Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grigoris1

Użytkownik
 • Content Count

  1,590
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

122 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

530 profile views
 1. Mam też taki werk, wg sprzedającego był przyrządem badawczym w laboratorium - nie które spotkane niegdyś pochodziły z okrętów Royal Navy. -- Przy okazji podzielę się zagadką (dla mnie na razie nierozwiązaną) - co to za mechanizm i kto go zrobił? Gdzieś taki układ mostków i posuwkę widziałem, ale za nic nie przypominam sobie gdzie... Dla uzupełnienia - werk w tej kopercie jest dla bezpieczeństwa, bo oryginalna koperta była szlachetniejsza i bardziej płaska.
 2. Wrócę do tematu - czy temat napisania książki "PW - życie i twórczość" będzie aktualny? Materiału jest z tygodnia na tydzień coraz więcej
 3. 16s czy coś pomiędzy? Kolejny amerykański smaczek, co potwierdza głębokość i szerokość tematu. Brawo za kolejny reanimacyjny sukces!
 4. Paweł nie przestaje zadziwiać efektami swoich poszukiwań ...a naiwność, że widziało się już sporo trwa, a życie wciąż zaskakuje A tak przy okazji - co się stało z działem sprzedaży kieszonek? Był i nie ma go...
 5. Romanie! Choroba, jako że nieuleczalna, nie jest wrażliwa na zmiany temperatury... Piękny drobiazg za rozsądną cenę
 6. Nie wiedziałem, że ruscy znów się zbroją... Dla mnie to świetny pomysł - mogę co tydzień kilka wrzucać
 7. To ja dodam ku pamięci takie oto zdjęcie:
 8. Datowanie Zenitha to złożony temat. Ja dla upamiętnienia wrzucam taki o to mechanizm - wygląda na LeCoultre z końca XIX wieku. Ma i "wilcze zęby" i kotwicę chronometryczną i 21 kamieni - pięknie dźwięcznie chodzi. Niestety moje poszukiwania koperty legły w gruzach i chyba go oddam w dobre ręce.
 9. Cóż, trzeba dopisać nowy rozdział do "Burzliwych perypetii Jednowskazówkowca VC" pt. "Olej vs Laser czyli tajemnica kitajskiego nadruku" oraz "Nowe rozdanie - nowy dekiel". Ankietowo czy nie, ja jestem za tym aby ułatwić Marcinowe niespodziewane zadanie. A tak z ciekawości, ile jeszcze zostało egzemplarzy?
 10. Trzymam kciuki - ottomańskie Billodesy to zjawisko niezwykłe, bo produkowano je jeszcze w niezmienionej formie po I wojnie światowej - taki to konserwatywny rynek
 11. Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zakup tzw. "Dollar Watch" czyli taniego zegarka amerykańskiego - nie jestem tylko pewien czy robiono tarcze z rzymskimi cyframi. To są rzeczy za kilkadziesiąt złotych. Niesprawny amerykański ... najlepiej w chromowanej kopercie: Hamilton, Hampden, Rockford, South Bend. Ale raczej rozwiązaniem będzie zakup New York Standard Watch - są prostsze i stosunkowo najtańsze. Popytaj, poszukaj.
 12. Jeśli jest możliwość poprawy napisu u dołu to trzeba to zrobić - tarcza zyska na tym mocno.
 13. Podkreślę jeszcze jeden historyczny fakt: proces projektowania (czyli naszej narzekanio-chwalenio-akceptacji) przebiegł tu zaskakująco sprawnie. Batalie toczono jedynie o ramkę logo w białym, podziałkę i "godziny trwogi". Także uważam, że to jeden z najlepszych (już legendarnych?) produktów VC - obok VIS-a i pierwszego Formmeistera. W takiej sytuacji wkrótce spodziewać się należy następców w innych wersjach kolorystycznych?
 14. Po premierze nastała prawdziwa burza i zanim pojawi się Retrosport dwa pierwsze znikną ze sprzedaży - ... a były wątpliwości, czy w ogóle się zabierać za planowanie produkcji Eeeeh, czarny strasznie mi się podoba, a świnka już rozbita wcześniej. Pilot dla mnie bardzo obiecujący - świetne pomysły. Koronka kulista lub diament. No i czas na mega dekiel - ciekawe co tam będzie.
 15. Mam swój wyczekiwany Jednowskazówkowiec - pierwsze wrażenie bardzo dobre!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.