Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Werk_68

Prezent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od miesiąca stałam się właścicielką zegara, który należał do moich pradziadków. Szczerze mówiąc nie wiem jak do tego prezentu podejść. Jedno jest pewne, że trzeba go doprowadzić do stanu użyteczności i poprawić jego wygląd. Czy ktoś z Szanownych Ekspertów może mi napisać z jakimi /orientacyjnie/ kosztami powinnam się liczyć chcąc doprowadzić go do stanu świetności i czy warto to robić?. Zegar jest produktem firmy Junghans, widząc logo na cyferblacie, domyślam się, że pochodzi z 1890 r.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

 

post-107253-0-26303900-1542356330_thumb.jpg

post-107253-0-21885400-1542356941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taką pamiątkę pakował bym kasę aż nie będzie perfekt no ale z mojej familii tylko ja jestem taki sentymentalny.

Ładny zegar podoba mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taką pamiątkę pakował bym kasę aż nie będzie perfekt no ale z mojej familii tylko ja jestem taki sentymentalny.

Ładny zegar podoba mi się

Dzięki za miłe słowa. Widzę, że spotkałam forumową bratnią duszę :-). Ja również jestem sentymentalna. Moją wyobraźnię porusza myśl, ile ten zegar przeżył... Na pewno dwie wojny światowe, a ile skrywa historii rodzinnych ?

Mam tylko jeden problem: w zegarze brakuje kilku drewnianych elementów. Nie wiem czy można jakoś odnaleźć w necie zdjęcie kompletnego zegara, aby je zrekonstruować i jak najwierniej odtworzyć pierwotny wygląd zegara w całości.

Z racji tego, że jestem na tym forum nowa, będę wdzięczna za każdą informację i sugestię, co mogę zrobić, gdzie szukać pomocny w realizacji mojego planu ... :-)

Pozdrawiam serdecznie,

Anna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.