Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szkodnik655

Czy to normalne w niskiej temperaturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze kiedyś naprawdę Casio kojarzyło mi się z solidnością za nieduże pieniądze i robili naprawdę porządne zegarki,zresztą pewnie robią i te porządne do dzisiaj tyle że coraz więcej bubli się trafia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tak czytam to forum oraz temat parowania zegarkow.... i nigdzie indziej jak w casio nie wystepuje. To dopiero zagadka ;)

Jedne G sa nie do zdarcia i przetrwaja wszystko, nawet minusowe temperatury a inne nie. W pozostalych firmach jakos przedmiotowy problem nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz chyba czytałem o zaparowanym Seiko...a tak to tylko Casio.Miałem kiedyś Orienta patelnie który parował nagminnie ale to z powodu zajechanych uszczelek a Casio parują nówki sztuki!To poważny problem i firma powinna się tym odpowiednio zając.Nie myślcie że jestem wrogiem Casio bo bardzo lubię ich zegarki i sam posiadam 2 sztuki (żaden nie paruje)ale moje zaufanie do Casio jest o wiele mniejsze niż kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś robię to mam na ręce GX56 albo Paw1500.

Latem bardzo dużo czasu spędzam na wodzie kajt, wake, WS i nurkowanie do 20m.

Zimą snowboard albo snowkite czasem jak jest taka pogoda jak dziś zimowe pływanie na kajcie.

I nigdy NIGDY nie maiłem z ww. zegarków żadnych problemów a dostają w tyłek na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi,że każde Casio paruje ;) zdarzają się takie sztuki po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) ja miałem to samo nawet latem! Ngrzałem na słońcu po czym wszedłem do wody i szkiełko nie tyle zaparowało, co zrobiły się od wewn. str. dziwne plamy. Po miesiącu w serwisie powiedziano mi, że to normalne!

Panowie, to jest zwyczajne niedociągnięcie ze strony prodycenta, ponieważ po jakimś czasie niestety wszystkie mechanizmy zardzewiały (mechenizm quartz-owy ze wskazówkami). I szlag Edifice'a trafił...

Zakupiłem teraz G-SHOCK GW9200, ponieważ kolega ma właśnie tem model już 7 rok i nic podobnego się z nim nie dzieje! A testuje go w naprawde trudnych i różnorodnych warunkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcemy mieć dobry zegarek, to np ORIS w cenie około 14 000 zł hehehe. Nie czarujmy się Panowie, te zegarki, które my kupujemy 300% przebijamy ich wartość wyprodukowania!

Więc nie narzekajmy, tylko po prostu wysuszajmy je na bieżąco i niech noszą się dobrze hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-SHOCK GW 9200

1 h w zamrażalniku, później pozostawiony w temp. pokojowej 24' i nic... Poprzedni Edifice już dawno na śmietniku :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat i mnie to trochę przeraża, od prawie 6lat mam G9000 czyli mudmana i nic takiego nie miało miejsca, nawet baterii nie wymieniłem bo działa do tej pory a casio podaje 3 lata, ale nie bawię się zegarkiem. Przymierzałem się trochę do gx-56 ale po przeczytaniu kilku tematów mam teraz obawy i dylemat, obecny mi się trochę znudził ale nie wiem na co wymienić?!

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Naimad proszę użyj następnym razem opcji edytuj i napisz wszystko w jednym poście zamiast klepać jeden pod drugim ;) test z zamrażarką robiłem na mim Casio AE 1200 tyle że dałem go do zamrażarki na 8h po czym założyłem na rękę.Szkiełko zaszło parą ale tylko od zewnątrz i po przetarciu palcem było czyste w środku sucho i bez żadnych oznak pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że zaparował od zewnątrz, bo test przeprowadziłeś zupełnie odwrotnie. Chcąc sprawdzić parowanie wewnętrzne, musisz schłodzić ciepły zegarek. Fizyka się kłania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven ale zegarek był cały dzień na nadgarstku noszony w temp. pokojowej i dodatkowo nagrzany od nadgarstka a później wsadzony na noc do zamrażarki :) mogę go dzisiaj nagrzac na kaloryferze powiedzmy przez 10 minut a później schłodzić..tak miałby wyglądać test??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 godzinach temperatury były już dawno wyrównane i nawet w maksymalnie parującym zegarku nie doświadczyłbyś tego zjawiska. Jeśli chcesz użyć zamrażarki to sprawdź zegarek już kilka-kilkanaście minut po włożeniu go do środka. Krytyczny jest moment, w którym szkło jest już odpowiednio zimne, a powietrze wewnątrz zegarka jeszcze ciepłe. Raczej nie jest to optymalny test, bo zegarek szybko i równomiernie schładza się ze wszystkich stron, inaczej niż gdy na przykład znajduje się na nadgarstku w zimny dzień - wtedy z jednej strony jest chłodzony, z drugiej ogrzewany.

 

Moim zdaniem takie testy są bez sensu, dla mnie istotne jest tylko i wyłącznie, by nie parował przy normalnej eksploatacji. Nie obchodzi mnie to zjawisko przy teście w ekstremalnych warunkach, których zegarek na co dzień nigdy nie doświadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 godzinach temperatury były już dawno wyrównane i nawet w maksymalnie parującym zegarku nie doświadczyłbyś tego zjawiska. Jeśli chcesz użyć zamrażarki to sprawdź zegarek już kilka-kilkanaście minut po włożeniu go do środka. Krytyczny jest moment, w którym szkło jest już odpowiednio zimne, a powietrze wewnątrz zegarka jeszcze ciepłe. Raczej nie jest to optymalny test, bo zegarek szybko i równomiernie schładza się ze wszystkich stron, inaczej niż gdy na przykład znajduje się na nadgarstku w zimny dzień - wtedy z jednej strony jest chłodzony, z drugiej ogrzewany.

 

Moim zdaniem takie testy są bez sensu, dla mnie istotne jest tylko i wyłącznie, by nie parował przy normalnej eksploatacji. Nie obchodzi mnie to zjawisko przy teście w ekstremalnych warunkach, których zegarek na co dzień nigdy nie doświadczy.

 

I oto właśnie chodzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.