Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blase

Werk Muller & Schlenker szuka żony

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niekompletny werk M&S i chciałbym żebyście pomogli mi dobrać do niego skrzynię, wahadło i sanki z gongiem.

Szukałem skrzynki po aukcjach takiej jak w oryginale ale niestety nie ma, no i nie dziwi mnie to...

Widziałem tez taki zegar ale z wahadłem zawieszanym w skrzynce - ten ma sprężynkę na werku więc i wahadło inne będzie chyba... Ogólnie nie zajmuję się dużymi zegarami dlatego nie wiele o nich wiem.

Czy moglibyście mi coś polecić lub pokazać jakiś link do skrzynki , która mogłaby pasować i do której można  zmieścić ten werk razem z wahadłem. Nie musi być oryginalna, ważne żeby była tylko mniej więcej w stylu, z epoki.

Jeśli chodzi o wahadło to oryginalne z tego co wiem ma ponad 60cm, ale czy można np.: założyć krótsze ale cięższe w zamian?

Średnica tarczy 18,5cm, wskazówki mam, kluczyk też, z wagami i bloczkami dam sobie radę:

post-27986-0-35124900-1458412377_thumb.jpgpost-27986-0-24539700-1458412383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze dwie dodatkowe fotki:

post-27986-0-60308500-1458412423_thumb.jpgpost-27986-0-70227400-1458412441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy. Bez was się nie obejdzie.

Widziałem ostatnio na aukcji chyba ebay zegar tej firmy linkowy. Zastanowiła mnie jedna rzecz (pomijając skrzynie gdzie wg mnie plecy są przełożone i kilka detali jest nieoryginalnych - sterczyny np.) Poniżej zamieszczam dwa zdjecia jedno to zdjęcie werku tej firmy które kiedyś znalazłem u nas na forum a drugie to zdjęcie werku z aukcji. Mam wątpliwości po porównaniu zdjęć mechanizmów. Zwróćcie uwagę na werk - zobaczcie transporter jest całkiem inny (niż zna pierwszym zdjęciu Kol z forum ) - niż drugie zdjęcie z aukcji ( z reszta tez kolegi z forum tyle ze handlującego ) . Pytanie moje jest takie = czy ktoś w werku z aukcji nie dobrał transportera itp z innego zegara czy po prostu tak jest ok i werk jest oryginalny. Różne okresy produkcji ? inne zastosowane rozwiązania ? Oceńcie prosze oryginalność. Co sądzicie ? Pozdrawiam Łukasz

Pierwsze zdjęcie z aukcji drugie z forum :)

post-43283-0-88879500-1489624395_thumb.jpg

post-43283-0-55307100-1489624403_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo transporterek albo może wahadło rusztowe . Jedno z dwóch :)


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz , transporter inaczej przenośnik, czyli przenoszenie momentu obrotowego. Tak?

 

pzdr

p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te werki różnią się tym że jeden ma wahadło mocowane na werku a drugi w obudowie zegara i z tego co się dowiedziałem to były takie i takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.