Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kirov57

Użytkownik
 • Content Count

  567
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

232 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

539 profile views
 1. Przecież to na export, a tam różne cuda pchali, więc nie na co się dziwić.
 2. Od zwykłego chromowanego Kirowskiego.
 3. Ten z powyższego postu nie jest ze złotej
 4. Pod marką eksportową Sekonda też pchali różne fabryki z całym przekrojem gratów. Może Kirowskie się tam dobrze kojarzyło.
 5. Cześć!

   

  Masz może jeszcze tą Zwiezdę z uszatą kopertą? Czy byłaby ewentualnie do sprzedania?

   

  Pozdrawiam, Łukasz

 6. W poniedziałek miałem w ręce złotego kraba z 57 roku, z czarną tarczą bez napisu o werku przejściowym z numerem ok 2700. Numer już bity w normalnym miejscu a na mostku jak ten z lewej co dałem wcześniej zdjęcie. Data 1957 jest pewna, bo wynika z puncy złotniczej. Edit: tak sobie myślę, pewnie po zmianie miejsca bicia numeratora zaczęli liczyć od początku, bo na mostku był numer 6 cyfrowy, na płycie jest siedmiocyfrowy
 7. U tej dziewczynki była w przełyku, "przypaliła" się do ścianki, potem przepaliła na wylot aż do aorty.
 8. Szukaj złotego Kirowskiego białego bez sygnatury
 9. Oni doskonale wiedzieli, że jest bateria i gdzie, bo było zrobione RTG, niestety bali się podjąć decyzję by coś zrobić albo przynajmniej odesłać do Prokocimia. Czekali na zasadzie "a może wysra". Niestety bateria "przepaliła" się do aorty i nic się nie dało zrobić. Dzieci niestety są naiwne, nie umieją do końca przewidzieć konsekwencji swoich czynów, czasem mimo zwrócenia uwagi na pewne rzeczy ich nie upilnujesz. Ba! nawet rodzice są nieświadomi, że bateria to nie zabawka tylko często wyrok śmierci.
 10. Pośredni był taki: zwróć uwagę na już normalne położenie numeru na płycie, ale też jeszcze inny układ napisu 16 kamieni, puncy fabryki, i dalej GS1MCzZ na kole. Mechanizm pochodzi ze złotego białego do 58 roku - tarcza bez sygnatury fabryki
 11. Najniższy numer jaki widziałem to Rodina nr 179 - link do aukcji zamieściłem w temacie ... Informacje ciekawostki, mity... Co do Kirowskich 2408 to najwcześniejszy był albinos Krokodyla TikTaka, nr 512. Mam też mechanizm nr 898 z czarnego, zębatego złotego Kirowskiego. Wszystkie są w tym temacie na stronie 27. EDIT: mam jeszcze zdjęcie nr 47 w archiwum z odmętów Internetu, nie wiem nawet skąd, więc nie mogę go afiliować.
 12. Widzisz, mój syn miał sepsę dzień po porodzie, prawie miesiąc zeszło na ojomach. Głowa do góry, będzie dobrze! PS W sobotę jest u nas pogrzeb 6 latka, odsyłali go ze szpitala kilka razy, bo święta, aż zwymiotował pianą i krwią, to przyjęli, ale było za późno. Przyczyna dość niestety powszechna - zjedzona bateria zegarkowa. Nic ich nie nauczyło, bo dokładnie to samo zrobili z 5 latką kila lat temu u której wiedzieli od piątku że jest bateria w przewodzie pokarmowym, tylko czekali na ordynatora żeby wrócił po weekendzie zapytać co robić, i w niedzielę bateria przepaliła aortę.
 13. Stare poczciwe Nairi, Pewnie na Sławie 1600/1601 zrobione
 14. Koledzy! Tajemnica kolorowych kamyków w zegarkach radzieckich z lat 40, w tym ekstremalny przypadek istnienia 7 kamiennej Zviezdy się wyjaśnił. Mam 5 takich 7-kamiennych Zwiezd, wszystkie w srebrnych kopertach z jednej fabryki, numery werków 300245 300928 310737 313118 315559. Wiem o istnieniu nie więcej jak 10 takich zegarków. Jeden w 2012 roku pokazywał kolega Pmwas https://www.watchuseek.com/threads/two-rare-early-russian-watches.648072/ Podejrzewałem, że za ich powstanie odpowiadała napaść III Rzeszy na ZSRR i ewakuacja przemysłu za Ural i wynikające z tego faktu niedobory łożysk, czy to wskutek zaburzenia łańcuchów dostaw, procesu produkcji czy też wzmożonego zapotrzebowania na łożyska jako elementu precyzyjnej aparatury wojskowej. Na rosyjskim forum pojawiło się potencjalne rozwiązanie, są dokumenty świadczące, że jeszcze przed Barbarossą, bo w 1940 roku Sowieci mieli totalny bardak przy produkcji zegarków. http://chasy.ru/forum/topic/160-lip-t18-zif-3gchz-obsuzhdeniya/?&page=5&fbclid=IwAR2VqVdKiT1Gt6opMHVswS-5xviE5icp6nigbXgH-ZnVqD9MBSJbzCBXE9g#comments W dokumentach archiwalnych stoi: „Wyjątkowo źle jest też z dostawami zestawów zegarków przez warsztaty Yuvelirtorg. Zgodnie z rządowym dekretem fabryki musiały przekazać Yuvelirtorg 46 ton zestawów do montażu, w rzeczywistości przekazały 7800, czyli 17%” Za wrzesień 1940 r.: ZiM musiał oddać 20 ton, fakt. przeszedł 6600 - 33% 3. GChZ 26 t, faktycznie dostarczył 1200 sztuk -4,7% Zakłócenia w produkcji zegarków ZiM przez Ludowy Komisariat Amunicji wynikają wyłącznie z problemów technicznych. W III kw. 1940 zakład otrzymuje wszystkie niezbędne surowce. Warsztaty i wydziały zakładu nie doszły do porozumienia, w wyniku czego zegarki i komplety przez długi czas nawet nie docierały do Działu Kontroli Jakości. „Całkowite zakłócenie produkcji zegarków i kompletów przez 3 zakład Ludowego Komisariatu Inżynierii Ogólnej wynika wyłącznie z faktu, że zakład nie zajął się na czas uzyskaniem 3 rodzajów kamieni (elipsy, palety i narzuty), bez których zegarków nie można złożyć. W zakładzie jest około 40 tysięcy zestawów, ale nie da się ich złożyć z powodu braku tych kamieni”. Być może były to pomysły racjonalizatorskie pozwalające na produkcję nawet w ograniczonym zakresie. Jakoby potwierdzeniem na 1940 rok jest fakt, że mam też zegarek o numerach 329664 z tarczą 3GCzZ i wszystkimi białymi kamykami Sprawdziłem jeszcze, ZIF tank z mixem 0339937 (dodali zero)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.