Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Grigoris1

Użytkownik
 • Content Count

  1818
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

394 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

967 profile views
 1. Jak wygląda aktualna sytuacja projektu? Czy trzeba rozwijać sztandary i ruszać do walki o jego realizację?
 2. Dodam fakt, że widziałem sygnowanego Zenith'a i Billodes'a z identycznym mechanizmem (bez mikroregulacji)...
 3. Przyznam, że chińskość tego kluczyka odrzucam (choć mam o chińskości coraz wyższe mniemanie). To precyzyjna robota i wygląda na co najmniej okres przedwojenny (jeśli nie nawet koniec XIX w.). Jest z metalu złoconego lub wydmuszkowego złota niższej próby. Ciekawe jest to rozwiązanie, które pozwala nakręcać zegarek tylko w jedną stronę (tę spotykaną głównie w zegarkach szwajcarskich) .
 4. Przyznam, że jakościowo wygląda na starszą robotę, bardzo ładnie. Nie widziałem, przyznaję, kluczyków współczesnych chińskich w bardziej skomplikowanej formie. Możesz podrzucić przykłady?
 5. Szpindlakfan wrzucił piękne znaleziska z dawnych czasów więc uzupełniam to o kluczyk. Miał on z pewnością coś symbolizować, ale tutaj nie jestem pewien co dokładnie... Bo jest i młotek i obcęgi i kowadło i pilnik i podkowa... ale przez podkowę przechodzi jakaś luneta (ma szkiełka w środku, nieznanego pochodzenia). A do tego mierzy sobie ponad 50mm. Lekki stosunkowo. No i nakręca tylko w jedna stroną (w prawo).
 6. Milljonar Worldking z tureckich linii kolejowych
 7. Kowalski, to Kowalski! Bardzo ciekawy temat to szukania jego historii A ja wrzucę trochę młodszego anglika lub anglo-szwajcara. Ma taki fikuśny półmostek, takiego jeszcze nie widziałem.
 8. Za nic nie mogę znaleźć nic o petersburskim twórcy tego czasomierza... D.T. Mufsard?
 9. Kieszonkowy automatic - Eterna-Matic Golfer
 10. Dobry zegarek z repetycją kwadransową? Proszę bardzo. Sprawny w pełni, na bardzo dobrym chodzie, w genewskiej kopercie złoconej (z zewnątrz wygląda na złotą więc po co przepłacać?) Zgadzam się z tym, że repetycja to rozwiązanie ekskluzywne i byle kto takich mechanizmów nie produkował. A te bez sygnatur były czasami bardzo dobrej klasy, zwłaszcza te minutowe.
 11. Trzeba zrobić zdjęcie brzegu mechanizmu. Większość zegarków amerykańskich ma wałek w kopercie, więc trzeba szukać koperty, tutaj to będzie savonette prawdopodobnie 16s.
 12. Grunt, że tarcza i koperta są w ładnym stanie. Oś balansu do tego kalibru Corteberta znajdzie się dość łatwo (jest w Cortebertach górniczych 25 PW - oś jest ta sama).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.