Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jarxyz

Breitling Navitimer 41-42mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów, na forum lurkuje już od dłuższego czasu, ale temat postanowiłem założyć bo potrzebuję pomocy w wyborze - niestety aż tak na marce Breitling i ich serwisie się nie znam także będe wdzięczny za pomoc :)

 

Od początku: bardzo, ale to bardzo mocno wpadł mi w oko poniższy Breitling, tak że zdetronizował speedmastera, do którego przymierzam się już 2 lata (sapphire sandwich)

 

https://allegro.pl/oferta/breitling-old-navitimer-ii-a13022-st-bdb-sklep-8268777268

 

Na żywo zrobił na mnie świetne wrażenie, świetnie leżał, wszystko bajka, ale potem wszedł rozsądek i zacząłem zadawać pytania. Co wiem? Model A13022, mechanizm nie-cosc, tryt na tarczy, wskazówki w średnim stanie, o serwisie nic nie wiadomo. Cena? 13k. Teraz tak, popytałem się trochę (wpierw w Tempusie, mam zaufanie do firmy) i pełen serwis wycenili na 1900zł + 600zł za wskazówki. Jak się to ma do realiów? O ile we wskazówki uwierzę, tak 1900zł za serwis tak naprawdę werku 7750 to chyba trochę za dużo.

 

Tutaj pojawia się moje pytanie - jak się to ma do oficjalnego serwisu Breitka? Wg ich strony to koszt 540$ i wg opisu "partial changing of hands". Jak mam to rozumieć? Dając zegarek na serwis mogę spodziewać się, że wróci z nowymi wskazówkami "w cenie" czy za to będę musiał dopłacić? Słyszałem również, że breitling przy otrzymaniu zegarka z werkiem non-cosc nieodpłatnie wymienia na taki spełniający normy coscowe. Prawda to?

 

Reasumując, zegarek 13k (może coś by się udało urwać ze względu na te wskazówki), ale dochodzi do tego koszt wskazówek (o ile pożółkły tryt na indeksach lubie, tak nalot na wskazówkach mnie odstrasza). Warto się w to bawić czy poszukać modelu A13322 ? Model nowszy, mechanizm cosc, zamiast trytu luminova. Ceny około 2k więcej (zależy mi na modelu z cyframi arabskimi a tych jest zdecydowanie mniej, więc realnie może wyjść drożej).

 

Co poradzicie? Brać to co zalinkowałem i serwisować? Kupić drugi wspomniany model, ale drożej? Jest jakaś 3 opcja? Od razu mówię,że wymiary 41.5-42 i ltl 48mm to moje maximum, dlatego pod uwagę brałem te modele - jest jeszcze A23322, ale ten znowu jest droższy i szczerze układ jakoś specjalnie do mnie nie przemawia.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie doradzić.

Z jednej strony lepiej tego kupić i mieć fajna starszą sztukę, a z drugiej dołożyć i kupić nowszą.

Co użytkownik to pewnie inna opinia. Nowego zawsze możesz kupić, stare są rzadziej dostępne. Chyba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego mam rozkminę. Z 1 strony wolę vintage look starszego modelu ale z drugiej wchodzi kwestia finansowa. Orientuje się ktoś jak to jest z serwisem breitka? Oba modele i tak czy siak musiałbym w pewnym momencie dać na serwis a jeśli w cenie dostałbym upgrade tego starszego to dla mnie win- przemęczyłbym się chwilę z tymi wskazówkami i tyle.

 

Ad A23322 wiem,że to najlogiczniejszy zakup ale nie podoba mi sie układ tarcz no i przestawianie daty

Edytowane przez Jarxyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z alledrogo jest na 7750. Ogarnięty majster zrobi Ci przegląd.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z alledrogo jest na 7750. Ogarnięty majster zrobi Ci przegląd.

Orientacyjnie ile to powinno kosztować? 1900 tempusa zwaliło mnie trochę z nóg szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiedz.

Lecz na 100% mniej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się,że ten navi wrzucony na allegro był serwisowany na początku roku (na co są papiery) także będę w niego uderzał - jedyne co pozostaje to wskazówki, a jak bardzo będą mnie denerwować to odżałuję to 6 stów i je wymienię. Decyzja podjęta, dzięki za pomoc :) Pozostaje mieć nadzieję, że nikt mi go nie zwinie do końca Listopada bo wtedy będę miał środki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarezerwuj sobie u sprzedawcy.

A z wskazówkami jak mówisz. Tylko, żeby tarczy Ci nie wymienili.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, udało się wcześniej dobrać kasę i orzeł wylądował w sobotę - póki co jestem zachwycony :) Wskazówki aż tak nie denerwują jak myślałem także póki co zostają. Oprócz tego zweryfikowałem kilka rzeczy i wychodzi na to, że wszystko jest nadal w oryginale (tarcza, wskazówki, szkło) także jestem bardzo zadowolony. Jedyne pytanie - orientuje się ktoś czy da się ocenić rok produkcji? Szukałem w necie ale niestety bezskutecznie. Numer seryjny 78xx.

 

75456858_2605403169535368_87804639368655

Edytowane przez Jarxyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Ja wskazówki bym zostawił. Niech będzie cały oryginalny.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Taki mam też zamiar, skoro jest w stanie "nieruszany od nowości" to niech jak najdłużej w nim pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko popraw na „orzeł” bo aż kłuje w oczy :);)

 

Poprawione, nie mam pojęcia jak mogłem takie coś walnąć, chyba mnie nadal ekscytacja od soboty trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.