Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grigoris1

Użytkownik
 • Content Count

  1,581
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

121 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

505 profile views
 1. Cóż, trzeba dopisać nowy rozdział do "Burzliwych perypetii Jednowskazówkowca VC" pt. "Olej vs Laser czyli tajemnica kitajskiego nadruku" oraz "Nowe rozdanie - nowy dekiel". Ankietowo czy nie, ja jestem za tym aby ułatwić Marcinowe niespodziewane zadanie. A tak z ciekawości, ile jeszcze zostało egzemplarzy?
 2. Trzymam kciuki - ottomańskie Billodesy to zjawisko niezwykłe, bo produkowano je jeszcze w niezmienionej formie po I wojnie światowej - taki to konserwatywny rynek
 3. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup tzw. "Dollar Watch" czyli taniego zegarka amerykańskiego - nie jestem tylko pewien czy robiono tarcze z rzymskimi cyframi. To są rzeczy za kilkadziesiąt złotych. Niesprawny amerykański ... najlepiej w chromowanej kopercie: Hamilton, Hampden, Rockford, South Bend. Ale raczej rozwiązaniem będzie zakup New York Standard Watch - są prostsze i stosunkowo najtańsze. Popytaj, poszukaj.
 4. Jeśli jest możliwość poprawy napisu u dołu to trzeba to zrobić - tarcza zyska na tym mocno.
 5. Podkreślę jeszcze jeden historyczny fakt: proces projektowania (czyli naszej narzekanio-chwalenio-akceptacji) przebiegł tu zaskakująco sprawnie. Batalie toczono jedynie o ramkę logo w białym, podziałkę i "godziny trwogi". Także uważam, że to jeden z najlepszych (już legendarnych?) produktów VC - obok VIS-a i pierwszego Formmeistera. W takiej sytuacji wkrótce spodziewać się należy następców w innych wersjach kolorystycznych?
 6. Po premierze nastała prawdziwa burza i zanim pojawi się Retrosport dwa pierwsze znikną ze sprzedaży - ... a były wątpliwości, czy w ogóle się zabierać za planowanie produkcji Eeeeh, czarny strasznie mi się podoba, a świnka już rozbita wcześniej. Pilot dla mnie bardzo obiecujący - świetne pomysły. Koronka kulista lub diament. No i czas na mega dekiel - ciekawe co tam będzie.
 7. Mam swój wyczekiwany Jednowskazówkowiec - pierwsze wrażenie bardzo dobre!
 8. No, no, no... jest ciekawy, muszę przyzwyczaić się do beżu. Wszystko pozostałe świetne!
 9. Panowie! 6 sierpnia 2019 r. wszystko się zaczęło, a dziś mamy finał! Najpierw było zaciekawienie, akceptacja, marzenia. Potem szybkie (bardzo) projektowanie. Rekordowe? Aby nagle usłyszeć, że raczej ten projekt idzie w odstawkę! Więc powstała spontanicznie "lista poparcia i wsparcia"! No i drgnęło - liczba wpisów rosła, nadzieja na realizację także. Pojawiła się decyzja, rendery, radość i oczekiwanie. I po niewielkim opóźnieniu mamy zegarek - fizycznie i namacalnie! 100. rocznica zakończenia wojny z bolszewikami (18 marca 1921 roku podpisano traktat ryski) jest symboliczna! Oj ciekaw jestem pierwszych wrażeń...
 10. Sądzę, że jak poszukasz pod hasłem "Regulateur", to znajdziesz sporo podobnych z takim samym werkiem.
 11. Sądzę, że wszystko wskazuje na błąd - podobieństw jest sporo. Paweł, Lepine ładniutki - nie myślałeś o wyczyszczeniu koperty?
 12. Dzięki Bracia! Jak mylne może być pierwsze wrażenie... GOST vs IOGT Poszukiwania zakończone! No i mam zegarek Dobrego Templariusza:)
 13. Cóż tutaj można dodać - zegarek srebrny z pocz. XX w., szwajcarski, sygnowany tylko na deklu, stan kiepski - po uzupełnieniu wskazówki, wymianie szkiełka, czyszczeniu koperty i konserwacji/naprawie werku powinien bardziej cieszyć oko.
 14. Orator robił zarówno zegarki wyższej klasy, jak i takie z podstawowymi mechanizmami. Tutaj jest model z lat 40/50 - na pewno nie wojskowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.