Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kornai

Helvetia super - prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny za info bądź link jak mogła wyglądać oryginalna tarcza w tym zegarku. Jest to Pamiątka rodzinna, która planuje odnowić.

 

Z historii zegarka wiem, ze tarcza najprawdopodobniej została zmieniona lub naprawiona poprzez zamalowanie. Nie jest pewne też użyte w nazwie sformułowanie "super" - nie wiadomo czy tak było kiedyś w oryginale, czy tez to była inwencja odtwarzającego tarcze jeszcze ponad 40 lat temu.

 

Sam werk wyglada na ten używany w helvetiach noszonych przez luftwaffe (charakterystyczne śmigło na tarczy). Ale w tym przypadku koperta jest inna wiec nie wiem czy to samo malowanie na tarczy by wchodziło tutaj w grę.

 

Z góry dzięki za wszelka pomoc.

 

4234084edf153a34debb15431dbd10a8.jpg

 

ba16db2a3b1066518fecef5007602398.jpg

 

numer seryjny po wewnętrznej stronie dekla

 

bfb04608efed7c1476662f55617ec474.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na starą pasówkę z kieszonkowego zegarka, ale niekoniecznie. Mechanizm z przed II WŚ, a wtedy naręczne zegarki były małe raczej. Tarcza wyrób ludowy z "cepelii" . :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

zegarki robione dla wojska, choć trudno to udowodnić z braku bić zewnętrznych na deklu, duże rozmiarówki charakterystyczne dla przedwojennych HELVETII (tzw.letecke) czyli 40 mm bez koronki, pokazywałem niedawno lotniczą na forum, a dziś pokażę cały oryginalny nowy nabytek:
1_zpsnuoqjrtg.jpg1_zpsfszvzydg.jpg4_zpsbynvghbx.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tarczy i wskazówek - werk fajny i koperta numerowana, czyli podstawa projektu już jest - powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za info i pomoc :) Dzieki Wam jestem już trzy kroki naprzód:) i rozpoczynam poszukiwania w sieci, bo chyba lepiej wstawić coś vintage niż np. malować tarcze od nowa. Swoją drogą- ciekawe ile to zejdzie ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wojskowe Helvetie (oryginalne) z lat 30-tych, były robione na bazie werków z damskich krytych kieszonek, kaliber bodajże Helvetia 51, dlatego bez odpowiednich oznaczeń, nie da się na pewno stwierdzić, że to nie jest późniejsza kombinacja, których było sporo.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maras 68

to prawda, słuszna uwaga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.