Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

blase

Użytkownik
 • Content Count

  747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

blase last won the day on March 10 2016

blase had the most liked content!

Community Reputation

54 Bywa pomocny

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.facebook.com/pages/JARO-BPW-Paski-do-zegark%C3%B3w-r%C4%99cznie-robione-Hand-Made-Watch-Straps/636071496450069

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Muzyka, film, sci-fi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. blase

  Co to za zegarek?

  http://www.mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=Exita&searchWhere=all
 2. Panowie jak się włos sklei to przyspiesza a nie zwalnia.
 3. Ogólnie czas między dwiema tymi samymi fazami to lekko ponad 29,5 dni więc jak widać jedna faza to jest lekko ponad 7dni ... Jeśli u Ciebie zmienia się częściej to znaczy że masz dokładniejszy obraz tego co jest aktualnie na niebie.
 4. Wszystko zależy od przyjętego interwału. Nie znam mechanizmu ale jeśli przez 7 dni nic się nie przestawi, to możesz zacząć się martwić. Jeśli będzie interwał 7 dniowy tzn , że masz podział na nów, 1kwadra, pełnia i ostatnia kwadra.
 5. Wszystko polega na myśleniu w pracy i jakiejś tam wprawie. Nie traktujcie kamieniarzy jak kogoś kto jest tylko troglodytą od przewalania płyt. Swego czasu robiłem zlecenie które wymagało końcowego piaskowania i właśnie pomógł mi lokalny pomnikarz. Chodziło o zrobienie właśnie klamerek pasujących do Hamiltona Khaki. Gdybym miał zdjęcia to bym pokazał ale musicie mi wierzyć , że efekt był niemalże identyczny. Oczywiście najpierw zrobiliśmy próby w celu ustawienia wszystkich parametrów. Trwało to chwilę bo gość miał doświadczenie z maszyną.
 6. Zdemontuj wszystko jak koledzy podpowiadają i idź do zakładu pomnikarskiego. Prawie każdy ma piaskarkę i zrobią Ci taką powłokę , że mucha nie siada. Tylko powiedz żeby wzięli najdrobniejszy piasek i nie przesadzali z mocą.
 7. Jeśli możesz zaryzykować wysyłkę to prześlij mi PW . Ale od razu mówię, że na chwilę obecną dwa tygodnie musi odleżeć. Pozdrawiam
 8. Z dźwięku wynika patrz uwaga i porady kolegi taranta.
 9. W jednej pozycji, powiedzmy tarczą do góry może być OK ale już koronką w dół (tak jak w przypadku noszenia na ręku) może już się pojawiać inna w tym przypadku przyspieszona praca. Trzeba wyregulować gdzieś po środku albo najlepiej najpierw znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Polecam sprawdzić włos czy czasem gdzieś nie dotyka...Może też to być spowodowane ogólną niedoskonałością/jakością mechanizmu, konkretnego egzemplarza lub jego podzespołu/podzespołów.
 10. Natrafiłem dwa razy na zegarek z drugiej ręki (akurat obydwie kieszonki Doxa i Omega) które miały wstawiane czopy na balansie. Uważam, że jeśli ktoś był w stanie nawiercić otwory pod czopy to znał się na rzeczy jednak obydwa zegarki nie chodziły technicznie dobrze z takimi czopami. Po wymianie w jednym przypadku i dorobieniu w drugim balanse dostawały poprawnej amplitudy we wszystkich pozycjach czym wcześniej nie grzeszyły. W związku z powyższym uważam, że wstawienie czopów balansu jest możliwe, ratuje sytuację ale jest niezwykle trudne do wykonania tego tak na 100%. Zresztą nic w zegarmistrzostwie nie jest i człowiek/zegarmistrz często dochodzi do perfekcji po latach praktyki, doświadczeń, nauki i niepowodzeń...tylko dla wytrwałych. Może być kilka przyczyn i każda z nich równie prawdopodobna... nikt tutaj nie jest jasnowidzem ...daj do Zegarmistrza i nawet jeśli nie naprawi to może chociaż określi "jaki to luz".
 11. Dawno nie miałem takich wynalazków w rękach ale ta zapadka jest tylko chyba gdzieś pod płytą... Są dwa sposoby: Pierwszy , namierzasz ją i z włożonym wałkiem naciągowym (w celach kontroli rozwijania sprężyny) jakoś ją odbezpieczasz. Drugi: przytrzymujesz przekładnię chodu i jakoś delikatnie wyjmujesz kotwicę żeby sprężyna mogła się rozwinąć. Oczywiście też kontrolujesz sprawę żeby to wszystko się nie rozkręciło za szybko. Powodzenia
 12. No przecież nie młotkiem. Trzeba szlifować i polerować pastami diamentowymi...tak się np. wykańcza soczewki w optyce ...robić to na własną rękę to ja dziękuję bardzo.
 13. Ależ pewnie że się da...ale szkoda zachodu taniej będzie wymienić na nowe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.