Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

s12a9

Casio - przedłużona gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto dokupić przedłużoną gwarancję? Pytam, bo przeczytałem taką informację w jednym ze sklepów:

 

Gwarancja traci ważność z powodu:
- wadliwego przechowywania o konserwacji urządzeń oraz innych uszkodzeń powstałych z winy użytkownika.
- naprawy urządzeń bądź ich otwierania np. w celu wymiany baterii przez osoby do tego nieuprawnione.
- uszkodzeń powstałych w wyniku nieprzestrzegania instrukcji obsługi i zasad prawidłowej eksploatacji, a także użytkowania sprzętu niezgodnie z jego przeznaczeniem.

 

Jak mi zegarek przestanie działać z niewiadomych dla mnie przyczyn, to czy serwis nie będzie mógł się wymigać twierdząc, że może mi upadł. Poza tym czy trzeba mieć uprawnienia do wymiany baterii. To żadna sztuka odkręcić, wymienić, zakręcić. Ewentualne mechaniczne uszkodzenia, np. wyłamanie jakiejś wewnętrznej części widać, ale sama wymiana baterii jeśli jest przeprowadzona prawidłowo nie powinna stanowić powodu do utraty gwarancji. Przecież to nie samochód żeby miał książkę serwisową, w której będzie opieczętowana informacja o wymianie baterii. Chodzi mi o to w jakich sytuacjach serwisant może się powołać na te punkty.

Dodatkowo mam inne pytanie: Casio z drugiej ręki, ma kartę gwarancyjną, pieczątkę dystrybutora, ale bez daty sprzedaży. W sumie mogę dopisać datę sprzedaży na tej karcie, chociażby jakąś zmyśloną. Dowodu sprzedaży w postaci paragonu nie mam. Ewentualnie mogę poprosić poprzedniego właściciela o jakiś wydruk ze sklepu internetowego. Ale czy bez dowodu sprzedaży mogę przedłużyć gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. 


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem frogmana z TT jeśli daje za zegarek 1400zł to wole dołożyć te 40zł i mieć przedłużoną gwarancje na kolejne 3 lata...

Bez paragonu nie przedłużysz gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci da ta gwarancja jak nie ma kompetentnego serwisu.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci da ta gwarancja jak nie ma kompetentnego serwisu.

500+

Ta gwarancja to tylko wyciąganie dodatkowej kasy.

Nie dość że mają chore marże to jeszcze doją z tego sztucznego przedłużenia.

Ciekawe ile wołają za wymianę baterii w serwisie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory żaden G mi się nie zepsuł.

Chyba że ktos kupuje zegarek G style z dupadyliardem wskazówek które odpadają od pędu powietrza wywołanego sekundnikiem. Przy czym serwis i tak tego nie ogarnie a jak ogarnie to zepsuje coś innego.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, przedłużona gwarancja może przydać się najbardziej, przy ew. sprzedaży zegarka. Po kilku latach, jest to zawsze jakiś atut dla kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto.Koszt niewielki a 3 lata dodatkowej gwary to sporo.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.