Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Breitling

Złote zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Nadażyła mi się pewna okazja. Pewna kobieta w środę idzie do drugiej kobiety i sprzedaje jej złoto w postaci złomu (złoto do przetopienia). Tego złota jest raczej dużo ponieważ orientacyjnie jest wycenione na 18 tys zł. I teraz, najważniejsze. Ta kobieta ma podobno wyłącznie złote zegarki, w tym różne szwajcary, między innnymi Omegi, które troche chodzą, trochę nie. Ja będę miał do nich dostęp i będę mógł kupić co będę chciał za cenę złomu złota. By ocenić czy zegarki są złote czy pozłacane koperty będą piłowane. Dlatego potrzebuje pomocy kogoś kto się na tym zna. Po czym mam poznać czy koperta zegarka (naręczne i kieszonki) jest tylko złocona czy wykonana całościowo ze złota, jak ocenić wartość złota, jakich argumentów uzywać przy ewentualnych negocjacjach. Na co zawrócić uwagę? Czym się kierować w wyborze zegarków? Może wpadniecie na jakieś porady i udzielicie mi ich. Wiem tyle co Wy czyli nic ale chciałbym jakieś podstawy przynajmniej nabyć odnośnie złota. Czy wiecie ile gram może ważyć złota koperta zegarka (naręczny, kieszonka). Mam czas do środy

Bartek


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra - piłować kopertę?

A nie lepiej wybrać te co Ci się podobają - i pójść do złotnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Po czym mam poznać czy koperta zegarka (naręczne i kieszonki) jest tylko złocona czy wykonana całościowo ze złota, jak ocenić wartość złota, (...) Czy wiecie ile gram może ważyć złota koperta zegarka (naręczny, kieszonka).

 

Witam,

na wstępie zaznaczę, że nie mam żadnych doświadczeń w takich sprawach. Może pomocna okaża się wiedza z tabeli gęstości http://pl.wikipedia....sto%C5%9B%C4%87 , porównywałbym wagę podobnego zegarka do badanego, złoto jest bardzo ciężkie i z pewnym prawdopodobieństwem coś można próbować oszacować.

Pzdr.

 

edycja: gdyby koperty były puste, to sprawa wydaje się prosta > Archimedes> objetość ... ;)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to będzie dokładnie, babka chce szybko się pozbyć tych zegarków i idzie z nimi do salonu jubilerskiego, będę tam również ja ;) i będzie to ewentualnie szybka transakcja. Nie wiem czy ta babka będzie chciała ze mną gdziekolwiek chodzić. Natomiast kobieta z tego salonu powiedziała mi że najpierw na każdym zegarku będzie musiała wykonać próbę, czy jest to złota koperta czy pozłacana, robi się to za pomocą kwasu i ewentualnie pilnika> Dla mnie to może być niespotykana okazja.

Jeżeli będę widział jak piłują koperty z początku XXw to będzie trudny widok do zniesienia


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na złotych kopertach są już próby wybite. Jeżeli będziesz widział, że zegarek jest oryginalny i dekiel ma wewnątrz wybite wszystko w zgodzie z producentem to po jaką cholerkę jeszcze piłować kopertę?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie się większość kopert jest opisana czy złota stalowa czy pozłacana jak nie na zewnątrz to wewnątrz

przykładowo koperty złote sygnowane są:

9K/15K/18K SOLID GOLD, 14K lub 14K GOLD

? 24-karatowe - próba 1000

? 22-karatowe - próba 916

? 18-karatowe - próba 750

? 14-karatowe - próba 585

? 12-karatowe - próba 500

? 10-karatowe - próba 417

? 9-karatowe - próba 375

? 8-karatowe - próba 333

Tak więc złoto drugiej próby można określić jako:

? złoto próby 750

? zawierające 75% czystego złota

? złoto 18-karatowe

 

pozłacane:

10K gold filled, 10k gold plated, 20 mikron/micron

 

i wiele innych, których nie pamietam niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksylo dziękuję bardzo

Ruski, chodzi o to że kobieta, którą będzie to kupowała nie zna się na zegarkach a i na złocie nie wiem w jakim stopniu. Opowiadała mi historię, jak kupowała białe złoto, sprawdziła czy to na pewno białe złoto za pomocą kwasu. Materiał wszedł w odpowiednią reakcję, kupiła surowiec. Jak się okazało później to był jakiś badziew dobrze podrobiony, straty w tysiącach złotych.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To niech to nabywa w obecnosci kogos kto sie zna na zegarkach i kruszcach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opowieść niczym z Różyca :)

tam też jeszcze można nabyć coś ciekawego za bezcen a jak się to oglądnie dobrze to lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym mam poznać czy koperta zegarka (naręczne i kieszonki) jest tylko złocona czy wykonana całościowo ze złota, jak ocenić wartość złota, jakich argumentów uzywać przy ewentualnych negocjacjach. Na co zawrócić uwagę? Czym się kierować w wyborze zegarków? Może wpadniecie na jakieś porady i udzielicie mi ich.

Porada jest jedna, trzeba się na tym znać, czyli potrzebna wiedza i doświadczenie. Tak na łapu capu to można tylko zostać ofiarą oszustwa.

 

Wiem tyle co Wy czyli nic ale chciałbym jakieś podstawy przynajmniej nabyć odnośnie złota.

Mów za siebie, mnie najczęściej wystarczy, że wezmę w rękę, przedmiot/zegarek żeby się zorientować czy to może być złoto czy nie, nawet jak nie ma puncy. Ale, gdy nie mamy pewności co do oryginalności zegarka i puncy, to żeby przekonać się na 100% trzeba wykonać badanie probiercze.

 

Czy wiecie ile gram może ważyć złota koperta zegarka (naręczny, kieszonka). Mam czas do środy

Waga złotych kopert jest według Ciebie znormalizowana, czy co, bo nie wiem o co Tobie chodzi? Waga koperty zależy nie tylko od materiału, ale i od budowy, niektóre koperty złote są tak cienkie (wydmuszki), że są dużo lżejsze od stalowych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie "uśmiercanie" zegarków w złotych kopertach to codzienność. Kilka razy w miesiącu rozmontowuję zegarek na złoto i odpad. Ludzie sprzedają głównie zegarki przedstawiające wartość jedynie "kruszczową". Niemarkowe zdemolowane zegarki których nie chcą naprawiać. Co mądrzejsi sprzedają denatów na giełdach staroci, jak trafią jelenia to sprzedają jak nie, to RECYCLING. Nie tylko zegarki stare monety z kruszca, biżuteria inne przedmioty. Po cenie złotego złomu można naprawdę coś fajnego kupić.

Ale czasami zdarzają się akty bestialstwa. W zeszłym roku rozbierałem starego chromo swiss made, nie pamiętam nazwy ale nic markowego. Zegarek miał złamaną oś balansową i zniszczoną tarczę ale dałoby radę go odrestaurować. Wytłumaczyłem że zegarek można ożywić ale to nie będzie tanie i że zegarek nie ma jako takiej wartości bez zainwestowania, tylko sentymentakną. Zaproponowałem klientowi że dam mu stówę więcej niż wartość złota i wytłumaczyłem że sam mechanizm nie jest mi potrzebny i nie przedstawia dużej wartości. Wrócił za pól godziny i chciał mi sprzedać rozczłonkowane zwłoki, bo facet w kantorze od razu wypłacił za złoto i teraz on chce tą stówkę za zdekompletowane zwłoki. No witki mi opadły.

Dodam że gość dostał za złoto 300 zł!!! Złoto było niskiej próby chyba 10k. Netto zostało mu 280 zł, bo ja nie pracuje za darmo B) . Miałeś chamie złoty róg...

Moja rada: Przedmiot jest tyle wart ile w danym momencie ktoś może za niego zaofetować, jak podoba Ci się zegar i jest na chodzie dorzucasz parę (dosłownie) złotych max 100 zł i jest Twój!

To tak jak z wrakami samochodów, malucha kupujesz za 300 zł -> po cenie złomu.


Zegarki kwarcowe to maszynki do odmierzannia czasu a nie prawdziwe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nabyłem, ale doświadczenie ciekawe :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a wie może ktoś z Pań i Panów ile jest orientacyjnie złota  w kieszonkowych zegarkach z dekielkami na tarczy i bez?

mam na myśli zegarki złote nie złocone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pytales na pw..

Nikt tu/nie jest wrózem Maciejem....:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pytales na pw..

Nikt tu/nie jest wrózem Maciejem....:-)

 

 

gdybym sie dowiedział nie pytał bym ma forum.

 

dziesiatki specjalistów i nikt nigdy nie rozbierał na czesci zegarka zlotego i nie zawżył koperty Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

czlowieku!

TAKIE OTRZYMUJESZ ODPOWIEDZI...BO ZADAJESZ IDIOTYCZNE PYTANIA

 

to tak jak bys zadal pytanie (ile jest cukru w cukrze?)

 

kazdy producent produkuje zegarki z obranej przez siebie ilosci matrialu... wiec to wrozenie z fusow.

 

tak jak napisales... trzeba wyjac elementy niezlote (werk,tarcze) i rzucic na wage...

 

i prosze sie nie unos... nikt tu cie niechcial obrazic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku!

TAKIE OTRZYMUJESZ ODPOWIEDZI...BO ZADAJESZ IDIOTYCZNE PYTANIA

 

to tak jak bys zadal pytanie (ile jest cukru w cukrze?)

 

kazdy producent produkuje zegarki z obranej przez siebie ilosci matrialu... wiec to wrozenie z fusow.

 

tak jak napisales... trzeba wyjac elementy niezlote (werk,tarcze) i rzucic na wage...

 

i prosze sie nie unos... nikt tu cie niechcial obrazic!

 

chesz mi powiedzieć ze sztab zegarmistrzów kolekcjonerów i miłośnikow zegarów i zegarków nigdy sie nie zaintersował jaki jest procent złota w zegarku. i nikt tego nigdy nie sprawdził

i ten cały sztab nie ma zadnych informacji na ten temat ?

 

to po co jest  te forum i jakie pytania tu zadawać? oczywiste ?

 

i jeszcze dzielny moderator dał mi ostrzezenie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za spostrzeżenia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu... widzę, że pan ciśnieniowiec już się z nami pożegnał, ale w sumie bardzo dobrze, bo nie ma to jak handlarzyk, który na forum chce "za darmoszkę" zdobyć informacje na których później będzie trzepał być może niemałe pieniądze, lecz nie ma na tyle kultury, by wysilić się przy zadawaniu pytania i pokory, by nie obrażać wszystkich, którzy wytkną mu jej braki. Prawdziwy Janusz* biznesu, może pod innym kontem dokończy czytanie tego wątku i przemyśli co poszło nie tak...

 

*Przepraszam za sformułowanie każdego normalnego użytkownika, który ma na imię Janusz - sam znam dwóch, obu szanuję, a znajomośc z jednym cenię... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.