Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

loituma

Dzień dobry pasjonatom i tak jak ja tylko miłośnikom :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od dawna pasjonują mnie stare graty :)

Od kilku lat choruje na garbatą Warszawę (mowa oczywiście o autku). Lecz z powodu kosztów i moich możliwości pewnie jeszcze trochę pochoruję. Pasjonują mnie również stare, polskie motory (z moim pierwszym na czele - WFM). Szukam również radia lampowego z gramofonem z lat 40-50, nad którym będę mógł posiedzieć w długie jesienny wieczory i pogrzebać nieco przy jego renowacji.

Z powodu tych samych zainteresowań zanabyłem niedawno piękny (moim nieskromnym, subiektywnym zdaniem :)), dość popularny, wahadłowy Junghans z 1920 roku. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia cała moja rodzinka. :wub:

Pierwszą dobę po zakupie siedzieliśmy wszyscy w salonie i czekaliśmy aż zegar wybije 12 (w nocy) - jak w kinie jakimś, i dopiero potem mogliśmy pójść spać. :D

Miałem trochę tańcowania z jego zawieszeniem i prawidłowym ustawieniem, ale już wszystko na dobrej drodze i wydaje się, że będzie ok. Klimat, który nadaje domowi nie da się porównać do niczego innego, a w komplecie z dobrą muzyką irlandzką i kuflem piwa jest wręcz niezastąpiony. :lol: Ten zegar ma u mnie na 100% dożywocie.

Teraz, zupełnie niedawno, wpadł mi w ręce w spadku równie popularny zegarek Delbana z okolic lat 50. Jest niestety dość zniszczony i ma paskudną, nieoryginalną bransoletkę. Ale chodzi... i to jest pocieszające. Dzięki niemu wróciłem nawet do noszenia zegarka na co dzień. Walczę z jego regulacją. Jak do mnie trafił to leciał do przodu 7 minut na dobę.

 

Będę miał zapewne parę pytań na jego temat, ale muszę odczekać przedszkole siedmiodniowe.

 

Póki co pozdrawiam serdecznie i biorę się do lektury.

 


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.