Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi78

Jaki zagadek EDC do 4-5k na mały nadgarstek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze kolejnego zegarka ;)

Potrzebuje czegoś casualowego .

 

Zależy mi na ;

- średnica pasująca do nadgarstka 16cm

- tarcza kolorowa ; niebieska , zielona ew. biała ( wszystkie mam z czarna tarcza )

- może byc lotnik , nurek , ogólnie coś ciekawego

- kwota max. to 4k do 5k

- mogą byc używki

 

Model , ktory na razie znalazłem to Hamilton , ale nie wiem czy nie jest za duży do mojej ręki ;(

http://shop.hamiltonwatch.com/2014-new-releases/american-classic-timeless-classic-pan-europ-auto-h35405741.html

 

Z gory dziękuje za rady , opinie i podpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd i ułożenie zegarka na nadgarstku zależy od wielu czynników, nie tylko od wielkości koperty. Mam podobny nadgarstek i np. 42 mm. Fortisy wystają zza nadgarstka przez duże uszy, a zegarek który aktualnie wystawiam (niestety jest czarno-czerwony): http://zegarkiclub.pl/forum/topic/111818-schaumburg-gt-red-cup/ 

mimo, że ma 46 mm. leży idealnie dzięki dobremu wyprofilowaniu koperty.

Moja rada nie patrz tylko na wielkość koperty, ale również na długość uszu, czy są one proste, czy zaginają się do środka oraz czy mechanizm mocno wystaje od strony koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis to rzeczywiście bardzo dobry wybór. Wiem, bo mam własnie B-42 a nadgarstek tylko 16,5 cm.

 

Jest na bazarku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110661-fortis-b-42-pilot-professional-chronograph-na-bransolecie/?hl=fortisw jednej z ładniejszych wersji.

A Wojtek jest sprawdzonym nie raz uzytkownikiem.


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze wielkość to nie wszystko - dlatego pisze o rozmiarze nadgarstka a nie , ze koperta np. Max 40mm .

 

Niestety , wielu zegarków nie mam gdzie przymierzyć i stad moja prośba o radę do forumowiczów ;). Większość zegarków , ktore mi sie podobają jest w rozmiarach 44-47mm a to już przesada przy mojej ręce . Z przymiarek wiem , ze przy prostych uszach nawet 41mm może byc nieakceptowalne .

 

Mam nadzieje , ze podpowiecie mi ktore modele sie dobrze układają na drobnej ręce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortis to rzeczywiście bardzo dobry wybór. Wiem, bo mam własnie B-42 a nadgarstek tylko 16,5 cm.

 

Jest na bazarku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/110661-fortis-b-42-pilot-professional-chronograph-na-bransolecie/?hl=fortisw jednej z ładniejszych wersji.

A Wojtek jest sprawdzonym nie raz uzytkownikiem.

 

Adi78 to nie jest takie proste i teraz masz tego świetny przykład, ja mając 16 cm. w nadgarstku pozbyłem się mojego Fortisa, który miał identyczne wymiary co Fortis Z_bycha, gdyż u mnie słabo leżał na ręce, a inni go sobie chwalą. Napisz w jaką stronę chcesz podążyć, najpopularniejszym EDC jest ostatnio Eterna KonTiki, z pozostałych zergarków jedni wolą piloty (np. Fortis B42) inni divery (np. Longines Hydroconquest),a jeszcze inni bardziej eleganckie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 16cm to IMO 40mm to max maxów, nawet szedłbym w kierunku 38mm

 

Z EDC kupiłbym np.:

 

872373d1352566114-sub-homage-comparison-

 

7166_10317.jpg

 

3396gross.jpg

 

zegarek-meski-seiko-velatura-snaf39p1-1_

 

srx007p1_2.jpg

 

5c5425457dac47b2a301809e1b42df41.jpeg

 

72198-JY802052E3.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eno znowu nie przesadzaj :) 38 to damka dzisiaj :)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli masz 16cm to IMO 40mm to max maxów, nawet szedłbym w kierunku 38mm

 

Z EDC kupiłbym np.:

 

872373d1352566114-sub-homage-comparison-

 

7166_10317.jpg

 

3396gross.jpg

 

zegarek-meski-seiko-velatura-snaf39p1-1_

 

srx007p1_2.jpg

 

5c5425457dac47b2a301809e1b42df41.jpeg

 

72198-JY802052E3.jpg

 

 

 

Dziś modne są duże zegarki, często nawet ponad miarę, 38 mm. to już nawet rzadko w którym salonie się dostanie. Ważne jest do czego ubierasz zegarek, a zwłaszcza, czy nosisz koszulę z długim rękawem, jeżeli tak zegarek musi być w miarę niski i dobrze leżeć na ręce. Natomiast, jeżeli nie krępują Cię wymagania koszuli to możesz znaleźć i 48 mm. (np. niektóre Ecozille bez uszu) zegarki, które świetnie będą leżały na Twojej ręce, ważne co Ci się podoba. Co do kolorów to niebieski, czy czerwony nie jest problemem (np. wcześniej wspomniany Longines Hydroconquest jest w obu tych wersjach) ważniejsze jest rodzaj mechanizmu (automat/kwarc) i typ zegarków jakie Ci się podobają (pilot, nurek, garniturowiec).

 

Ps. w pierwszej kolejności pooglądaj Eternę KonTiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Najlepiej sprawdź jaka długość uszu (lug2lug - od dołu do góry) pasuje na Twój nadgarstek, ja też mam 16cm i dla mnie górną granicą jest 48mm (Speedmaster!), ale to zależy również od profilu nadgarstka (na płaski zmieści się więcej, na okrągły mniej). Jak będziesz wiedział, jakie uszy Ci wejdą, łatwiej będzie o wybór.

Co do EDC kolorowego, PanEurop dzięki krótkim uszom powinien leżeć dobrze i to świetny moim zdaniem pomysł - jedyną wątpliwością jest mechanizm, który wciąż jest niewiadomą jeżeli chodzi o żywotność (to kuzyn Powermatica 80, o którym pewnie znajdziesz więcej informacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Taga Aquaracera o średnicy 38.5mm, mam podobny nadgarstek i uzytkuję takiego z niebieską tarczą ale z białą też są, na mnie leży idealnie.

 

http://www.precisiontime.co.uk/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/w/a/waf2111ba0806_mirror.jpg

 

https://www.luxusuhr24.de/media/image/TAG-Heuer-Aquaracer-Automatik-WAF2112BA0806-7029-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze takiego nie masz, to bierz nurka :)  Nigdy nie wiesz, kiedy nadejdzie kolejny potop :)...

Ponieważ niedawno szukałem też zegarka w podobnym budżecie i też na co dzień podpowiem, że u mnie wybór padł na Orisa aquis date w kolorze czarno - pomarańczowym. Ponieważ szukasz czegoś w kolorze, dla Ciebie są wersje niebieska i zielona.

Kauczukowy pasek na co dzień jest mega wygodny, a że jest czarny i ma dość eleganckie zapięcie nada się i do koszuli. Do garnituru oczywiście bym go nie założył, ale bankierem nie jestem. Dla mnie EDW to jeansy i koszula sportowa.

 

 

Co do wspomnianej Eterny kontiki, to powiem jedno. Mierzyłem niebieską na niebieskiej gumie. Jest świetna. Jednak jako nowa jest 2,5 tysiąca droższa. I nie jest diverem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SQUALE Ma 40mm leży swietnie dobra cena i specyfikacja,

 

http://www.gnomonwatches.com/watches/squale-watches?page=2

 

Popytaj QV moze ma cos na stanie


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag Heuer Link, 41mm, bedzie akuratnio obstawiam. Nawet mam jednego na sprzedaż w tym budżecie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.