Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fabien

Casio BEM 506

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Od dwóch dni jestem użytkownikiem zegarka marki Casio, model BEM 506, taki jak w załączonym obrazku:

casio-bem-506l-1av~1486791.jpg

 

Niestety napotkał mnie pewien problem przy datowniku, wczoraj o godzinie 11 ustawiłem na zegarku datę 14/sobota a już koło godziny 17, zegarek pokazywał mi 14/niedziela. Nie dość że zmienił dzień tygodnia bez zmiany daty dnia to w dodatku po ok 6 godzinach od ustawienia. Koło godziny 18, ponownie nastawiłem na właściwą datę czyli 14/sobota i czekałem do godziny 24 jak datownik się zachowa. Dziś mamy już 15 niedziela a zegarek nie zmienił daty w żadnej z wartości czyli mamy datę z dnia poprzedniego.

Więc tutaj rodzi się moje pytanie, jak ustawić ten datownik, o jakiej porze, by data dnia i dzień tygodnia zmieniał się o godzinie 24 ?

Czy jest to możliwe i czy tak to powinno poprawnie funkcjonować ? Czy mechanizm zegarka, wie kiedy była nastawiana data i potrafi obliczyć czas do północy by zmienić datę ? A może to usterka w mechanizmie ?

 

Proszę o pomoc, zaznaczam również że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tą dziedzinę. :blink:

Pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Spróbuj tak: obróć wskazówkami o 24h, tak żeby zorientować się kiedy dla zegarka jest północ, tzn. kiedy zmienia datę i dzień tyg. Przy czym dzień miesiąca może zmienić się np. równo o północy, a dzień tyg. np. o 3 rano i to nie będzie nic niezwykłego.

Jak już miniesz wskazówkami północ (datowniki przeskoczą) to ustaw zegarek na aktualny czas (np. godz 13.), ustaw prawidłową datę.

 

Być może podczas poprzedniego ustawiania ustawiałeś datowniki o godz 11, ale dla zegarka była to 23 i stąd rozbieżności. Daty nie należy zmieniać między godzinami 23 - 5.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spróbuje to w taki sposób jak radzisz.

Pozdrawiam i dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek nie zmienia daty dokladnie o 24tej. jest to jakis czas po. zawsze tak jest. Zegarek rozpoznaje czy to 12 czy 24 tylko zmiana daty. Najwyrazniej o 17stej pokazuje Ci piata rano itd. i okolo tej godziny nad ranem zmienia date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ten zegarek zmienia dzień miesiąca między 23 a 24 godziną a dzień tygodnia między 1 a 2. też myśle że trzeba tylko ustawiń odpowiednią porę i będzie wszystko grało:)

ps. bardzo mi się podoba ten zegarek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z tym w sklepie w którym kupiłem zegarek. Była o godzina zaraz po 11/ Sprzedawca ustawiał mi go gwarantując zmiany datownika po godzinach północnych. Dziś o godzinie 15 miałem już 15 wtorek :blink: A jest to bardzo dziwne bo dzień miesiąca przekłada właśnie pomiędzy 11 a 12 popołudniu a dzień tygodnia między 13 a 14. Sęk w tym by przełożyć te godziny na 23/24 i odpowiednio 1/2 w nocy.

 

Dodam również że daty w tym zegarku można nakręcać manualnie na pierwszej zapadce, stosunkowo powinno ułatwić to sprawę a mimo wszystko...

Do chwili obecnej staram się go odpowiednio "nakręcić".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

-ustaw dzień tygodnia i datę na dzień wcześniejszy

-ustawiasz czas, mijasz "północ" (21.00-3.00) data i dzień tygodnia się zmieniają a Ty ustawiasz właściwą godz.

W sumie podobnie jak napisał yanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem. Jutro zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już pracuje poprawnie, dziękuje za pomoc.

 

Temat można zamknąć, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W piątek zakupiłem casio model bem-506L-1A (czarna tarcza i pasek), zegarek jak dla mnie bardzo ładny i cieszę się z wyboru lecz mam problem tak jak kolega, który rozpoczął wątek, a mianowicie mam trudność z ustawieniem daty dnia tygodnia i miesiąca, już wyjaśniam o co chodzi... Jeśli ustawię, aby dzień miesiąca zmieniał się o 24 to dzień tygodnia zmienia się dopiero o ok 14-15 następnego dnia, pomiędzy zmianą obydwu wartości występuje róznica 12 godzin i to w obydwie strony, obojętnie którą z wartości ustawię aby zmieniała się w godzinach nocnych. Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji ale moje pomysły już dawno się wyczerpały, czy może z któryś z Forumowiczów napotkał taki problem? Czy mechanizm zegarka jest poprostu wadliwy i nie można go będzie synchronizować?

 

dziękuje za odpowiedz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat jeszcze raz, wszystko jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem i wiem kiedy zegarek ma godzinę 12 a kiedy 24, tylko u mnie jest odstęp 12 godzin między tym jak zmieni się dzień tygodnia i miesiąca i nie wiem jak zmienić tą różnicę bo kręcąc wskazówkami zmieniają się obie wartości ale w odstępie 12 godzinnym...

 

i robiłem wszystko tak jak wcześniej było napisane i niestety nie pomogło... nie wiem jak zrobić by o tej samej porze zmieniały się obie wartości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.