Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Lukk3rs

Omega Speedmaster Reduced

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, a przy okazji czy możesz coś powiedzieć o jego stanie z tych zdjęć? Sprzedawca twierdzi, że działa perfekcyjnie, ale jednak z kolejnej wiadomości dodał, że trzeba będzie planować "rewizję". Szczególnie martwi mnie brzeg z tyłu, jest mocno porysowany, jakby po wielokrotnym zdejmowaniu i zakładaniu dekla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan wizualny zegarka jest słaby, ale da się to poprawić za 300-400 zł.

Ważniejszy jest stan mechanizmu, spytaj kiedy był serwisowany, mało jest specjalistów od tego mechanizmu.

 

No i istotne jaka jest jego cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to 5050 zł, sam zegarek z nieoryginalnym paskiem. Sprzedawca na początku twierdził, że zegarek działa perfekcyjnie, ale potem napisał, że radziłby pełny serwis, a to już trochę większy koszt. Nie wiem, czy nie lepiej spróbować znaleźć w lepszym stanie z bransoletą za 6000 zł, ale 5050 zł to też wydaje mi się dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Jezeli serwis faktycznie potrzebny to solid do ceny około 2k, bo roboty z Dubois Depraz jest tyle, że albo zegarmistrz się za to ceni albo płacisz za wymianę całego modułu na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena to 5050 zł, sam zegarek z nieoryginalnym paskiem. Sprzedawca na początku twierdził, że zegarek działa perfekcyjnie, ale potem napisał, że radziłby pełny serwis, a to już trochę większy koszt. Nie wiem, czy nie lepiej spróbować znaleźć w lepszym stanie z bransoletą za 6000 zł, ale 5050 zł to też wydaje mi się dobra cena.

Bez bransy nie jest to dobra cena, uwzględniając stan i wymagany serwis oraz zapewne papierów i pudeł.

 

Aby wyjść do stanu używalności + bransoleta, to włożysz pewnie ze 3k, a tu już niedaleko do używanego moonwatcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każda wersja Reduced ma tak problematyczny mechanizm? Czy Speedmaster Day Date ma bardziej przyjazny serwisowaniu mechanizm? Rozważałem zakup Day Date, bo jest to znacznie tańsza wersja, ale niestety według mnie dużo brzydsza. Myślę, że przy zakupie przez Internet kwestia sprawności mechanizmu zawsze pozostanie niewiadomą. Sprzedawca zalecałby serwis mechanizmu, ale nie wiadomo czy jest to też konieczne. Mimo wszystko chyba faktycznie odpuszczę, cóż do 3 razy sztuka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

Tak, każdy Speedy Reduced ma moduł Dubois Depraz. Widać to po nierówno ułożonej koronce względem przycisków (przyciski są wyżej, bo moduł jest nad etą 2892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy każda wersja Reduced ma tak problematyczny mechanizm? Czy Speedmaster Day Date ma bardziej przyjazny serwisowaniu mechanizm? Rozważałem zakup Day Date, bo jest to znacznie tańsza wersja, ale niestety według mnie dużo brzydsza. Myślę, że przy zakupie przez Internet kwestia sprawności mechanizmu zawsze pozostanie niewiadomą. Sprzedawca zalecałby serwis mechanizmu, ale nie wiadomo czy jest to też konieczne. Mimo wszystko chyba faktycznie odpuszczę, cóż do 3 razy sztuka.

Day date ma inny mechanizm Valjoux 7751. Łatwiej serwisować, ale tanio też nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

No i pytanie czemu celujesz w Reduced. Jeżeli z powodu wielkości nadgarstka i mierzyłeś Moonwatcha - ok. W każdym innym przypadku zdecydowanie bym zachęcał by jednak pozbierać dłużej i kupić Moonwatcha (bo i tak na tym się skończy, a szkoda marnować pieniądze na półśrodki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nigdy nie miałem na ręku żadnego Speedmastera, a do porównania mam jedynie zegarek 40 mm. Fakt, że wolałbym 42 mm, ale nie ma możliwości zakupu Moonwatcha w moim przypadku - jest on po prostu za drogi i nie chodzi tu o możliwości finansowe, lecz po prostu twierdze, że nie wydam na żaden zegarek 10000 zł. Wracając do pierwotnego Reduced, ja jestem osobą, której taki stan zewnętrzny nie przeszkadza i gdyby chodziło tylko o wygląd, to na pewno nie oddawałbym go od razu do serwisu. Mechanizm dla mnie też nie musi działać perfekcyjnie, ważne żeby odchyły nie wynosiły minutę na dobę i będzie dobrze. Tak więc, z takiego punktu widzenia, nie wiem czy trzeba spisywać na straty ten konkretny model. Sprzedawca pisze, że odkąd go posiada, nie był serwisowany, ale też nie twierdzi, że stan mechanizmu jest zły, tylko może przydać mu się przegląd. Dla mnie Day Date to już całkowicie co innego, a Moonwatch jest nieosiągalny, więc może warto zaryzykować z tym Reduced? Przypominam, że dla mnie stan nie musi być perfekcyjny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

No niestety na Moony poniżej 10k spóźniłeś się o kilka lat, ale moim zdaniem jeżeli któryś zegarek jest wart swojej ceny, to właśnie Moon. I polowałbym na niego teraz, bo w przyszłości będzie raczej tylko droższy, gdy Omega przejdzie na 3861 i podbije ceny nówek. Reduced jest spoko zegarkiem (choć wymagającym serwisowo), ale Moonwatch wygrywa w każdym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ciężko cokolwiek od sprzedawcy wyciągnąć więcej, twierdzi, że przegląd by się przydał, ale nie jest konieczny. Czy jeśli zrobię przegląd od razu, to zegarek będzie lepiej chodził, niż gdybym zrobił ten serwis po dłuższym czasie? Zawsze można też teoretycznie zwrócić zegarek, a przeboleje jakoś wysyłkę zwrotną.  Zauważyłem też, że ceny Reduced również rosną w dość szybkim tempie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Reduced ma bardzo skomplikowany mechanizm. Tutaj nie chodzi nawet o to, że będzie się coraz bardziej spóźniał, ale im dłużej będziesz przeciągał serwis, tym bardziej zajedziesz zegarek.

 

Może jest to kwestia rozebrania i przesmarowania - swojego reduced robiłem za 700 zł. Pełen serwis, bez wymiany części. W serwisie Swatch group, jeśli wymiana części będzie koniecznie, powiedziano mi 2500 i w górę zależy co będzie trzeba zrobić. Nie jest to więc wcale taka tania zabawa.

 

Od siebie dodam - nie ma sensu kupować zegarka bo mniej więcej odpowiada naszym oczekiwaniom. Wydając tyle kasy lepiej kupić coś czego jesteś pewien i Ci się podoba, więc sugeruję się dobrze zastanowić. Kupić trupka, zajeżdżać go wiedząc, że potrzebuje serwisu, no i brać zegarek tylko dlatego, że to "Mityczna Omega Speedmaster" to trochę jak pryszczaty Sebix, kupujący sobie wymarzone BMW E36. Bez przeglądu, bez hamulców i opon nadających się do jazdy, no ale jest BMW. Poszukaj modelu w dobrym stanie (tutaj z bransoletą musisz liczyć 6000-7000) zależnie od stanu. Za ok 6k powinieneś znaleźć reduced w pierwszej wersji, dobrym stanie, bez serwisu. W okolicach 7k celowałbym już w takie po serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeśli faktycznie każdy tutaj odradza mi ten zakup, to trzeba zrezygnować i nie wiem czy warto dalej szukać tego Reduced, czy nie lepiej kupić Navitimera Jupitera. Fakt, że kwarc, ale wygląda dobrze i kosztuje znacznie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nigdy nie miałem na ręku żadnego Speedmastera, a do porównania mam jedynie zegarek 40 mm. Fakt, że wolałbym 42 mm, ale nie ma możliwości zakupu Moonwatcha w moim przypadku - jest on po prostu za drogi i nie chodzi tu o możliwości finansowe, lecz po prostu twierdze, że nie wydam na żaden zegarek 10000 zł. Wracając do pierwotnego Reduced, ja jestem osobą, której taki stan zewnętrzny nie przeszkadza i gdyby chodziło tylko o wygląd, to na pewno nie oddawałbym go od razu do serwisu. Mechanizm dla mnie też nie musi działać perfekcyjnie, ważne żeby odchyły nie wynosiły minutę na dobę i będzie dobrze. Tak więc, z takiego punktu widzenia, nie wiem czy trzeba spisywać na straty ten konkretny model. Sprzedawca pisze, że odkąd go posiada, nie był serwisowany, ale też nie twierdzi, że stan mechanizmu jest zły, tylko może przydać mu się przegląd. Dla mnie Day Date to już całkowicie co innego, a Moonwatch jest nieosiągalny, więc może warto zaryzykować z tym Reduced? Przypominam, że dla mnie stan nie musi być perfekcyjny.

Rozumiem, że łyknąłeś speedmasterowego bagcyla :)

Nie pisałeś jaki masz rozmiar nadgarstka?

 

Do rozważenia są inne równie piękne i ciekawe speedmastery tj. mark 4 lub 4,5.

Ostatnio mark 4 był na FB w sprzedaży po pełnym serwisie za ok 8k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro jak się zbiorę to wystawię swoją w dziale sprzedam

https://www.jomashop.com/preowned-1-omega-watch3513-5.html (link poglądowy)

 

kiedyś w ogóle nie myślałem o tym modelu a jak stałem się jego właścicielem to dopiero go doceniłem

dla mnie to prawie idealny zegarek

- wr 100m

- szafir z obustronnym antyrefleksem

- serwis około 500zł

- datownik

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest jak najbardziej oryginalny, jednakże cena na poziomie 5500zł, jest nieadekwatna do stanu i kompletności tego czasomierza.
Reduced z bransoletą i kompletem pudełek to coś co można bez większych przeszkód znaleźć w kwocie 7000zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.