Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomo-1981

Zegarek seiko comet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałem ostatnio w prezęcie od dziadka zegarek marki Seiko Comet.

Zegarek ten jest w 100% Oryginalny dziadek kupił go w salonie w latach 70- tych.

W związku z tym iż jestem nowym na tym forum mam do Państwa pytanie a raczej prośbę,mianowicię bym był bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w ustaleniu co to jest za zegarek.

Drugą sprawą jest kwestia czy wogóle opłaca się go remontować-odrestaurować i jakie były by koszta przywrócić go do dobrego stanu.

Za wszelkie informację bardzo bym był wdzięczny.

Dziękuję i serdecznie Pozdrawiam.

Niestety zdjęcia które posiadam są zbyt duże nie chcą się wgrać postaram się jak najszybciej je dodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakie uzyskałem wynika że jest to jakaś Japonsko- Rosyjska hybryda z mechanizmem Poljota ale o co w tym chodzi to nie wiem za słaby jestem w tym temacie proszę o Pomoc dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: podaj numery z dekla, te znajdujące się na prawo od napisu "stainless steel".

 

O ile wiem, te zegarki to zagadka. Były opisywane jako składaki (koperty Seiko, a w środku Poljot P2627), ale są spotykane jakoś zaskakująco często żeby to była produkcja jednego majsterklepki. Rzeczywiście, coś czytałem o możliwej kooperacji japońsko-rosyjskiej, ale oznaczenia na deklu kompletnie nie zgadzają się z tym co jest w środku.

Równie dobrze mogło być tak, że ktoś w Rosji dorwał się do partii kopert Seiko i stworzył potwora.

Podaj te numery, może da się ustalić chociaż datę produkcji koperty.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji z dekla w środku powinien być mechanizm Seiko 6309. Co tam jest naprawdę - napisałem poprzednio.

Mam też poważne wątpliwości, czy to naprawdę jest koperta 8840. Jest podobna, ale jednak inna.

Wg. kalkulatora Seiko zegarek powinien pochodzić z listopada 1984, ale w kontekście powyższych informacji to nic nie znaczy.

 

Chciałbym zaznaczyć, że to co teraz napiszę jest jedynie moją opinią na podstawie fotek z internetu. Mówiąc krótko: podejrzewam że to rzeczywiście kooperacja, ale chińsko-radziecka.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację sam nie wiem co to jest za wynalazek i czy warto go odnawiać czy schować do szuflady jak myślisz.

Co do zegarków to chodzi mi po głowie omega a ten to po prostu prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma za wiele do odnawiania. Szkiełko przydało by się wypolerować albo wymienić. Mechanizm pewnie do czyszczenia i smarowania. Koperta wygląda na chromowaną, ewentualna decyzja do do zdarcia chromu i nałożenia go ponownie należy już do ciebie, ale weź pod uwagę że to już nie będzie to samo.

Odnawianie tego zegarka jest nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia bo koszty prawdopodobnie kilkukrotnie przewyższą wartość zegarka, ale jeśli w grę wchodzą sentymenty to trudno mówić o pieniądzach.

Z innej beczki: za jakąś stówkę możesz kupić całkiem fajne i bez wątpienia autentyczne Seiko z drugiej ręki, a o trwałości starych, nawet najtańszych mechanicznych Seiko krążą legendy.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie tego zegarka seiko to przesada.Od biedy (słabe zdjęcia) tylko dekiel może robić za oryginalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję ci NARFAS za pomoc jestem naprawde bardzo wdzięczny a co do Pana RINK morze i ma Pan racje co do nazywana tego czegoś SEIKO jak już wspomniałem jestem tu pierwszy raz i na temat zegarków nie wiem nic dla tego zwróciłem się na te forum bo tu są specjaliści,

Dzięki za pomoc.

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.