Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

melehowicz

Propozycje damskiego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przedstawiałem się juz dość dawno. od teko czasu nabyłem automatycznego Citizena NP1003-06E. Obecnie szukam pomysłu na damski zegarek najlepiej automatic do 2000. To co znalazłem na aukcjach to na forum nie spotyka sie z uznaniem. Może to za mała kasa? Zegarki na baterie to jak rower z silnikiem, więc mi jakoś nie podchodzą. Może trzeba sie jednak przekonac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie możesz znaleźć jakiś automat. powiedz co rozumiesz pod pojęciem damski ;) jakiś określony maksymalny rozmiar czy kolor?

może coś z Seiko np. SRRY009, SRRY001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Damski, czyli może dla kobiety?.. Jeśli tak, to sugeruję zapomnieć o wszelakiej wiedzy zegarkowej i własnych przekonaniach, i kupić damie to, co jej zdaniem wygląda odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zegarek dla kobiety. pomyślałem, że warto byłoby pod swiecidełkami przemycić mechanizm, a nie uklad scalony. Przychodzą mi na myś takie słowa, jak: ponadczasowy, solidne rzemiosło itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To najpierw przedstaw te wartości damie, którą chcesz obdarować i upewnij się, że i dla niej są one priprytetem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...., to sugeruję zapomnieć o wszelakiej wiedzy zegarkowej i własnych przekonaniach, i kupić damie to, co jej zdaniem wygląda odpowiednio.

To najpierw przedstaw te wartości damie, którą chcesz obdarować i upewnij się, że i dla niej są one priprytetem. ;)

Problem polega na tym, że za 2k Omegi ladymatic nie kupisz, a do 2k damskie mechaniczne mogą się nie podobać. Zegarki mniejsze 36-40mm traktowane są jako unisexy więc może coś z takich dobierzesz, ale tak jak napisał kolega  to Ona musi określić przynajmniej podstawowe parametry jakie zegarki jej odpowiadają.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem i szukałem czegoś dodatkowo poniżej 30 mm. Rezultaty moich poszukiwań poniżej, a ostatecznie stanęło, ze względu na wygląd, na Cytrynce:

http://www.certina.com/collection/ladies-automatic-collection/ds-caimano#m=4

Znajdziesz jeszcze parę opcji u Tissota:

http://us.tissotshop.com/women-1/classic-watches.html?cat=441

Trochę drożej seria DS8 i trochę większa

http://www.certina.com/collection/lady-automatic/ds-8#m=1

 

Tak jak mówią Koledzy, najpierw trzeba bardzo uważnie zbadać grunt, jeżeli ma to być niespodzianka. U mnie trwało to, bagatela, prawie rok, zanim dawkowanym sondowaniem, pytaniem o opinie o danym zegarku i poznawaniem gustu w tej materii, poznałem preferencje małżonki na tyle, by dobrze trafić.

Pkt.1 charakter sportowy/elegancki

Pkt.2 rozmiar

Pkt.3 kolor tarczy i koperty

Pkt.4 rodzaj indeksów

Pkt.5 pasek/bransoleta

Pkt.6 cena

Niestety w tej kolejności. Jak będziesz wiedział co jej się podoba, to zaczniesz szukać i zobaczysz ile to kosztuje =]. No i kolejnym aspektem jest to, czy mechanizmem automatycznym uszczęśliwisz wybrankę. Czy nosi zegarek na tyle długo w ciągu dnia, by napędzić automat? Może za dużo dla niej zachodu z ustawianiem, dbaniem, korygowaniem czasu itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i jak sie sprawy mają, decyzja zapadła?.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.