Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tolor

Użytkownik
 • Content Count

  1,059
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Początkujący

About tolor

 • Birthday 10/01/1981

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

829 profile views
 1. Ile ten zegarek ma latek? Generalnie od 4-5 lat większość Tagów trafia do bazy elektronicznej. Wcześniej różnie z tym bywało. Nawet Tag na swoich stronach informuje, że jeżeli zegarka nie ma w bazie to nic jeszcze nie znaczy, a sam zegarek należy zanieść do serwisu Taga lub renomowanego zegarmistrza.
 2. Ball, ale jedynie dlatego, że nie lubię diverow, bo reszta argumentów jest za Tagiem.
 3. Autavia to historia, Breitling to świetny mechanizm Tudora. Ja bym się nie wahał i brał Heuer, choć osobiście raczej Monaco.
 4. Ja niestety jestem po drugiej stronie parykady. Na filmach i zdjęciach był zachwyt, który na żywo opadł. Sam zegarek jest ładny, ale te elementy polerowane na wysoki połysk i ogólny wygląd zegarka mocno mnie zniechęciły.
 5. Carl F Bucherer to świetna marka, jednak w Polsce nie rozpoznawalna prawie w ogóle i do tego droga. Co prawna podejmują próby promowania się np. w filmach (John Wick), jednak do polskich konsumentów bardziej trafia cena. Więc kupno Carla to takie zagranie, że albo będzie to miłość do końca życia, albo sporo stracę na odsprzedaży. A przy tym prawie nikt nie zorientuje się, że masz porządny zegarek, to tyle jeżeli chodzi o prestiż. Podobnie niestety jest z Eberhartem. Co do reszty to już kwestia co Ci się podoba. Tag niestety w PL ma zawyzone ceny, ale to też sprawia, że mają spore promocje dystrybutorzy. Choć na Twoim miejscu poszukałbym Carrere Flybach na Calibre 36.czy mechaniźmie z Zenitha El Primero. Oczywiście sam el primero to bardzo dobre połączenie prestiżowej marki i uniwersalnego wyglądu, ale z tego co piszesz nie jesteś do niego przekonany. Co do Aqua Terra, to jak widzę jakich zegarków poszukujesz, to jakoś ten model Omegi mi tu nie pasuje, już szybciej Speedmaster.
 6. Aktualnie syatam się zamienić Taga na coś mniejszego, ale z praktyki wiem że 41-42 mm. z malym lug-to-lug mój nadgarstek mieści. Nie mam niestety zdjęć choćby Kontiki Fourhands, ale leżała dobrze.
 7. Bynajmniej nie zaprzeczam, że nawet 40 mm. na takim nadgarstku wygląda patelniowato. Mieści się, nie wystaje, ale zajmuje cały nadgarstek. Po kolei 43 mm., 43 mm., 42 mm. i 41 mm.
 8. Powiem Ci tak, przestań patrzeć się na innych, sam przymierz i zobacz jak będzie wyglądał na Twojej ręce zegarek 41 mm. a jak 36 mm. już nie mówiąc, że pominąłeś wersję 39 mm. Nadgarstek, nadgarstkowi nie równy. Ja mam 15,5 cm. ale płaski nadgarstek. 38 mm. zegarki wyglądają u mnie na małe, 40-41 jest ok, obecnie noszę 43 mm. o lug-to-lug 53 mm. Wiem, że jest za duży, ale blisko granicy. Miałem też większe Schaumburga GT Red One, czy pilota Steinharta, bodajże 46 mm. i one były sporo za duże. Warto samemu sprawdzić jaki jest Twój maks, zwłaszcza że o wyglądzie zegarka na ręce decyduje też ułożenie uszu, ich grubość oraz fakt, czy jest na pasku, czy bransolecie.
 9. Tylko, że Król jest czymś nowym, odkrywczym, czymś o czym nikt tak dobrze nie pisał. A książek i filmów o wojnie było zatrzęsienie.
 10. Przebrnąłem, czyta się w miarę, ale sensu i logiki ma to niewiele.
 11. Dla mnie crema aroma jest za słaba. Z Segafrego zielona, czyli 100% arabika daje rade. Poza tym kimbo arabica, nawet dallmayer złoty nie jest taki zły, a do kupienia ostatnio w dobrych pieniądzach w biedronkach lub dniach.
 12. Jedyne co może być banalne to zapchane sitko zaparzacza.
 13. Perrelet tylko jeżeli ma to być zegarek dla Ciebie i nie przewidujesz późniejszej sprzedaży. Będzie najlepiej wykonany, ale i bardzo trudny do oddania. Tag ok, ale niczym się nie wyróżnia poza znaczkiem na tarcz. A Eterna to nie moja bajka.
 14. Dzięki, poczytałem sporo o mechaniźmie, ale na oczy widzę go pierwszy raz. Nie wiedziałem, że takie cuda Omega montowala.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.