Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

tritium.hands

Użytkownik
 • Content Count

  485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

tritium.hands last won the day on April 18 2018

tritium.hands had the most liked content!

Community Reputation

125 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1080 profile views
 1. ZEGAREK NR 1. DW-5600E 1545 KOREA C Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "KOREA C", wskazuje, ze jest to prawdopodobnie pierwszy wypust tego modelu z 1996 r. Cena: 550 zł. Nie zamieniam się. Stan 7/10 (zegarek ma 27 lat) FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony Pudełko zewnętrzne, pudełko wewnętrzne, instrukcja, szmatka (full set) Brak bezela (do dostania do tego modelu bez problemu) Oryginalny pasek Oryginalna klamra W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie Ostatnia wymiana baterii: 10.2022 ZEGAREK NR 2. DW-5600E 1545 THAILAND Y Moduł 1545, wzór na deklu i sygnatura "THAILAND Y", wskazuje, że zegarek prawdopodobnie pochodzi z roku circa 2004 Cena: 450 zł. Nie zamieniam się. Stan 9/10 (jak na ~20 lat) FOX FIRE na tarczy oznacza, że zegarek został wyprodukowany na rynek japoński (JDM) i stamtąd też został przeze mnie sprowadzony Resin w doskonałym stanie Oryginalny pasek (w dwóch miejscach lekkie pęknięcia – bez problemu da się nosić) Oryginalna klamra W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie Ostatnia wymiana baterii: nieznane
 2. ZEGAREK NR 1. DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo) Cena: 1050 zł. Nie zamieniam się. Stan 7/10 Oryginalny bezel (w rozsypce – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie. Oryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu) Oryginalna klamra W pełni działający, wyraźny wyświetlacz LCD Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie Ostatnia wymiana baterii: 10.2022 Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK ZEGAREK NR 2. DW-5600C 901 JAPAN H, rok nieznany (model produkowany w latach 1987-1996). Pseudonim "SPEED" – noszony przez głównego bohatera filmu o tym samym tytule (granym przez Keanu Reevesa – gimby nie pamiętajo) Cena: 450 zł. Nie zamieniam się. Stan 4/10 Oryginalny bezel (a raczej to co z niego zostało – niestety wynika to z właściwości materiału, który był ówcześnie stosowany i jest absolutnie typowe dla G-Shocków z tego okresu). Na eBay są dostępne zamienniki o tym samym wyglądzie. Nieoryginalny pasek. (Na rynku nadal istnieje możliwość zakupu oryginalnego paska w stanie NOS do tego modelu) Nieoryginalna klamra Działający, ale nieco wyblakły wyświetlacz LCD Wszystkie funkcje zegarka działają poprawnie Ostatnia wymiana baterii: nieznane Stalowy zakręcany dekiel i stalowa koperta – prawilny G-SHOCK
 3. DW-5000SP-1JR JAPAN H Moduł 1545, JAPAN 2003 r. Cena: 2750 zł. Nie zamieniam się. Stan 10/10 (New Old Stock). Folia na klamrze. Full Set. Ostatnia wymiana baterii: 10.2022 Ten zegarek ma 20 lat. Jest to kolekcjonerskie wydanie z 2003 roku z okazji 20 rocznicy powstania pierwszego zegarka marki G-SHOCK. W 1981 roku młody inżynier Kikuo Ibe, otrzymał od firmy Casio misję stworzenia "najtwardszego" zegarka na świecie. Przedsięwzięciu nadano kryptonim "Triple Ten" (zegarek miało dać się zanurzyć w wodzie na co najmniej 10 atmosfer, zrzucić z wysokości co najmniej 10 metrów, a jego bateria miała działać przez co najmniej przez 10 lat), zaś zespół złożony z 8 inżynierów nazwano "Team Project Tough". Faceci dobrze się bawili, zrzucając prototypy zegarka z dachów budynków, przejeżdżając je samochodami ciężarowymi oraz robiąc inne dziwne rzeczy - jak to Japończycy. Wydany w kwietniu 1983 pierwszy G-SHOCK, model DW-5000, nie posiadał napisu "Team Project Tough" na tarczy. Zegarki z takim oznaczeniem otrzymali wyłącznie członkowie zespołu, a więc było ich oryginalnie tylko 8 sztuk, zaś na dzień dzisiejszy wiadomo że przetrwały tylko 2 sztuki (w 2016 napisało o tym artykuł Hodinkee). Oferowany przeze mnie zegarek to hołd złożony Kikuo Ibe i siedmiu inżynierom, którzy wykonali swoją misję – stworzyli "najtwardszy" zegarek na świecie. Jest to również jedna z najwierniejszych kopii modelu DW-5000, które kiedykolwiek wydało Casio.
 4. Oferta aktualna. Cena do negocjacji. Bez wymian.
 5. Oferta aktualna. Rozważę sensowne oferty. Bez wymian na inne zegarki.
 6. Oferta aktualna. Niestety bez wymian na inne zegarki.
 7. Zegarek nowy i bez jakichkolwiek śladów użytkowania. Full set (wszystko co widać na zdjęciu, z uwzględnieniem tzw. "outer box", którego dealerzy nie zawsze chętnie oddają klientom). Cena okazyjna, 21 000 zł, czyli prawie dokładnie tyle ile zegarek kosztował do grudnia 2022 w Polsce. Od stycznia 2023 Tudor podniósł ceny zegarków o 9%, czego moja cena nie uwzględnia. Odbiór najchętniej osobisty lub ubezpieczona przesyłka na koszt i ryzyko kupującego, a po mojej stronie ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpiecznie opakowanie. Co się tyczy mojej osoby, mogę pochwalić się wieloma referencjami z przeprowadzonych za pośrednictwem KMZZ transakcji. Jako osoba uzależniona od kupowania zegarków (choć wprawdzie na odwyku), hołduję zasadzie "buy the seller" i mam ambicję bycia sprzedawcą, o którym można powiedzieć to samo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.