Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tolor

Użytkownik
 • Content Count

  1,016
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Początkujący

About tolor

 • Birthday 10/01/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

679 profile views
 1. Ciekawe jak się zmienia forum, 4 lata temu na takie pytanie brzmiałoby Oris, Longines LLD lub HQ, może Eterna kontiki FH XXL. Teraz Archimede, Bremont, Zelos...
 2. To nie tak do końca, miałem już naprawdę sporo zegarków i takich, na które zamieniłbym Taga jest niewiele. Oczywiście kilka IWC, Zenith El primero HW chrono, Hamilton Jazzmaster maestro, glycine combat chrono tzw. żółtek i może ze 2 eposy. Gdyby Tag miał 42 mm. i wysokość do 14 mm. to w życiu bym go nie oddał. Teraz mam dylemat, czy zostać przy nim i przeboleć wielkość, czy dalej szukać...
 3. Ja ciągle schodzę w dół, miałem sporo diverow, kilka garniturówcow, ale jakoś najbardziej lubiłem piloty. Gdy kolekcja była warta więcej niż samochód, którym jeżdżę zacząłem się ograniczać. Teraz jest jeden wybrany i co najwyżej jakieś wakacyjni-sportowe dodatkowe zegarki. Wysokość przeszkadza o tyle, że łatwo nim o coś zawadzić, poza tym nie mam z tym problemów. Ale wiadomo, że łatwiej jest mieć na ręce coś, czego nawet się nie zauważa w normalnym użytkowaniu.
 4. Podejście mądre, tylko że ja już jakiś czas temu zobowiązałem się, że będę jednozegarkowcem. Może trochę oszukuję, ale generalnie jest tylko jeden.
 5. Ja mam zegarkowe ADHD, dopuszczam myśl o sprzedaży i zamianie każdego zegarka, później tylko tego żałuję.
 6. Nic nie skacze, wszystko idealnie centruje, mimo że rzadko używam chrono to doceniam, że świetnie działa. Problem chyba sam się rozwiązał, kupujący nie odzywa się już cały dzień, jest więc szansa że zrezygnował i tylko nie wiem, czy się cieszę, czy nie 😓
 7. Dzięki za opinie, pobawię się w adwokata diabła. Tag jest cholernie wysoki, ale ma oble szkło, przechodzące w kopertę skośnie ułożona, co powoduje, ale zegarek wchodzi pod mankiet koszuli lepiej niż wiele zegarków niższych. Do tego mechanizm 1887, który w kulturze pracy jest genialny, a już nauczyłem się, że trzy noce szkłem do góry i jedna koperta do gory daje mi odchylke 0s. Sam czyje duże opory, zainteresowanemu wywalam wszystkie negatywne cechy, chyba żeby powiadomie go zniechęcam.
 8. Wiem, że nie do końca ten temat, ale pomóżcie bo zwariuje, dostałem ofertę na około 9 tys za Taga car 2014. Normalnie bym się nie zgodził, zwłaszcza że półtora roku temu robiłem mu przegląd za 1,5 tys i będę miał z nim jeszcze z 5 lat spokoju. Ale ma 2 wady, jedna to, ze przed przeglądem wyszło, że ktoś minimalnie naruszył włos przy poprawianiu chodu, niby nie ma wpływu na użytkowanie, ale zawsze. Druga wada, to że znalazłem mikroryske na szkle, ale wierzcie mi taka, że tylko kompletny pedant by ją dostrzegł. Reszta śladów użytkowania jest bez znaczenia, bo magiczne ściereczki dadzą radę bez trudu. Mam więc dylemat, zegarek cholernie mi się podoba, połączenie czarnego i różowego złota jest, oczywiście subiektywnie, świetnym rozwiązaniem. Z drugiej strony mam mały nadgarstek, co prawda placki, więc zegarek jeszcze się mieści, ale ten Tag ma z 18 mm. wysokości. Kolejna sprawa, chrono używam tak często, że głową boli. Jednym słowem serce, czy rozsądek? Co myślicie?
 9. Właśnie dlatego kupowanie za granicą jest zawsze ryzykiem
 10. Co do zasady ML można kupić poza aparatem z połowę taniej, o ile nie więcej niż połowę.
 11. Zeno, ale zdajesz sobie sprawę, że w każdej dziedzinie znajdują się ignoranci. Jeżeli w dzisiejszych czasach ten młody człowiek nie umie wziąć komórki do ręki i wyszukać, co to są marka Zenitu na nadgarstku szefa to nie sądzę by szybko awansował.....
 12. Jeżeli to nowy zegarek to przez pewien czas może "dziwnie" się zachowywać. Może sporo wahać się punktualność, może mieć kłopoty z datą. Jak pochodzi kilka dni będziesz widział, że problem się powtarza, wtedy rozwazalbym odsyłanie.
 13. Zdanie pochodzi z instrukcji Tag Heuera Car 2014 na mechaniźmie 1887. Serwisuję zegarki, kiedy zaczynają źle działać, tzn. mają większą odchyłkę niż 10 sekund, może kilkanaście dziennie lub dzieje się coś innego niepokojącego (np. duże wahania punktualności). Czemu przy takich warunkach 7750 wymaga szybszego serwisu niż 1887? Nie wiem, piszę o swoich obserwacjach.
 14. Piszę na podstawie praktyki własnej. Dopisuję, właśnie sięgnąłem do instrukcji mojego Taga, a tam stoi: "TAG Heuer Service Centers recommend a service every 4 to 6 years." A tutaj cytat z instrukcji jakiegoś Hamiltona na 7750, pisownia oryginalna: "Like all micro-mechanical precision instruments, yourHamilton watch should be checked at least once everytwo years."
 15. Nie wypowiem się odnośnie Krakowa, ale w Warszawie wszystkie bardziej doświadczone serwisy ogarną 1887. Niestety najnizsza cena to około 1300-1400 zl., czyli dwa razy drożej niż 7750. Z tym, że ten mechanizm serwisujesz raz na 6-7 lat, a 7750 trochę częściej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.