Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość non4me

Książka o zegarkach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość non4me

Witam,

Każdy pasjonat zegarków chciałby mieć w swojej bibliotece domowej książkę o ww zegarkach (przynajmniej ja tak mam B)  ) Czy ktoś może polecić jakąś dobrą książkę, w której będą opisane historie powstania, założenia itp, opisy mechanizmów, opisy samych zegarków, chodzi mi o coś takigo jak "Biblia zegarkowa"

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojej biblioteki polecam 3 książki w języku polskim:

1. Luksusowe zegarki- Paolo de Vecchi i Alberto Uglietti

2. Zegarki. Przewodnik dla konesera-Edwards Frank

3. Legendarne zegarki. Od breitlinga do omegi-Tessa Paul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej książki, która wyczerpała by temat. Biblioteka miłośnika zegarków zawiera co najmniej ciekawych pozycji.

 

Dodatkowo książki tematyczne dla fanów kultowych modeli jak Royal Oak Audemars Piguet Le Brassus autorstwa Marina Wehrli i Heinza Heimanna, czy Moonwatch Only The Ultimate Omega Speedmaster Guide Gregorie Rossier i Anthony Marquie.

Dla fanów niezależnego zegarmistrzostwa warto polecić album The Twelve Faces of Time Elizabeth Doerr i Ralfa Baumgartena. W języku ojczystym słabo z dobrą branżową literaturą.  Warto przeczytać też Czas i Urządzenia do Jego Pomiaru prof. Zdzisława Mrugalskiego.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.