Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Roman74

stary tavannes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój kolega jest w posiadaniu tego oto zegareczka. Jeżeli udzielicie mi jakiś informacji na jego temat byłbym wdzięczny. Pozdr

post-74189-0-32972300-1414304580_thumb.jpg

post-74189-0-42587300-1414304596_thumb.jpg

post-74189-0-16386200-1414304608_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobił fotki ale postaram się by zrobił zdjęcie mechanizmu. Zegarek wykonany jest z14 k złota otwierany jak widać na załączonych zdjęciach z obu stron. Nad oznaczeniem 14.k jest tak mi się wydaje umieszczona jakaś Korona czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu wybite są dwie daty 1910 i 1914 ale która to data produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie daty konserwacji. Można więc przypuszczać, że powstał w okolicy 1904-1907 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daty konserwacji, no co Ty.

Zobacz na deklu jest napis Grands Prix Brukselles 1910 st berne 1914...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daty konserwacji, no co Ty.

Zobacz na deklu jest napis Grands Prix Brukselles 1910 st berne 1914...

Zrozumiałem, że chodzi Ci o jakieś grawery zrobione przez zegarmistrzów, niewidoczne na zdjęciach. W każdym razie przed 1910.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty na deklu to nie daty produkcji tylko daty w których dany model zegarka lub często sama firma zdobyła nagrody (wyróżnienia) na targach i tym się chwalą - nieraz koperta złota czy pozłacana ma medale w kolorze srebrnym i odwrotnie koperta srebrna ma medale w kolorze złotym czasem są w tym samym odcieniu co koperta - zależało jaki medal dostali - sam zegarek (konkretnie ten ze zdjęć) powstał po 1914r (oczywiście kolega chronofil trafnie wskazał w poscie poniżej)

Jest sporo zegarków np ZENITH z różnych lat producji a mają na deklu GRAND PRIX PARIS 1900 czy podobnie wtedy firma została nagrodzona dostali sporo medali i się po prostu tym chwalą nabijając na koperty nie maja one nic wspólnego z datą produkcji zegarka.

Co do datowania to są tu spece od mechanizmów którzy na podstawie zastosowanych tam rozwiązań są w stanie (mniej-więcej) określić rok produkcji bo czy są jakieś katalogi tej konkretnej marki to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że chodzi Ci o jakieś grawery zrobione przez zegarmistrzów, niewidoczne na zdjęciach. W każdym razie przed 1910.

 

Jeśli są medale z 1910 i 1914 to zegarek musiał być wyprodukowany po 1914, bo chyba nie zatrudniali jasnowidzów ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są medale z 1910 i 1914 to zegarek musiał być wyprodukowany po 1914, bo chyba nie zatrudniali jasnowidzów ;)

No w sumie oczywiste :lol:  skoro są nabite medale z jakiejś "imprezy" to znaczy że juz się odbyła :lol: samemu tez nie skumałem w pierwszej chwili

Jak napisał chronofil ten konkretny zegarek został wyprodukowany po 1914 roku

Oczywiście model tego zegarka mógł byc produkowany też wcześniej jednak doczytałem że te medale to raczej zasługi i nagrody przydzielone firmie a nie konkretnemu zegarkowi czy modelowi i sa one bardziej za całokształt działalności a nie za konkretny zegarek chociaż pewnie się do tego przyczynił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są medale z 1910 i 1914 to zegarek musiał być wyprodukowany po 1914, bo chyba nie zatrudniali jasnowidzów ;)

Jezuu... Oczywiście, że tak. Pomyłka po 10-godzinnej jeździe autem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.