Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grigoris1

Użytkownik
 • Content Count

  1,538
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

97 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

475 profile views
 1. To ciekawe miejsce (Góry Świętokrzyskie), bo w neolicie specjalizowali się w wydobyciu i obróbce krzemienia, a w starożytności w wytopie żelaza (dymarki). Polecam - piękny wątek tradycji dziejowej
 2. No i zaczęło się niewinnie od kawałka blaszki w Zenith, a teraz mamy cały wątek antymagnetyczny Trzymając się kieszonek, to przyznaję, że wkładki spotkałem nie tylko w kieszonkowych Zenith DH, ale też np. w wojskowej Eternie z II wojny światowej. W zegarkach armii brytyjskiej nie widziałem ich, w amerykańskich także. Podkreślam, że piszę o kieszonkowych.
 3. To bardziej Szwajcar niż Amerykanin. A 10 kamieni (czy nawet 9) to zawsze lepiej niż 6 lub 4, co często spotykamy.
 4. Paweł potrzebuję inspiracji w "trudnym czasie" - proszę bardzo: Waltham - model wyprodukowany w 300 egzemplarzach w 1879 r. - w bazie znane są istniejące 3 egzemplarze na świecie Może mało efektowny, ale wyobraźnia robi swoje Na dodatek ciekawy (Longines?) z Rochester NY
 5. Ale jaki ruch w temacie Pewnie odkręcacie w odwrotną stronę
 6. Boutte działał na rynku rosyjskim wiele lat i stosował rozmaite mechanizmy. W czasach sowieckich mocno kombinowano bo zakończyły się dostawy z Zachodu. 23 kamieni ten werk nie ma - być może oryginalny został zastąpiony tym, co jest teraz. Literki to bardziej A i D.
 7. Świetny ten Orion i z zacną bawarską historią - też nie widziałem podobnej mikroregulacji w europejskim wydaniu, więc gratulacje potęguję
 8. Uzupełniam przeoczenie. Marcin, nie wiem ile będzie wynosił rabat dla kolegów z Forum, ale sądzę, że należą Ci się podziękowania. To cenne, że doceniasz nasz wkład w ten projekt (nawet jeśli to np. słowa motywacji czy kampania ratowania Jednowskazówkowca). Marudzenie i wybrzydzanie też pewnie na ostateczny kształt wpłynęło Dzięki
 9. Ja też uważam, że ten etap osiągnięty jeszcze w 2020 roku to sukces marzeń! Historycznie pamiętam jak w pewnej chwili odsuwał się w cień... A propos skarbonki... czy znamy już ostateczną cenę?
 10. Wszystkie trzy są super... Nie ukrywam, że liczę na przydział numeracji zgodnie z listą - czy tak nie będzie najsprawiedliwiej?
 11. Gdy się czegoś dowiem, to podzielę się sensacją. Mechanizm "zwykły" Burego nie nosi żadnych cech manufaktury z Le Locle, więc bardziej to współpraca dystrybucyjna na rynek rosyjski. Może chodziło o zbudowanie zaufania do nowej marki GFJ w Rosji? To właśnie okres pierwszych Zenithów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.