega 26.5 to w grafikach jest tych przykładów całkiem sporo. Możliwe że dokopiesz się do swojego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ten rynek francuski to skąd niby się wziął? Jak na tarczy pisze po francusku to na rynek francuski, a jak po angielsku, to znaczy że zegarek na rynek angielski? Szwajcaria to kraj wielojęzyczny.

A stąd :) -napis na tarczy

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy, ze zegarek z Fab. Suisse na tarczy mógł być sprzedawany we Francji, ale czy przeznaczony?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy, ze zegarek z Fab. Suisse na tarczy mógł być sprzedawany we Francji, ale czy przeznaczony?

Logika wskazuje że tak :) ,bo napis byłby bezcelowy......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie, chociaż moja logika mówi inaczej, bo sporo takich zegarków jest tez w innych krajach.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci będzie, chociaż moja logika mówi inaczej, bo sporo takich zegarków jest tez w innych krajach.

:) Dziękuje.

To prawda-pewnie były do nabycia gdzie indziej... np Atlantic na rynki skandynawskie,Amerykę Południową,czy Europ[ę środkową też można było nabyć poza tym obszarem,co nie wyklucza ich pierwotnego przeznaczenia......

 

P.S A do golonki coraz bliżej :);)

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a to nie jest ten zegarek:

http://forum.horlogerie-suisse.com/viewtopic.php?f=1&t=9680
 

 

 

jednak chyba nie, tarcza się trochę różni...

 

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do części to proszę o informację, z chęcią zakupię komplet 3 wskazówek do mojego zegarka :) oraz proszę o kontakt do osoby, która zajmuje się profesjonalną renowacją tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a to nie jest ten zegarek:

http://forum.horlogerie-suisse.com/viewtopic.php?f=1&t=9680

 

 

 

jednak chyba nie, tarcza się trochę różni...

 

 

Jeżeli ktoś ma dostęp do części to proszę o informację, z chęcią zakupię komplet 3 wskazówek do mojego zegarka :) oraz proszę o kontakt do osoby, która zajmuje się profesjonalną renowacją tarcz.

Jedno i drugie o co prosisz jest niemal niemożliwe..... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a to nie jest ten zegarek:

http://forum.horlogerie-suisse.com/viewtopic.php?f=1&t=9680

 

 

 

jednak chyba nie, tarcza się trochę różni...

 

 

 

Bo tu tarcza jest już po renowacji. Dobra renowacja tarczy to minimum 150 zł. Wskazówki- być może renowator coś ma. Spróbuj zapytać w Warszawieu Głowackich na Złotej. Znajdziesz w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tu tarcza jest już po renowacji. Dobra renowacja tarczy to minimum 150 zł. Wskazówki- być może renowator coś ma. Spróbuj zapytać w Warszawieu Głowackich na Złotej. Znajdziesz w necie.

 

Dzięki wielkie za info, 150 zł jestem wstanie zapłacić za dobrze wykonaną pracę.

 

"renowator" -  to nick osoby na tym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tu tarcza jest już po renowacji. Dobra renowacja tarczy to minimum 150 zł. Wskazówki- być może renowator coś ma. Spróbuj zapytać w Warszawieu Głowackich na Złotej. Znajdziesz w necie.

:blink::)

 

Dzięki wielkie za info, 150 zł jestem wstanie zapłacić za dobrze wykonaną pracę.

Za tą kwote to możesz zrobić przegląd zegarka a nie renowację....[mycie,oliwienie,regulacja,wymiana szkiełka]

Co do renowacji w naszym kraju to bym to raczej malowaniem nazwał......-"uda się lub nie uda" :D

Choć pewnie znajdą się profesjonaliści,ale nie za takie pieniądze

W przypadku Twojego zegarka to nieopłacalne.......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, renowator w moim poście to osoba która podejmie się renowacji. Kolega z postu powyżej ma rację, że do renowacji tarczy powinnaś dodać kwotę na konserwację mechanizmu. Ale czyszczenie tego mechanizmu to może zrobić już zwykły fachowiec (nie bateryjkarz). Spróbuj najpierw wymienić samo szkiełko, to jest pożółkłe i matowe a może zobaczysz wtedy zupełnie inny zegarek. To akurat najtańsza pozycja z kosztorysu.

 

Co prawda sam zlecałem kiedyś renowację tarczy w takiej omedze ale ta Twoja jest w dużo lepszym stanie. Dlatego jeśli już to pewnie lepiej dorobić całkiem nową,  srebrzoną. Największy kłopot to jednak wskazówki. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.