Skocz do zawartości

Zdjęcie

ZEGARKI WOJSKOWE, MILITARNE

Idealny zegarek militarny, wojskowy i jego najpiękniejsi przedstawiciele zegarek wojskowy zegarek survivalowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2014 - 23:41

A najdziwniejsze jest to że w sporej liczbie "ciśnienie" na zegarki militarne mają ci ,co im mama łóżko do dziś ścieli...[lub żona] :D :D :D

• 0

#22 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2350 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 05:16

A najdziwniejsze jest to że w sporej liczbie "ciśnienie" na zegarki militarne mają ci ,co im mama łóżko do dziś ścieli...[lub żona] :D :D :D

Wiesz to z autopsji? :D

• 0

#23 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1110 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 08:09

A co to ma do rzeczy? Nie zauwazylem zeby divery jedynie nurkowie nosili.

Natomiast najciekawsze w zegarkach militarnych nie jest to, ze robia z ciebie twardziela (tu mysle, ze ci co chca sie dowartosciowac to siegaja raczej po PAMy) ale cala historia zwiazana z nimi. wyobrazmy sobie takiego Elgina, ktory ladowal w Normandii

• 1

#24 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12371 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 10:31

Jak zwykle Polacy swoje filozofie wyciągają na najbardziej błahe tematy.

Wszyscy przecież w duszy wiemy, że w pojecie zegarek militarny jest ogólnikowe i można pod to podciągnąć zarówno oryginalne zegarki które były lub są na wyposażeniu jednostek wojskowych jak również zegarki stylizowane które wykorzystują w swojej budowie pewne elementy kojarzące się z militariami.

Po co dorabiać do tego tyle filozofii i dzielić włos na czworo ??

Tak naprawdę oryginalne zegarki wykorzystywane w armii powinny być nazywane "kontraktowymi" ( takie gdzie mamy pewność że zostały wykonane według specyfikacji dostarczonej przez dane jednostki lub po prostu przez te jednostki uznane jako spełniające wymagania tu mam na myśli np. G-shocka ) ale to nie odbiera prawa do wciągnięcia ich w poczet zegarków militarnych/wojskowych.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 10:33

• 0

#25 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1110 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:25

Rozumiem, ze Twoj post wynika po czesci z nowego projektu, ktory pilotujesz i za ktory BTW trzymam kciuki, chociaz jak juz pislalem w tamtym temacie projekt zupelnie nie dla mnie bo z zegarkiem militarnym (lub jak Ty wolisz go nazwac kontraktowym) ma niewiele wspolnego.

Czy ja wiem, czy to taki blahy temat. Mysle ze to forum jest rowniez po to by probowac krzewic pewna wiedze i nie dopuscic do zacierania pojec. Osobiscie, i nie mowie tu teraz o Twoim projekci, denerwuje mnie, ze co kawalek mozna sie natknac na zegarek nazywany "militarnym" tylko i wylacznie dla potrzeb marketingowych

Użytkownik maze123 edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 11:27

• 0

#26 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 11:49

Nazwy powinny odzwierciedlać rzeczywistość, a nie to co wiemy w duszy. To że ktoś chce być właścicielem zegarka militarnego i dlatego w duszy nazywa tak swój zegarek, chociaz on z wojskiem nie miał nic wspólnego, to jego sprawa, ale tylko do puki robi to w duszy, a nie publicznie.  Kolekcjonerzy zegarków wojskowych/militarnych nie kolekcjonują zegarków forumowych i tyle.

• 0

#27 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12371 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 12:32

Rozumiem, ze Twoj post wynika po czesci z nowego projektu, ktory pilotujesz i za ktory BTW trzymam kciuki, chociaz jak juz pislalem w tamtym temacie projekt zupelnie nie dla mnie bo z zegarkiem militarnym (lub jak Ty wolisz go nazwac kontraktowym) ma niewiele wspolnego.

Czy ja wiem, czy to taki blahy temat. Mysle ze to forum jest rowniez po to by probowac krzewic pewna wiedze i nie dopuscic do zacierania pojec. Osobiscie, i nie mowie tu teraz o Twoim projekci, denerwuje mnie, ze co kawalek mozna sie natknac na zegarek nazywany "militarnym" tylko i wylacznie dla potrzeb marketingowych

Oczywiście, że nie ma nic wspólnego z zegarkiem kontraktowym....i bardzo dobrze bo zegarki kontraktowe nie są szczególnie atrakcyjne ani wizualnie ani technicznie bo z racji swojej dostępności cenowej nie mogą ( często są to zegarki plastikowe z pleksą, kwarcowe i malutkie (35-36mm )...więc znacznie odbiegają od dzisiejszych standardów. Jest zegarkiem stylizowanym w klimacie militarnym. Można go jeszcze określić na 10 innych sposób i każdy będzie w pewien sposób poprawny. Tak jak napisałem jedynie dodanie adnotacji kontraktowy daje nam pewność, że na pewno jest to 100% kiślu w kiślu. Koniec tematu.

Trzeba także pogodzić się, że czas wpływa także na język. Dzisiaj pewne pojęcia poszerzyły się nie tylko w języku polskim ale także wszystkich innych językach. Dąży się do upraszczania nazewnictwa i określeń. Czy to źle czy dobrze nie mnie osądzać ale to trwa już od dziesiątek lat i walka z tym myślę, ze i tak jest przegrana. Tak jak bitwa, że Perfumy nie mają odmiany męskiej "Perfum". Ja uważam że to nazwa nieodmienna i że zawsze powinno się mówić Perfumy ale społeczeństwo przyjęło w znacznej swojej części określenie Perfum i walka z tym nie ma chyba sensu. A w każdym bądź razie nic ludzkości nie da pozytywnego.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 12:45

• 0

#28 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:05

A w każdym bądź razie nic ludzkości nie da pozytywnego.

Ło jery... Przestań rozdzierać szaty, przyjmij po prostu do wiadomości, że kolekcjonerzy od dawna, zanim założyłeś temat w inicjatywach, zbierają zegarki militarne, a nie kontraktowe. Dla tego też niektórzy ludzie nazwę "forumowy zegarek militarny" uważają za błąd logiczny, nie znaczy to jednak że masz coś zmieniać w swoim wątku, przyjmij do wiadomości i wystarczy.

• 0

#29 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12371 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:08

Ło jery... Przestań rozdzierać szaty, przyjmij po prostu do wiadomości, że kolekcjonerzy od dawna, zanim założyłeś temat w inicjatywach, zbierają zegarki militarne, a nie kontraktowe. Dla tego też niektórzy ludzie nazwę "forumowy zegarek militarny" uważają za błąd logiczny, nie znaczy to jednak że masz coś zmieniać w swoim wątku, przyjmij do wiadomości i wystarczy.

Ja nie rozdzieram szat :blink: , jaką nazwę w takim razie Ty Piotrze byś zaproponował taką co zmieściła by się w temacie oczywiście :lol:

Czemu mam przyjmować do wiadomości coś z czym się nie zgadzam ? Tu nie chodzi o mój projekt...to jest moje zdanie ogólnie dotyczące wałkowania tego nazewnictwa. Mogłem w ogóle nie zabierać przecież głosu i może było by nawet lepiej ale wyraziłem swoją opinię i poparłem ją logicznymi przesłankami. Większa ilością argumentów niż Ty. Bo ty bazujesz tylko na tym co było kiedyś i co kiedyś ktoś jakoś nazwał...a może kiedyś też ktoś popełnił błąd i przyjęto złe nazewnictwo ? To nie dopuszczalne prawda że ktoś kiedyś mógł coś źle nazwać, wszystko co złe powstało przecież już kiedy Ty straciłeś młodość ? :D :D takie memorabilijne ( trudna słowa ) podejście...jest nawet zrozumiałe.

Lubię z tobą polemizować...

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 13:15

• 0

#30 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:13

Powoływanie się na ludzkość i inne wypowiedzi w tym tonie to jest właśnie rozdzieranie szat. Czytaj ze zrozumieniem, przyjąć do wiadomości masz to że są ludzie, którzy uważają iż nazwa "forumowy zegarek militarny" zawiera błąd logiczny, a nie coś z czym się nie zgadzasz, ja już przyjąłem  do wiadomości to że masz inne pojęcie o tym co w duszy, a co w rzeczywistości, chociaż Twoje argumenty do mnie zupełnie nie trafiają. Masz mentalność marketoida, czyli inaczej dla Ciebie mówienie półprawdy w ten sposób, żeby starczyło to za cale kłamstwo, jest OK.

W tym przypadku pasuje jak ulał "Zegarek forumowy VIS", przecież to ten pistolet jest tematem przewodnim.

Użytkownik Piotr Ratyński edytował ten post 30 kwiecień 2014 - 15:49
edycja

• 0

#31 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 12371 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:22

W tym przypadku pasuje jak ulał "Zegarek forumowy VIS", przecież to ten pistolet jest tematem przewodnim.

A jak myślisz ilu Polaków wie co to jest VIS ?? Procentowo, możesz strzelać ?

• 0

#32 maze123

maze123
  • Użytkownik
  • 1110 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:29

Czyli jednak lepiej powiedziec "zegarek militarny" bo to lepsze marketingowo mimo, ze z prawda ma niewiele wspolnego?

jaką nazwę w takim razie Ty Piotrze byś zaproponował taką co zmieściła by się w temacie oczywiście :lol:

Jest zegarkiem stylizowanym w klimacie militarnym.

• 0

#33 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9668 postów

Napisano 30 kwiecień 2014 - 13:37

Zacytuje niejakiego QuadrifoglioVerde: "Ci co chcą to rozumieją." [link]

• 0

#34 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 02 maj 2014 - 22:21

Wiesz to z autopsji? :D

Nie bo nie mam ciśnienia na militarne zegarki :D

A co to ma do rzeczy? Nie zauwazylem zeby divery jedynie nurkowie nosili.

Natomiast najciekawsze w zegarkach militarnych nie jest to, ze robia z ciebie twardziela (tu mysle, ze ci co chca sie dowartosciowac to siegaja raczej po PAMy) ale cala historia zwiazana z nimi. wyobrazmy sobie takiego Elgina, ktory ladowal w Normandii

Pewnie wcale ich nie noszą...tylko w pracy używają ;)

Sam pasjonuję się zegarkami vintage więc potrafię sobie wyobrazić :D

• 0

#35 itor

itor
  • Użytkownik
  • 405 postów

Napisano 02 maj 2014 - 22:26

@cook 

Zapomnij o sprawie.

Tematu nie było. 

• 0

#36 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2350 postów

Napisano 03 maj 2014 - 09:17

Ja też ogólnie ciśnienia nie mam, a chodziło mi raczej o zegarek do pracy, na różnego rodzaju wyjazdy, gdzie bałbym się zabrać zegareczek o większej wartości. Gdzie przy spotkaniu np. niespodziewanym z kamieniem powstałaby rysa, jakieś pęknięcie bądź też naruszeniu uległby mechanizm. Myślałem, że znajdę coś takiego a chyba skończę na g shocku który będzie sensownym podejściem do tematu :D

• 0

#37 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2014 - 12:20

Ja też ogólnie ciśnienia nie mam, a chodziło mi raczej o zegarek do pracy, na różnego rodzaju wyjazdy, gdzie bałbym się zabrać zegareczek o większej wartości. Gdzie przy spotkaniu np. niespodziewanym z kamieniem powstałaby rysa, jakieś pęknięcie bądź też naruszeniu uległby mechanizm. Myślałem, że znajdę coś takiego a chyba skończę na g shocku który będzie sensownym podejściem do tematu :D

Ja tak zrobiłem pół roku temu i jestem zadowolony.

• 0

#38 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2350 postów

Napisano 03 maj 2014 - 12:51

I ktorego kupiles?

• 0

#39 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2014 - 12:58

I ktorego kupiles?

casio.jpg na naszym bazarku

• 0

#40 kaktus22

kaktus22
  • Użytkownik
  • 825 postów

Napisano 03 maj 2014 - 21:27

No teraz nie wiem, po przeczytaniu tematu chyba zrezygnuję z projektu , zegarków i wrócę do znaczków.

ps. QV i PR powinni po takiej polemice usiąść i zagrać ze sobą w tekkena  :wacko:

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych