Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Diver Automat bez chronografu. Nadgarstek 17/6

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 13:24

Posiadam HC od 5 lat i bardzo go lubię :)

Fakt - ma słabą lumę, ale mi to nie przeszkadza...

Metalowy bezel nie niszczy się tak mocno, ja mam przez tyle lat tylko jedno uszkodzenie.

Werk jest solidny, napędza też lubiane i szanowane Longinesy Legend Diver i Conquesty Heritage.

Nie wiem czy dopłata za ceramikę jest aż tak opłacalna. Jeśli Ci się bardziej podoba nowsza wersja to nie ma sprawy ;)

Nie wiem dlaczego wszyscy polecają Aquisa. Divers 65 jest o nieeeeeebo od niego lepszy.

• 0

#22 streszo88

streszo88
  • Zbanowany
  • 222 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 13:41

Metalowy bezel nie niszczy się tak mocno, ja mam przez tyle lat tylko jedno uszkodzenie.
Werk jest solidny, napędza też lubiane i szanowane Longinesy Legend Diver i Conquesty Heritage.

Nie wiem czy dopłata za ceramikę jest aż tak opłacalna. Jeśli Ci się bardziej podoba nowsza wersja to nie ma sprawy ;)

Nie wiem dlaczego wszyscy polecają Aquisa. Divers 65 jest o nieeeeeebo od niego lepszy.

Nowy HC to nie tylko ceramika, ale również mechanizm z 64h rezerwą chodu i bardziej czytelna tarcza.

Aquisa tyle osób poleca, bo Divers 65 jest w stylu vintage i nie każdemu powrót do przeszłości odpowiada.

Użytkownik streszo88 edytował ten post 25 marzec 2019 - 13:48

• 0

#23 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 14:38

W średnim budżecie pewnie skończy się na Aquisie 39,5. Nie wiem tylko gdzie go zobaczyć na żywo. Zastanawiam się też ile kosztuje kilkuletnia Omega SMP. Na chrono widzę takie oferty https://www.chrono24...-id10615917.htm

To jest realne, żeby za 7k dostać używaną smp wartą uwagi?

• 0

#24 proki1971

proki1971
  • Użytkownik
  • 4979 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 14:47

Kwarcowa , albo automatyczna , steraną życiem czy bez papierów owszem :)
  • 0

#25 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16284 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 16:10

Dlaczego polecają Aquisa? Bo to po prostu świetny zegarek, o własnym i niczego nie udającym stylu. A do tego ceramiczna wkładka bezela (o ile się nie mylę, w 65 to aluminium) i WR 300 m vs. WR 100 m. Do tego faktem jest, że linia 65 to klimat vintage, a Aquis to jednak rasowy diver :-)
  • 0

#26 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 16:18

A czy WR 300 jest potiwerdzone jakimś certyfikatem, czy tak jak w Longinesie napisem na tarczy? :D

Zadałem to pytanie, bo Divers 65 ma ogólnie duże poważanie w środowisku, oprócz tego forum, takie przynajmniej mam wrazenie.

• 0

#27 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16284 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 16:36

Nie wiem czy jest czy nie. Może Jacek - kolega @Jash będzie wiedział. Wiem jedno, Oris lipy nie robi. 65 to w mojej ocenie super zegarek i pewnie, gdybym nie miał Kapitana Cooka, czyli innego "vintage style" divera, to być może 65 bym rozważył. Ale w takim układzie zdecydowałem się właśnie na Aquisa i nie żałuję. Może moja recenzja pomorze w wyborze? ;-)

http://zegarkiclub.p...hl=+oris +aquis
  • 0

#28 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1003 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 22:08

A czy WR 300 jest potiwerdzone jakimś certyfikatem, czy tak jak w Longinesie napisem na tarczy? :D
Zadałem to pytanie, bo Divers 65 ma ogólnie duże poważanie w środowisku, oprócz tego forum, takie przynajmniej mam wrazenie.

O ile się nie mylę to certyfikowane divery powinny spełniać normę ISO 6425 i tylko takie mogą nosić napis na tarczy "diver".
  • 0

#29 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 10:59

Jaką maksymalną średnicę koperty w zegarku byście mi doradzili na podstawie dołączonego zdjęcia? Nadgarstek 17, ale płaski dzięki czemu szerokość to 6cm.

Gdyby to był Aquis to 43 czy 39,5?

Vostok ze zdjęcia ma 45mm i czuję, że jest trochę duży, idzie na sprzedaż.

dQwLdCQ.jpg

Użytkownik Incarnation edytował ten post 26 marzec 2019 - 11:01

• 0

#30 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16284 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 11:07

W takim układzie także ten większy Aquis powinien być ok. O ile się nie mylę, w przypadku wersji 43,5 mm L2L to 50,5 mm. 

• 0

#31 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 28 marzec 2019 - 23:48

Kolejne przymiarki. Dziś TH Aquaracer i Longines Hydroconquest Ceramic.

Muszę przyznać, że jest ogromna różnica pomiędzy Hydroconquest starym i nowym. O wiele ładniejszy kolor niebieski, wkładka ceramiczna bezela i mniej bałaganu na tarczy. Na żywo nowa wersja wygląda świetnie! Mierzyłem 43mm i zastanawiam się czy taki rozmiar jest ok czy zejść do 41 bo taka wersja też istnieje. Kolor niebieski bardziej mi się podoba, ale z drugiej strony jeśli to ma być jedyny codzienny zegarek to czarny będzie bardziej uniwersalny... Sam nie wiem. Większość ubrań mam czarne, niebieskie/granatowe i szare.

Za dwa tygodnie będę mierzyć Oris Aquis II. Jestem ciekawy czy na żywo będzie się prezentować lepiej niż Longines. Różnica po rabatach Oris / Longines to około 1600zł. Czy warto tyle dopłacać? Wkrótce się dowiem.

Aquaracer oczywiście jest niesamowity na żywo, ale cena jest dużo wyższa. Już chyba wolałbym poczekać i dołożyć do Omegi SMP kiedyś w przyszłości.

Załączone miniatury

• aquaracer 43.jpg
  • Longines HC Ceramic 43.jpg

• 0

#32 Waheto

Waheto
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 11:23

Patrząc na nadgarstek, pomyslałbym o 41mm. Bedzie po prostu bardziej komfortowy w noszeniu. Niebieski ma fajniejszy efekt sunburst na tarczy, w słoncu zegarek ożyje :)

• 0

#33 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 06 kwiecień 2019 - 21:11

Udało mi się przymierzyć Aquisa. Wnioski są takie: 

- 43,5 wygląda na żywo optycznie na mniejsze niż przypuszczałem. Jeśli to będzie Aquis to właśnie w rozmiarze 43,5.

- Tarcza niebieska w rzeczywistości wydaje się być bardziej czarna z przepięknym niebieskim przebłyskiem. Rozważałem czarnego Aquisa, ale teraz zdecydowanie niebieski wydaje mi się lepszym wyborem. Na pewno ciekawszym.

- Ładnie przeszklony dekiel prezentujący mechanizm

- Perfekcyjne wykonanie

- Lepsza bransoleta niż w HC

Wydaje mi się, że dopłata do Orisa jest uzasadniona...

Wszystkie dołączone zdjęcia przedstawiają tego samego niebieskiego aquisa. Pod pewnym kątem tarcza staje się całkowicie czarna :)

Załączone miniatury

• oris1.jpg
  • oris2.jpg
  • oris_longines.jpg

• 0

#34 hub01

hub01
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 14:12

Mam takie 43.5 na sprzedaż. Jest na bazarku. Jak coś to pisz.
  • 0

#35 lelek

lelek
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 16:44

Sprawdzales Tudora? Moze troche drozszy ale mozna dostac z bardzo dobrym rabatem. Oraz w razie ewentualnej zmiany jest latwy w odsprzedaniu
  • 0

#36 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:35

@hub01 Dzięki za ofertę! Zegarek będę kupował za jakiś czas jak już będę w 100% pewny wyboru.

@lelek Tudor mi się niesamowicie podoba w wersji jak na zdjęciu wklejonym poniżej, niestety to już jest 15k czyli tyle co mój docelowy wymarzony zegarek - Omega Seamaster w wersji czarnej bez fal. O jakich rabatach mówimy?

902e2096523197770f16b47ebd4c958f.png

• 0

#37 lelek

lelek
  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 19:55

Rewelacyjny wybor :)

Na Tudora i Omege mozna dostac 20% + rabatu (to bylo rok temu). Tylko trzeba sie postarac. Mozna tez trafic na sprzedawce ktory powie ze 10% rabatu to max. Wchodzisz na chrono a tam po 20-30% taniej
  • 0

#38 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 10374 postów

Napisano 07 kwiecień 2019 - 20:41

Udało mi się przymierzyć Aquisa. Wnioski są takie: 

- 43,5 wygląda na żywo optycznie na mniejsze niż przypuszczałem. Jeśli to będzie Aquis to właśnie w rozmiarze 43,5.
- Tarcza niebieska w rzeczywistości wydaje się być bardziej czarna z przepięknym niebieskim przebłyskiem. Rozważałem czarnego Aquisa, ale teraz zdecydowanie niebieski wydaje mi się lepszym wyborem. Na pewno ciekawszym.
- Ładnie przeszklony dekiel prezentujący mechanizm
- Perfekcyjne wykonanie
- Lepsza bransoleta niż w HC

Wydaje mi się, że dopłata do Orisa jest uzasadniona...

Wszystkie dołączone zdjęcia przedstawiają tego samego niebieskiego aquisa. Pod pewnym kątem tarcza staje się całkowicie czarna :)

To porównanie jest lekko bez sensu.
Trzeba porównać HC 41 z Orisem 43,5. Bo właśnie te wersje są zbliżone rozmiarowo, poprzez specyficzną kopertę w Orisie.
HC 43mm to jest przerośnięty zegarek. :(

Jak się wahasz to zerknij na LLD.
  • 0

#39 Incarnation

Incarnation
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 15:02

LLD nie widziałem na żywo, ale wydaje mi się, że l2l może być za duże jak na mój nadgarstek 17cm. HC rozważam tylko w rozmiarze 41.

Mam nowego kandydata nie-divera. Na razie jestem oczarowany... ;) Sinn 104 wydaje się być niesamowicie uniwersalny jako everyday. Dodatkowo wygląda wyśmienicie chyba z każdym paskiem i bransoletą. Jakie są wasze opinie o tym zegarku?

Załączone miniatury

• 28914039648_a877d6dd77_k.jpg
  • Sinn 2014-03-07.jpeg

Użytkownik Incarnation edytował ten post 09 kwiecień 2019 - 15:03

• 0

#40 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 16284 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 15:05

Uważam, że to świetny zegarek w typie EDC, z bardzo rozsądnymi wymiarami. Kiedyś mocno się na ten zegarek napaliłem, ale oczekiwanie (kilka miesięcy) i inne zakupy po drodze sprawiły, że zapał osłabł. Myślę jednak, że go sobie kiedyś sprawię :-) Na bazarku jest jeden na sprzedaż - wersja z białą tarczą. Kolega @Traczu sprzedaje :-)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych