Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

justyneczka.1989

Poszukuje eksperta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Chciałabym sprawdzić autentyczność zegarka Michael Kors. Oczywiście nie interesuje mnie pójście do pierwszego z brzegu zegarmistrza a ekspertyza z prawdziwego zdarzenia. Tutaj pojawia sie pytanie:

Czy ktoś orientuję się gdzie taka ekspertyzę można wykonać? 

 

Uprzedzę pytania:

Fossil grup odmówił gdyż stwierdził, że się tym nie zajmują i w ogóle to ciężko teraz odróżnić podróbkę od oryginału, a co dopiero wydać na to ekspertyzę :blink:

 

Zadałam również pytanie Lux Time, którzy reklamują się, że maja biegłego eksperta od wydawania ekspertyz, ale pomimo moich licznych telefonów i próśb o odpowiedź milczą w tej sprawie.  :ph34r:

 

Czy ktoś orientuje się jaka firma/osoba w Polsce może wydać ekspertyzę w sprawie oryginalności zegarka w/w marki?

 

Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź

 

pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pułapie cenowym max. 1000 zł nikt nie będzie zawracał sobie tym głowy... choć może warszawski zegarmistrz Marek Biń? Podrabia się (niestety) zegarki za kwoty znacznie wyższe...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pułapie cenowym max. 1000 zł nikt nie będzie zawracał sobie tym głowy... choć może warszawski zegarmistrz Marek Biń? Podrabia się (niestety) zegarki za kwoty znacznie wyższe...

Rozumiem :(  Czyli wychodzi na to, że nie ma szans zdobyć kontakt do kogokolwiek kto by się tym zajął. Niestety, ale zegarki nazwijmy to tanie tez są podrabiane i to w zastraszających ilościach i dziwi mnie fakt, że Fossil umywa ręce od ekspertyzy. 

 

A jeżeli chciałabym zdobyć już tylko certyfikat a nie samą ekspertyzę? Czy znajdzie się w Polsce osoba upoważniona do wystawienia takiego certyfikatu?

Pan Marek Biń oczywiście słyszałam z tym, że bardzo trudno jest się z n im skontaktować to raz, a dwa on to może stwierdzić a jak chciałabym pisemne potwierdzenie słów to już nie bardzo.

W ogóle o co chodzi, że gdziekolwiek nie pójdę oczywiście mówię tu o punktach z autoryzacjami (nie zwykli zegarmistrzowie) to owszem każdy mi powie "tak, oczywiście oryginalny", albo "nieoryginalny", ale jeżeli chciałabym potwierdzenie tych słów na piśmie z pieczątką to już wtedy każdy umywa ręce i jest wystraszony jakbym co najmniej prosiła go o świadczenie o tym przed sądem pod przysięgą. Skoro dany salon zegarmistrzowski ma autoryzację danej marki, a co za tym idzie zegarmistrzowie tam pracujący znają się na swojej robocie i potrafią to rozpoznać bez mrugnięcia okiem to czemu każdy boi się to napisać na piśmie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to marka nie specjalizująca się w produkcji zegarków.

I dlatego większość speców patrzy na takie wynalazki z niechęcią. 

Łatwiej by było z torebką po prostu iść do sklepu i porównać z oryginałem lub poprosić o oględziny doświadczonego sprzedawcę.

A zegarek to troszkę lipa.

 

Jak się domyślam kupiłaś i podejrzewasz że to lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to marka nie specjalizująca się w produkcji zegarków.

I dlatego większość speców patrzy na takie wynalazki z niechęcią. 

Łatwiej by było z torebką po prostu iść do sklepu i porównać z oryginałem lub poprosić o oględziny doświadczonego sprzedawcę.

A zegarek to troszkę lipa.

 

Jak się domyślam kupiłaś i podejrzewasz że to lipa?

Inaczej kupiłam wiem, że oryginał ale potrzebuję tego na piśmie :) sama sobie nie podpisze bo potrzebuje podpisu, który ma wartość, że tak powiem stąd szukam kogoś kto po oględzinach podpisze i potwierdzi oryginalność swoim podpisem. I śmiać mi się chce, że jedyny dystrybutor baa producent (bo przecież fosill produkuje korsy poprawcie mnie jeżeli się mylę) wypina sie na taką kwestie twierdząc, że nie potrafi rozpoznać jednoznacznie czy to oryginał czy też nie paranoja.

A może wie ktoś chociaż kto robi ekspertyzy dla Lux Time? Czy oni to wysyłają za granicę czy mają tutaj kogoś na miejscu. Bo jeśli mają kogoś tutaj to chętnie skontaktuje się z tym Panem skoro Lux Time nie raczy odpisywać na maile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert odnaleziony :) gdyby ktoś potrzebował namiar na człowieka wykonującego ekspertyzy zegarków takich marek jak MK, EA  itp zapraszam do kontaktu chętnie podzielę się wynikiem moich poszukiwań.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.