Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega AquaTerra

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 Blunio

Blunio
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:13

Przy okazji - znalazłem fotkę zbiorczą ( znaczy pożyczyłem z Fratellowatches :) )

1. - pierwsza AT, rok 2002, mechanizm 2500 do wersji C

2. - druga generacja rok 2008, zupełnie inna tarcza z Teak pattern, okienko daty z ramką, bransoleta w całości satynowana, w środku mechanizm 8500, na tarczy co-axial

3. - trzecia generacja rozpoczęta w 2015 edycjami Golf, tarcza bardzo zbliżona do drugiej, okienko daty bez ramki, środkowe ogniwa bransolety polerowane,  środku mechanizm 8800/8900, na tarczy master co-axial

Dzięki za informację. Mam tylko pytanie, czy przypadkiem nie chodzi w punkcie trzecim o mechanizm 8500, bo takie też widziałem w tej wersji ? :huh:

Użytkownik Blunio edytował ten post 20 sierpień 2017 - 10:17

• 0

#22 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1382 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:20

Dzięki za informację. Mam tylko pytanie, czy przypadkiem nie chodzi w punkcie trzecim o mechanizm 8500, bo takie też widziałem w tej wersji ? :huh:

Racja, 8800/8900 to w tych najnowszych, w dotychczasowych 8500

• 0

#23 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5983 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:00

Ta omega na fotkach to był oryginał tak na 99% sam nawet pisałem z gościem to Rosjanin lub Ukrainiec. Do spotkania jednak nie doszło bo koleś się nie odezwał po 3 mailach. A jedynie mówiłem że potrzebuje 60sek. na weryfikację stanu i oryginalności zegarka. W czasie rozmowy nie robił problemów. Moim zdaniem to był oryginał na zdjęciach.
Omegi na 8500 nie podjalbym się weryfikować... dzisiaj i tak to wszystko chinszczyzna
  • 0

#24 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4085 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 15:58

W mojej ocenie Omega podlinkowana w pierwszym poście to oryginał.

...dzisiaj i tak to wszystko chinszczyzna

Brzmi to jak dobre żarcie.
  • 0

#25 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5983 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 16:25

Tomku... też bym nie chciał aby tak brzmiało naprawdę...
A te kiepskie podróby które widujemy czasem na forum to nawet nie jest przedsionek.
Ale ponieważ nie mam dowodów bo i nie taki jest cel o ile w ogóle jest jakiś, to też przyznaję Ci od razu z góry rację :D
A ta Aqua to pewnie był oryginał na foto no ale... był

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 20 sierpień 2017 - 16:27

• 0

#26 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4085 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 18:13

Piotrze co do podrób to masz słuszność, w wątku o Omedze wkleiłem najnowszego fejka premierowej AT z Basel 2017. Jeszcze trochę a fejki będą w sprzedaży przed premierami na targach.

Jeśli chodzi o oryginalne Omegi to CEO Raynald Aeschlimann udzielając wywiadu dla Watches & Jewellery dał odpowiedz co produkuje w Szwajcarii a co poza nią. Nie mam teraz tego PDF pod ręka ale znajdziesz w sieci.
  • 0

#27 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5983 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 18:37

Tomku mówisz o omedze gdzie jeszcze różnicę są czasem widoczne w postaci drobiazgów werku. Gdyby był nie widoczny to zegarki są identyczne często a co z nieco niżej cenionymi producentami "szwajcarskich" zegarków? Nie jestem znawcą podróbek ale to co miałem w rękach za 300-400$ to mi wystarczy. Pozostanę przy zegarkach z czasów gdy w Chinach były piękne krajobrazy.
  • 0

#28 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4085 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 18:46

To prawda, zdecydowanie mniejsze ryzyko wtopy przy takim podejściu.
  • 0

#29 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 5983 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 18:51

Nie chodzi o wtope, bardziej o świadomość, to ona głównie przeszkadza. Zegarki są nam niepotrzebne, są tylko w naszej głowie. Stąd ta świadomość dla mnie jest bardzo ważna
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych