Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość BullFrog

CASIO - pytania o technologie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BullFrog

Witam, mam zamiar kupic zegarek CASIO.. najprawdopodobniej serii G-SHOCK. Jednak mam pytania co do technologii jakie Casio oferuje w swoich produktach.

 

1. Wave Ceptor

2. Tough Solar

 

Co to w ogole jest.. jak to wyglada w praktyce i czy to w ogole dziala w Polsce ?? (zakladam ze Tough Solar dziala , ale nie wiem jak jest z Wave Ceptor)

 

Prosze o informacje i opinie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
1. Wave Ceptor

 

automatyczna synchronizacja zegarka z wzorcem czasu droga radiowa- w Polsce sygnal jet lapany z Niemiec, wszystkie Casio jakie widzialem byly przystosowane do odbioru tego sygnalu, ale jak sprowadzasz gdzies z USA albo Japonii to lepiej to sprawdzic

 

2. Tough Solar

 

bateria sloneczna na tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

a w efekcie wygląda to tak że:

 

wave ceptor - okresowo aktualizuje czas z zegarem atomowym - sygnal właśnie z niemiec... - oczywiście funkcja musi byc wlączona.. - i ponoć powoduje szybsze rozladowywanie baterii

 

tough solar - bateria sloneczna, która ładuje baterie (akumulatorek) w zegarku :wink: zazwyczaj na zegarku jest pokazany wskaznik naladowania baterii....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BullFrog

Ale to czy sygnal lapany jest z niemiec nie wplynie na bledne aktualizowanie czasu?

 

Zegarek ten prawdopodobnie bedzie z USA wiec nie wiem czy bedzie to dzialac odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to czy sygnal lapany jest z niemiec nie wplynie na bledne aktualizowanie czasu?

 

wpłynie !

prędkość rozchodzenia się fali elektromagnetycznej (co prawda w próźnii, ale...) to 299 792 458 m/s (ok 300.000 km/s)

a więc na pokonanie 1000 km (odległość od nadajnika w niemczech ) sygnał teoretycznie potrzebuje jakieś 0.00333 s !

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

a baterie szybciej rozladowuje bo nie ma nic za darmo.

 

Jak laczy sie z ta nadajnica czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarek ten prawdopodobnie bedzie z USA wiec nie wiem czy bedzie to dzialac odpowiednio.

 

Jesli zegarek bedzie z USA to w Europie prawdopodobnie nie bedzie dzialal. Bylo juz kilka takich przypadkow w klubie i te zegarki nie ustawialy sie do odbiornikow europejskich.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ale jak załatwisz wize i wjedziesz do Usa raz na pół roku,

to będzie w sam raz

:lol:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol: :wink:

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.