Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JacekCK

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

About JacekCK

 • Birthday 02/27/1980

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.jacek-lukawski.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świętokrzyskie

Recent Profile Visitors

37 profile views
 1. SPRZEDAM Bezduszny Łucz z budzikiem stan 6 Normalne ślady użytkowania. Czas pokazuje jak należy. Budzi raczej nie działa (niska szansa na to, że nie umiem go uruchomić). Kupiłem go osobiście w latach dziewięćdziesiątych i nosiłem jako dzieciak. Przetrwał to i trafił do pudła. Jakieś pół roku temu odnaleziony. Dostał nową baterię i bransoletę. Z sentymentem wygrywa moja niechęć do białych tarcz i złota, dlatego chcę go sprzedać. Interesuje mnie 100zł + koszt przesyłki (można negocjować)
 2. JanekTheFizyk wędruje zatem do działu.
 3. EDIT: ogłoszenie przeniesione, a tu zostają zdjęcia jako świadectwo tego, co nabyłem w latach dziewięćdziesiątych i przez przypadek zachowało się do dziś Dzięki Janku za sugestię.
 4. Dzisiejsza zdobycz. Jeszcze nie wiem, czy dziala.
 5. Ze względu na mechanizm pljota wrzucam tu, a nie do chińszczyzny Dziś odebrałem ukraińskiego "Aviatora" na su 2614.2H. Na pierwszy rzut oka jakość wydaje się adekwatna do ceny. Czas pokaże czy to nie nazbyt optymistyczna ocena.
 6. O widzisz - idealne trafienie! Dotychczas bezskutecznie szukałem kokpitów z tymi (Часы АЧО ЗЧЗ) zegarkami. Również samolotowych, bo gdzieś ktoś sprzedawał taki zegar jako pochodzący z Polikarpowa I-16. Jednak w I-16 była wersja z pokrętłem na dole: https://forum.ww2.ru/uploads/monthly_07_2016/post-337-0-47103700-1469897647_thumb.jpg Jestem Ci bardzo wdzięczny, że znalazłeś, bo mi to sen z powiek spędzało Pozdrawiam! ---- Poljot piękny! GRATULUJĘ!
 7. Nie spieram się, bo dopiero po zakupie zacząłem drążyć temat. Znalazłem takie zegary na ruskich stronach podpisane jako od T34 więc powieliłem tą informację. Na przykład tu: https://www.avito.ru/sankt-peterburg/kollektsionirovanie/chasy_tankovye_ot_t-34_sssr_821776735 (Tu dodatkowo wymienione KV i IS). Lotnicze rzeczywiście były, ale z tego co dotychczas udało mi się ustalić, miały pokrętło od dołu. https://www.russian-watches.info/wp-content/uploads/2016/05/zlatoust_aircraft_clock_k-43_4.jpg Generalnie zgłupieć przy tym można i przydałby się jakiś specjalista, aby rozwiać wątpliwości
 8. Resurs silnika T-34, czyli jego gwarantowany czas bezawaryjnej i bezpiecznej eksploatacji, określono na zaledwie 100 godzin. Natomiast jeśli idzie o żywotność to "statystyczna żywotność T-34 w warunkach frontowych wynosiła 4-10 dni lub 1-3 ataki, a przebieg 67 km" Faktycznie trwałość zegarka miała tu małe znaczenie Wodoszczelność to nie problem: miałem dorobić uszczelki, ale zakładałem, że mechanizm wytrzyma wstrząsy. Skoro jednak istnieje niebezpieczeństwo zniszczenia to zostaje już tylko półka. Pokazywać motocykl na forum zegarków? Jak coś to będzie na Ciebie Dniepr 12 z 1977 roku. Silnik dolnozaworowy (pierwotnie stosowany w M72 czyli radzieckiej kopii BMW R-71 (otrzymali dokumentację techniczną na podstawie paktu Ribbentrop-Mołotow. )) Z ciekawostek: posiada bieg wsteczny i napęd na koło wózka. Pozdrawiam
 9. Dziękuję Romanie. Zegarek pasowałby mi na motocykl całkiem nieźle... Ale w takim wypadku rzeczywiście montaż odpada. Zamiast na bak trafi więc na półkę. Pozdrawiam
 10. O widzisz, dziękuję za skorygowanie Sugerowałem się wątkiem znalezionym tu na forum, ale nie zauważyłem, że mechanizmy się różnią. Może się orientujesz: gdybym chciał kupić taki mechanizm na zapas to czego powinienem szukać? Z budowy wnioskuję, że pierwotnie był stosowany w zegarkach kieszonkowych, ale nic więcej nie wiem.
 11. Upolowany przypadkiem zegarek czołgowy z mechanizmem Złotoust ( dziękuję Krokodyl Tik-Tak za sprostowanie). Chodzi pięknie i precyzyjnie. Miał być montowany w motocyklu, ale teraz cholera mi go zaczyna być szkoda.
 12. JacekCK

  Witam

  Witam ze Świętokrzyskiego. Pomyślałem, że to dobre miejsce aby poszerzyć swoją wiedzę w chwili, gdy człowiek zaczyna coraz większą estymą darzyć cykające mechanizmy Aktualnie jestem zupełnym laikiem bez skrzywień psychicznych i fetyszy markowych, jakościowych czy innych Posiadam: bezduszne: Madisona NY, który służy mi zaskakująco wiernie od kilkunastu lat Chinola DK który rozczarowuje pod wieloma względami (ale przez niego się tu znalazłem - szukając czegoś lepszego). Z duszą: kieszonkowa Zaria 21 kamieni Czołgowy Złotoust K-43 Aktualnie planuję zakup pasówki Aviatora na mechanizmie 2614.2H. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.