Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Leon_Kieszonkowiec

Nowy Użytkownik
  • Content Count

    11
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Leon_Kieszonkowiec

  1. Do mojej kolekcji dołączył kolejowy "no name", niestety nie wiem o nim nic poza tym, że jest wykonany z mosiądzu. Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat- chętnie poczytam :-)
  2. Pierwszy raz wpadl mi w oko kolejowy Zenith, czy rzeczywisie produkowal dla kolei? Czy nie jest to skladak- jeden z 3? Prosze jeszcze o informacje dot. sygnatury na werku- moze byc oryginalna? Ponizej wklejam opis aukcji, dodatkowo cena wydaje sie byc zawyzona z tytulu pochodzenia, wiec tym bardziej chcialabym dowiedziec sie czy warto rozwazyc ten zakup. "Kieszonkowy zegarek służbowy włoskich linii kolejowych Ferrovie dello Stato (FS) - rzadki w Polsce! Zegarek kieszonkowy z początku XX wieku z wczesnym logo FS i numerem służbowym - tylko kilka szwajcarskich manufaktur produkowało zegarki dla włoskich kolei - Longines, Cortebert i Zenith. W tego typu przedmiotach kolekcjonerskich ważne są smaczki - tutaj takimi są: - wskazówka sekundnika w kształcie łzy, - zapadka (ostatnie zdjęcie), spotykana bardzo rzadko, w chronometrach. Piękny stan przedmiotu - na doskonałym chodzie, po przeglądzie i konserwacji. Sygnowany na werku, kopercie i tarczy. Średnica koperty 55mm. Szkiełko oryginalne, szklane, świetny stan! Duża tarcza w idealnym stanie." P.S. Ach, nie moge chyba jeszcze dodac zdjec, wklejam wiec link do aucji: https://allegro.pl/sluzbowy-zenith-wloskich-kolei-panstwowych-i7457838780.html
  3. Moja skromna kolekcja, pierwsza kolejowa trójca, pasówkę wklejam przy okazji - jako ciekawostkę oraz dopełnienie trójcy ;-) Zaczęłam Serkisofem, czując niedosyt z powodu prawdopodobnie jedynie akcentu kolejowego- dalej poszłam w służącego, pracującego Corteberta. Zdecydowanie lepsza jakość, ma co prawda kilka wad, ale cieszy oko i bardzo fajnie leży w ręce. Ten rozniecił apetyt jeszcze bardziej. Co mnie martwi- chyba dekiel nie od kompletu, bez loga PKP- bardzo ubolewam A DB - trafiłam, kupiłam, jest Korzystając z okazji pragnę się przywitać ma forum z nadzieją na zgłębienie wiedzy oraz rozbudowanie kolekcji. Patrycja.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.