Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaciekZy

3 zegarki po dziadku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

 

Ostatnio przeglądając rzeczy na strychu znalazłem 3 zegarki, które jak się dowiedziałem są po dziadku i chciałbym dla zaspokojenia ciekawości dowiedzieć co to są za modele, i czy ich części są drogie?

 

Zdjęcia zegarków:

https://www.dropbox.com/sh/ju0fkc7vsuofdne/AAD79rmhF8fHT_I-NwIYMxrha?dl=0

 

Zwłaszcza chciałbym informację na temat zegarka firmy Thiel, wg. mnie ładnie wygląda i chciałbym okazjonalnie go używać, o ile nie będą części do napraw bardzo drogie.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Zdjęcia zegarków:

Pozdrawiam.

Link się nie otwiera :unsure:

Opłaciłeś transfer ? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli link by nie działał to tutaj wrzucam w gorszej jakości zdjęcia:

post-98798-0-37029700-1500677297_thumb.jpg

post-98798-0-83447500-1500677307_thumb.jpg

 

 

 

post-98798-0-33339000-1500677298_thumb.jpg

post-98798-0-72501000-1500677302_thumb.jpg

post-98798-0-33320000-1500677305_thumb.jpg

post-98798-0-85113100-1500677308_thumb.jpg

 

 

 

post-98798-0-74261500-1500677299_thumb.jpg

post-98798-0-24672900-1500677301_thumb.jpg

post-98798-0-77846600-1500677303_thumb.jpg

post-98798-0-35749000-1500677306_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 3 zegarków najbardziej wartościowy i wart naprawy jest Orator z werkiem Cortebert.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawić to bym chciał wszystkie 3 ale naprawa będzie mega kosztowna ?? Zbieram na samochód i chciałbym ocenić czy już teraz je naprawić czy po zakupie samochodu. Dodatkowo co to za zegarki? Nie mogłem nic znaleźć na ich temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa może nie tyle kosztowna, ile kłopotliwa,gdyż trudno znaleźć zegarmistrza chętnego do remontu zegarków z wychwytem cylindrowym., Jedynie Orator ma wychwyt szwajcarski.,O tym kluczykowym ciężko cokolwiek powiedzieć bo nie ma żadnej marki.,Thiel to niemiecki zegarek z zakładu ,który po wojnie  produkował słynące z jakości zegarki Ruhla.,Odpowiednik amerykańskich "dollar watches".,Zresztą zegarki Thiel sprzedawane byly za 3 marki i 50 pf (1USD kosztował wtedy 2.5 RM).,Wygląda najmniej zniszczony prawdopodobnie dlatego ,że się szybko zepsuł i wylądował w szuflandii.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thiel też ma wychwyt kotwicowy i nawet wygląda, że na chodzie. Faktycznie ładny stan, a potrzebuje pewnie tylko przegladu.

Nie żeby był dużo warty, ale też pewnei nie trzeba dużo inwestować...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje ten Thiela chodzi, ale coś się zacina. Dużo wart czy nie, mało istotne więcej wartość sentymentalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez polewoj
      Dobry wieczór,
      po kilku latach poszukiwań udało mi się kupić zegarek naręczny firmy Orator.
      Taki zegarek jak pamiętam nosił mój Dziadek.
      Zegarek Dziadka gdzieś zaginął i mimo licznych prób nie udało mi się go odnaleźć.
      Zdecydowałem się na zakup identycznego modelu. 
      Nie było łatwo, ale się udało.
      Dzięki pomocy Pana Zegarmistrza  udało się go uruchomić i ku mojej radości działa i chodzi bardzo dokładnie.
      Patrzę na ten zegarek z dużym sentymentem ...
      Mam prośbę, ponieważ nie udało mi się odnaleźć zbyt wielu informacji na temat firmy Orator oraz tego modelu czy ktoś z Kolegów mógłby podzielić się informacjami ?
      W jakich latach był produkowany ten model? 
      Czy był to tzw. zegarek wojskowy ?
      Z tego co wyszukałem m.in. na naszym forum armia niemiecka miała na wyposażeniu Oratory , ale w wersji kieszonkowej..
       
      Na razie nie udało mi się zrobić ładnych zdjęć mojego zegarka, więc zamieszczam zdjęcie zapożyczone z Internetu.
       

    • Przez OniStarePojazdy
      Witajcie,
      natknąłem sie w sklepie z meblami na zegarek orawdopodobnie marki Thiel. Prosilbym o opinie o tych zegarkach,danych i wszystko,co moze mi pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie
      Zegarek nie na chodzie, koronka działa prawidłowo. Oprocz zegarka nic więcej nie ma - ani dewizki ani pudelka itp. Koperta w stanie średnim, tarcza wyglada zachęcająco. Zdjecia w załącznikach
       
      Przeznaczenie zegarka - noszenie na co dzień do pracy. Coś się orientuje o mechanicznych zegarkach, posiadam Longinesa, Junghansa i Zenitha jako kieszonkowce, jest mi ich żal nosic do pracy - raczej okazyjnie używane.
      Za wszelkie porady z gory dziękuję




    • Przez piotrs01
      witam,czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka?


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.