Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ksylo1

Użytkownik
 • Content Count

  958
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ksylo1 last won the day on September 18 2014

ksylo1 had the most liked content!

Community Reputation

3 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa/ Lublin

Recent Profile Visitors

1,515 profile views
 1. trzeba przyznać, że jak na PL to bardzo przyzwoita renowacja...
 2. Cześć, Może ktoś z miłośników marki będzie zainteresowany... Do obejrzenia w Warszawie.Stan NOS
 3. jeśli jest opcja porszę o wpisanie na liste rezerwową
 4. troszkę słabe zdjęcie by dokładnie analizować, ale na pierwszy rzut, indeksy godzinowe pomalowane tylko od frontu i zupełnie nie odwzorowane indeksy sekundnika (brak okręgów łączących indeksy).
 5. ksylo1, dnia 13 List 2018 - 00:22, napisał: Czy ktoś z tu obecnych mógłby się tego podjąć lub ewentualnie czy kogoś moglibyście polecić? Gdzie szukać pierwowzoru? Numery z dekla i mechanizmu (243174, 548136, F5679) nie zwracają żadnych wyników w Google. szukanie w sieci dobrych zdjęć takiego samego modelu....w Polsce perfekcyjnie nikt Ci tarczy nie zrobi... ale są zakłady, którym udaje sie zrobić czasami fajne realizacje, np. Poznań. niestety renowacja pozostawia troszkę do życzenia.... ale okaz bardzo ładny.
 6. znaleźć pierwowzór i pomalować na nowo zgodnie zw sztuką.....
 7. nie ma co odnawiać... tarcza w dobrym stanie, wskazówek szkoda ruszać, nikt Ci nie dobierze lumy w tym kolorze, a ta trzyma sie świetnie i koresponduje z indeksami na tarczy. Polerka/wymiana szkła może poprawić odbiór zegarka, koperta jest prawdopodobnie chromowana, wiec jeśli jest mocno zniszczona pozostaje nałożenie nowego chromu.
 8. Ajj dawno mnie nie było, a z chęcią bym się pojawił na spotkaniu o tak ciekawej tematyce... tylko ten termin :/ zgłaszam wstępnie akces. Czy przynoszone eksponaty będą w jakiejś gablotce czy do „macania” na forum?
 9. W dużej części zegarki z tamtego okresu wychodziły pierwotnie z plastikowym szkiełkiem, nie zmienia to faktu, jak wspomniał Grigoris1, ze urodą nigdy nie dorównaja szklanym... A jednak ktoś poruszył to zagadnienie... Tak, wiele szwajcarskich wskazówek było kopiowanych, np. przez ruskich... Mozna je poznać np. po grubości, profilu czy krawędziach... by moc to ocenić zdjęcia dobrej jakości są nieocenione. P.s. Co to są wskazówki „kolejowe”?
 10. poniżej masz model kolejowy jak Twój z takimi samymi wskazówkami.... przypadek?! może tak, może nie..... tak, szkiełka były z plexi... p.s. jest i druga...
 11. Ksawery a i u mnie sie znajdzie jedna/dwie dewizki.....
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.