Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Zenith Academy Georges Favre-Jacot Titanium [zdjęcia live, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarmistrzowskie komplikacje pełnią we współczesnych zegarkach dwojaką rolę, a ta estetyczna często wychodzi nawet na pierwszy plan, biorąc górę nad funkcjonalną. Zenith w swoim wykorzystującym mikrołańcuch modelu oba zadania połączył w bardzo udanej formie.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza nowatorskim werkiem i z pewnością wysoką ceną zegarek nie zachwyca urodą( przynajmniej mnie). Denerwujące są te "sztachety" przy kołach naciągu,zaburzają urok tarczy.Lubię tę manufakturę mimo,że modele ,które mnie ruszają mogę wyliczyć na palcach jednej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się ten design - o dziwo - podoba. Chociaż jest spore ryzyko, że szybko by się opatrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Lubię łańcuchy w zegarkach. Kojarzą mi się one bardzo tradycyjnie, z przeniesieniem rozwiązań charakterystycznych dla zegarów wahadłowych z napędem obciążnikowym, a właściwie obciążnikowo-łańcuchowym (bo były też obciążnikowo-strunowe). Rozwiązanie zastosowane przez Zenith także stanowi nawiązanie do idei wywodzącej się z precyzyjnych zegarów wahadłowych, w których napęd obciążnikowy dawał równy moment napędowy. Oznaczało to w praktyce brak zależności pomiędzy rozwijanym przez napęd momentem, a wysokością na której znajduje się obciążnik. Sam zegarek przypadł mi do gustu. W ogóle od jakiegoś czasu zauważam postęp w ofercie Zenitha i dziś ta firma da się lubić  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd łańcuszkowy ( łańcuch ?) z bębnem wyrównawczym ,  jak w szpindlakach na przykład .

Ciekawe nawiązanie do rozwiązań historycznych , ale brzydal normalnie . . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać mozna zrobic ciekawy technicznie i do tego brzydki zegarek.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego Zenith zastosował tak niewielkich rozmiarów koło balansu.

W konstrukcji konkurencji Richard Lange pomimo wykorzystania łańcucha balans jest wyraźnie większej średnicy. 

 

  alang_image_1316136.jpg

Zenith_Academy_George_Favre_Jacot_04_630


 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż , wielkiość balansu w stosunku do rodzaju napędu pozostaje w lużnym związku .

Różnica w poziome wykończenia obu zegarków natomiast dramatyczna niemalże.

Lange to Lange .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mnie zastanawia dlaczego Zenith zastosował tak niewielkich rozmiarów koło balansu.

W konstrukcji konkurencji Richard Lange pomimo wykorzystania łańcucha balans jest wyraźnie większej średnicy.

 

Do Lange też można by się przyczepić. Lange stosuje półmostek balansu, a Zenith w opisywanym zegarku mostek więc tu punkt dla Zenitha. Do tego balans zastosowany przez Lange nie jest aerodynamiczny. No i jeszcze to przywiązanie do ingerencji w czynną długość włosa w kontekście regulacji okresu wahania balansu. Bez przesuwki się nie da? Od czegoś te wkręty balansowe są . I tak dalej i tak dalej...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pólmostek czy  mostek balansowy  -  praktycznie nie robi to różnicy . Aerodynamiczny balans - finezja i komplikowanie . Można przesuwką , można bez przesuwki , ...

Zaletą Zenitha w tym zestawieniu jest również cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Pólmostek czy mostek balansowy - praktycznie nie robi to różnicy .

W kontekście wytrzymałości werku robi różnicę. Także w praktyce o czym boleśnie przekonali się klienci Patka, którzy postanowili naprawdę użytkować swoje zegarki, a nie się tylko na nie patrzyć. Jazda na rowerze (bynajmniej wyczynowa) kończyła się dla Aquanaut serwisem i to nie były odosobnione przypadki.

 

Aerodynamiczny balans - finezja i komplikowanie . Można przesuwką , można bez przesuwki , ...

Przede wszystkim precyzja doceniona i stosowana przez Lange i Vacherona w niektórych zegarkach oraz przez Patka, Audemars Piguet i F.P. Journe prawie we wszystkich zegarkach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lange Zeitwerk ma aerodynamiczny balans. 

 

Co do samego Zenitha zaś, to uwagę moją zwrócił fakt, że to chyba jedyny mechanizm o pomniejszonym kole balansu. W zasadzie wszystkie szybkobieżne El Primero mają większy balans, nawet podstawowe Elite wyposażone są w większej średnicy koła. Z początku pomyślałem, że powodem jest może zastosowanie łańcucha, który wymaga jednak innego zagospodarowania przestrzeni ale to chyba nie ten powód.       


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Lange Zeitwerk ma aerodynamiczny balans.

Dokładnie tak. Jednak odnosiłem się do zdjęcia Lange, które pokazałeś w tym temacie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerodynamiczny balans to finezja nie ma dyskusji..W przypadku pełnego mostka balansowego trudno jednak mówić o epokowym postępie .Oczywiście łatwiej zapewnić odpowiednią sztywność , ale tradycyjne rozwiązania też to umożliwiają (setki różnych zegarków wojskowych i sportowych setek firm chociażby ).

Historie o nadwrażliwym Patku i rowerze to sugestywne bajki raczej ( podobne do dyrdymał o zbyt delikatnych balansach AP mam wrażenie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Historie o nadwrażliwym Patku i rowerze to sugestywne bajki raczej ( podobne do dyrdymał o zbyt delikatnych balansach AP mam wrażenie ) .

Nie wiem czy klienci Patka piszą bajki. Nie mnie to oceniać. Informacje o problemach z kalibrem 324SC pojawiały się na różnych forach zegarkowych, między innymi na TimeZone. Informacje uzupełniono także o fakt, iż Patek Philippe odmawiał napraw w ramach gwarancji twierdząc, że zegarki były niewłaściwe użytkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miał powody , jak odmawiał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Może miał powody , jak odmawiał ?

Nie mnie oceniać po czyjej stronie leży racja. Czy po stronie producenta czy po stronie klientów? Jak kupię Patka, w którym strzeli oś balansu, to się wypowiem  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.