Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek1a2b

odnowienie zegara

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

nabyłem ładny zegar w bardzo fajnej formie niestety został pozbawiony jakiejkolwiek wartości i historycznej i materialnej

i tu pytanie czym pozbyć się wierzchniej warstwy.

Dodam że używałem white spirit środek który to niby mocno rozpuszcza farby lakiery itp.

ale po nacieraniu namaczaniu nic totalnie nic trochę podrapałem nożem ale to żaden sposób na oczyszczenie całego zegara.

 

wdzięczny będę za każdą pomoc

 

 

post-61298-0-05000200-1477078605_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę doczytać, czy skrzynia została pomalowana jakąś farbą? Taką "podłogówą"? Jeżeli tak, to spróbuj preparatu do usuwania starych farb, niekiedy działa zaskakująco skutecznie. Żadnych ostrych narzędzi IMO, do usuwania rozmiękczonych warstw raczej szpatułki z twardego drewna, w oczyszczeniu szczegółów pomaga mosiężna szczotka. Potem oczywiście bejca, politura etc. Kupa roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja mimo wszystko pomalowaniem bym tego nie nazwał  :)

 

Ale skrzynka została zniszczona jakimś olejnym specyfikiem mocno rozcieńczonym.

Kupa roboty to się z tym liczę ale i tak zrobię co w mojej mocy.

 

Kiedyś rozmawiałem z pewnym kolesiem gdzieś na północy kraju mówił że ma jakieś urządzenie do usuwania takich farb i to z ciasnych zakamarków też schodzi, ale niestety numeru brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.