Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Rav94

Naprawa (wymiana koperty) Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Od około 8 lat posiadam zegarek Casio Edifice EF-552PB-1A4VEF . Może nie jest to nic specjalnego, ale jest dla mnie ważny, kupiłem go za swoją pierwszą wypłatę w pierwszej pracy, był ze mną wszędzie gdzie tylko sięgnę pamięcią (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi wink.png )

 

Niestety był na moim nadgarstku podszas szlifu na motocyklu, spotkał się z asfaltem i ma paskudną rysę na kopercie. Myślę o jego naprawie, kasa nie gra roli. Oto jak teraz wygląda:

 

925137aa2d20.jpg

 

Znalazłem kopertę, ale do wersji podstawowej :https://www.swiatzegarkow24.pl/produkty/9869-oryginalna-koperta-casio-ef-552-ef-552-1av.html

 

Jak myślicie, będzie pasowało do tej tarczy z czerwonymi wskazówkami? Wydaje mi się, że tragedii nie będzie. Proszę o poradę smile.png

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rav94 Moim zdaniem jak już robić, to robić porządnie. Najlepiej zamówić kopertę dokładnie od Twojej wersji i wymienić, bo takie łatanie innym kolorem to tak średnio bym powiedział, tak średnio.

 

Koperta do Twojego zegarka ma numer katalogowy Casio 10357519, będzie trzeba na nią parę tygodni poczekać, ale myślę, że warto, zwłaszcza w świetle faktu, że z zegarkiem jesteś emocjonalnie związany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@TomG80 Dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc. Widziałem twoje filmy na YT, co prawda oferowałeś pomoc przy częściach do G-Shocków, jak jest z serią Edifice? Masz jakieś dojście? Po wygooglowaniu znalazłem tą kopertę, ale nie mam doświdczenia w zamawianiu rzeczy z zza granicy sad.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta "paskudna" rysa, moim zdaniem tylko nadaje charakteru temu zegarowi i tworzy jego historię, a może za 20 lat spojrzysz na niego i podziękujesz sobie, że nic nie zmieniałeś i masz niepowtarzalną pamiątkę? Oczywiście nie namawiam na siłę, ale ta rysa nie wygląda wcale tak tragicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, patrząc na to z tej strony to masz rację, każda rysa, obicie ma swoją historię, ale jakoś bolą mnie oczy jak na niego patrzę. Poza tym zegarek ma już wymienione szkło, pasek 2 z kolei, drugą baterię. Myślałem go naprawić, żeby podobał mi się tak samo jak 8 lat temu jak wyciągnąłem go z pudełka. Trochę czasu mi zajęło, żeby przekonać na własnej skórze, że do "ciorania" na co dzień i do różnych prac służą inne modele, albo trzeba zdejmować zegarek. Tej koperty napewno nie wyrzucę, zostanie na pamiątkę w pudełeczku smile.png  

 

Tutaj zbliżenie na tą rysę, według mnie wygląda to źle. Prześwitujący metal, rysa wyczuwalna pod paznokciem

 

37277929c03cac58gen.jpg

Edytowane przez Rav94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.