Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

fibo

Stowarzyszenie
 • Content Count

  1,868
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

fibo last won the day on December 15 2019

fibo had the most liked content!

Community Reputation

340 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie określona
 • Lokalizacja
  Boat

Recent Profile Visitors

1,028 profile views
 1. Piękne 😃. Kiedyś w UK kupiłem zegar bez zawieszki i bardzo chciałem natychmiast sprawdzić czy zagada. Nie miałem żadnej luzem pod ręką, więc ze starej żyletki Gillette zdłubałem zastępczą i poszedł z rozkoszą. Też nie zmieniałem, bo byłem ciekaw kiedy odmówi, ale pracuje już z 7 lat... Jak się kiedyś wyda, to będzie temat do "naprawcy- oprawcy" 🤣.
 2. No bym nie robił sobie pracy, ale tu żywcem nie miałem skąd wziąć takiej grubej, a na podkładki nie chciałem, bo by wyglądało jak napisałeś 😄.
 3. fibo

  Porady potrzebuję :-)

  Re-we-la-cja! A była do śmietnika... 🤩
 4. Czasami się ktoś pochwali jakąś robótką, a ja zazdroszczę. To teraz moje dokonanie dzisiejsze: Przyszła kolej na uruchomienie Junghansa rocznego. I zonk, bo nie miał górnej zawieszki włosa, a tam wymodzili taką o grubości 4 mm. Mam pudełko zawieszek, najgrubsza 2.6. Oczywiście mogłem coś napaprać, ale postanowiłem spróbować dorobić. Ze starego szyldzika klamkowego upiłowałem pasek, potem go powierciłem, nagwintowałem, śrubkom M1.8 (znalazłem dwie w przydasiach) zatoczyłem łby na stożek, skręciłem, uciąłem, dopasowałem (okazało się, że nie 4, tylko 3.8), wyrównałem dookoła i podziwiam. No wiem, że nie takie rzeczy lewą ręką koledzy robią, ale ja pierwszy raz. Bardzo jestem pan zadowolony, bo malusie toto 😄. Oczywiście kołek u góry będzie prawidłowy, tylko do obróbki wpiąłem pina.
 5. fibo

  Porady potrzebuję :-)

  Pewnie ustawiali co im w duszy grało. Żeby klient był zadowolony i sięgnął do sakiewki. Ja akurat widywałem głównie pucharki, czy urny, ale i popiersia, rzeźbki się trafiały. Nawet zwierzaki typu lewgroźny. Jednak urny to IMO +- 80%.
 6. Mój najmłodszy ma nr 61029, ten sam numerator i tak samo pochylony. Podkład tarczy też już cynkowy.
 7. Jestem przekonany, że swojego tu już pokazywałem. Numer 745. Czy mógłbyś zważyć swoje wahadło?
 8. fibo

  A taki z orczykiem ?

  Wspaniała skrzynia, słoje prześliczne! Kiedyś usuwałem z zegara farbę po całości, wiem co to za robota. Gratulacje!
 9. Na numerator też zwróciłem uwagę, nie mam czasu porządnie przeszukać, ale zamkniętej czwórki u Lenza chyba nie mam w archiwach, o wielkości nie wspomnę. No ale nie takie numery w fabrykach robili, moim zdaniem mechanizm jest Lenzkircha, wszystko się zgadza, natomiast kto i dlaczego tak nabił??? PS. taką 6 u Lenzkircha spotykałem też, choć ta z zadartym w górę ogonkiem bardziej popularna
 10. Wg "Lenzkirch clocks, the unsigned story" to jest model "26" mechanizmu, jedna z wielu wersji. W książce pokazano 5 różniących się nieco otworami, kotwicami etc. nie wykluczając mixów między nimi. IMO Lenz na bank. Oczywizda chodzi mi o mechanizm pokazany przez Yahagiego.
 11. Ja bym nic nie "roztaczał", nie tylko z powodu ingerencji w przedmiot, ale głównie z szacunku do firmy i jej projektu. Skoro obliczono ten otwór właśnie tak, to przemyślano sprawę i nawet mi się nie chce punktować misternie po co, czy na co. W końcu nie mamy do czynienia z garażową konstrukcją. Wymień włos, przywróć ustawienia fabryczne i pójdzie pewnie bez jęku.
 12. fibo

  odezwa...

  Osz kurna, piękny wyrób. Też mam do Łopieńskich słabość.
 13. fibo

  O WDZIĘKACH MARYNY...

  no i wyżywienie klawe... 😁
 14. fibo

  Zegar kwadransowy

  Też mam, mój to wymuszony kwadrans, westminister, ze wzmacniaczem gongów, RSM, dosyć ogromny wisielec. Jest raczej głośny, bo to wzmocnienie nawet przy regulacji daje mocne brzmienie. Więc dla miłośników cichych zegarów- wzmacniacze nie, dla posiadaczy dużych domów- IMO tak.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.