Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fibo

Stowarzyszenie
 • Content Count

  1,797
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

fibo last won the day on December 15 2019

fibo had the most liked content!

Community Reputation

272 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Boat

Recent Profile Visitors

751 profile views
 1. fibo

  O WDZIĘKACH MARYNY...

  Bardzo lubię i mam w ogrodzie, ale jeszcze bardziej je lubią ślimaki! W tym roku wypowiedziałem obleśnikom wojnę, aksamitki na razie rosną, w zeszłym tylko gołe gałązki zostały. U nas się nazywają studenty 😄.
 2. Te po lewej dostaniesz na ebayu, to są klasyczne wskazówki do francuzów i jest ich w obrocie od cholery, a drugie to chyba musisz sobie wypiłować.
 3. Czasem na All... się pojawia gość, co pięknie dorabia wskazówki, ale żeby do miniatur Lenza? Hmmm, trzeba go ułowić i zapytać. Wklej fotkę zegara, może będzie wiadomo czego szukać? pozdrawiam Piotr
 4. Wiem Janek, wiem 😀. Po prostu nie mogłem się powstrzymać. Przecież jakoś sobie w tym późnym XIX w i w XX radzili. Przy projekcie "własny roczniak", włos jest marginalną przeszkodą.
 5. Łomatko, sam mam z dziesięć, a Janek jak znam życie pełne pudło 😃.
 6. Ja w jednym zrobię tak samo. Zostało z 25% farby, z tych resztek wiem dokładnie jaki był wzór, więc po prostu wydrukuję i nakleję. Drugi ma na szczęście tarczę idealnie zachowaną.
 7. Co prawda nie mam amerykańskich wiele, ale dwa wiszące mają dokładnie tak- na cienkiej blasze (cynkowej, ocynkowanej?) namalowane tarcze.
 8. fibo

  Nasze Budziki

  Łomatko, trochę tam upchnęli w to maleństwo 😀
 9. fibo

  Porady potrzebuję :-)

  Pamiętam pewną ważną dla mnie rozmowę z Janem... Bardzo mi smutno, bardzo. Odludku, zajmij się ich niebiańskimi zegarami, bo niektóre zbyt szybko czas odmierzają. RIP
 10. Dziękuję kolegom Yahagi i Tarant za zwrócenie uwagi na Lejba mechanizm. Nie zauważyłbym, bo polskich aukcji jakoś nie śledzę. Dzięki Wam zgarnąłem (i to sporo taniej) bardzo ładny werk, suchy i brudny jak prosię, ale kompletny, niezniszczony. Zegar żaden, jednak z racji, że Лодзь- dla mnie cenny .
 11. fibo

  Naprawcy- oprawcy

  Może było jak przypuszczasz, ale miałem kilka podobnych przypadków w UK i to dotyczyło zegarów odłożonych wiele lat temu do np. garażu, czy szopki. Potem o nich zapominano, a wspaniały klimat angielski w pomieszczeniu bez ogrzewania robił swoje. Wszystko równiutko pokryte rdzą, wykwitami, siarczkami... Kiedyś dostałem w ten sposób roczniaka (bez klosza, więc się w brytyjskiej wilgoci nurzał z 50 lat). Byłem obecny przy poszukiwaniach, w końcu go znaleźliśmy w garażowym zagłębieniu , był zawinięty w papier, który się rozpadł w pył po dotknięciu. Jedyne, co się nie poddało, to była emaliowana tarcza 😄.
 12. Wiesz, mnie by to pasowało do normalnych, ludzkich poczynań. Kupili zegar za dobre pieniądze, trzy lata to okres dbałości i zabiegania o sprzęt skomplikowany, oraz drogi. Coś się spsuło, pierdoła, nawet wskazówki mogły haczyć- trzeba ogarnąć. Oddajemy do Majstra, będzie zadbany. Potem się opatrzył, stracił tajemniczość, już dalej tata poradzi. Data przeglądu mnie akurat nie odstaje, jest jak najbardziej w porządku.
 13. fibo

  Nasze Budziki

  Z jakiego materiału jest oryginał? Skoro masz wzór, a kształt idealny do prostej, dwupołówkowej formy, to może odlać taką ozdóbkę?
 14. Dzięki Piotrze za informacje o firmie (firmach). Gustav oracz się pojawia co jakiś czas i wzbudza od nowa emocje ????. Natomiast patent z blokadą jest nader pyszny, bardzo lubię takie kombinacje. Nigdy nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem. Gratuluję zakupu, smaczny!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.