Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Comret

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący
 1. Faktycznie art. ciekawy. Właściwie opisał to czego się spodziewałem. Pozostaje testować/ryzykować, albo odpuścić. Patrząc na kostrukcję pływanie wydaje się dopuszczalne.
 2. Mam do Was pytanie jako znawców marki. Kupiłem córce pierwszy zegarek... jest to Swatch. https://www.zegarek.net/zegarki/swatch/zegarek_swatch_gb274.html Jak mam traktować informację o jego wodoodporności? Na stronie sklepu napisane jest WR30, a jednocześnie: "Wodoszczelność: 30 m Swatch (3 bar)Tylko w zegarkach Swatch przy WR 30m możemy pływać, zanurzać zegarek w wodzie i narażać go na spore zachlapania." Normalnie przy WR30 najwyżej umyłbym ręce, ale pływać to już zdecydowanie nie. Jaka jest realna wodoszczelność tych zegarków, można w tym pływać czy nie?
 3. A tego nie mogę teraz zrobić bo aby nie zaciemniać tematu nie powiedziałem Wam, że zegarek jest prezentem niespodzianką dla mojego Taty. Miałem go w ręku przez chwilę... i ta chwila spowodowała, że pomyślałem o kupnie dla siebie. Obdarowany zadowolony, zegar na ręce i banan na twarzy. Gdyby ktoś się zastanawiał zegar szybko się ładuje i bez problemu synchronizuje się sam w nocy. Wykonanie, bez zarzutu. Wygląd, zgodnie z oczekiwaniami, zrobię fotkę na ręce właściciela to wrzucę.
 4. Dzień dobry, to i ja mam swoją pierwszą Glycinę. Na początek wybrałem KMU i właśnie się zaprzyjaźniamy.
 5. Zegarek już mam. Estetycznie i gabarytowo jestem zadowolony. Do jakości wykonania nie mam zastrzeżeń. Jak będzie funkcjonował zobaczymy muszę przetestować. Generalnie dobry wybór, dziękuję za pomoc.
 6. Tak widziałem recenzję, w sumie potwierdziła, że dobrze myślałem selekcjonując modele. Na wstępie podziękuję za pomoc, wybrałem Citizena. Po analizie tematu jestem zdziwiony, że jest raptem kilka propozycji spełniających założenia. W tygodniu będę szukał źródła zakupu, gdyby ktoś chciał coś dodać to bardzo proszę. Szczególnie mile widziane opinie użytkowników. Co wygrało? Wdaje mi się, że jest prostszy. Większy i wydaje się czytelniejszy. I wasze opinie. Wizualnie podobają mi się oba. Przyznam się, że o Casio M170 jest sporo ndgatywnych opinii, a o M510 jest ich zbyt mało aby wyrobić sobie zdanie.
 7. Casio LCW-M510D-1AER https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_lcw-m510d-1aer.html?gclid=Cj0KCQiA-c_iBRChARIsAGCOpB2OulvQ48QnPmNiKZ_OU_hIFRBMJzSrjbUtytf5Do2k45ckoaNkYVkaAgXmEALw_wcB Nowszy model zamiast M170, stal zamiast tytanu i 10 atm. Do tego 3 lata gwarancji (opcjonalnie 6 lat), 40mm szeroki. Digital + analog dość prosty cyferblat. Nie wiem jak z prostotą obsługi. Citizen CB0010-88E https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_cb0010-88e.html Mniej bajerów, zmieniłem na czarny cyferblat, tylko analog, większy 43mm, chyba czytelniejszy pozornie, nie wiem jak z czytelnością daty, ale sporo zaśmiecających info na tarczy. Metal, szafir, 10atm jak Casio.2 lata gwarancji. Solar Casio znam bo do sportu używam MUDMANA G-9300 i złego słowa nie powiem. Czy między tymi dwoma różnica jest na zasadzie "co bardziej mi się podoba" ? Jakieś inne propozycje w tym zasięgu cenowym? Co mnie interesuje oprócz generalnych założeń: 1. Maksymalna bezobsługowość, czyli jakość soloara i pewność działania radia, 2. Przyzwoicie dokładny mechanizm kwarcowy, który nie gubi czasu kiedy nie ma możliwości ustawienia radiowego, 3. Jakość, wytrzymałość konstrukcji na codzienne zużycie, długowieczność akumulatora, pewność zapięcia itd.
 8. Obydwa są fajne, 1 bardziej sportowy 2 bardziej klasyczny. Czas i data potrzebna i właściwie nic więcej. Chciałbym coś jednak z metalwą bransoletą. Citizen CB0010-88L na przykład. https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_cb0010-88l.html Markę oczywiście znam, ale o jakości nic nie wiem. Nie bać sie Citizena?
 9. Comret

  Wtajcie

  Cześć, mam na imię Konrad, i posiadam aktualnie 2 zegarki. Casio g shock g-9300 MUDMAN Tissot T-Touch 2 gen. Liczę na miłą atmosferę i pozyskanie wiedzy.
 10. Dzień dobry, proszę o pomoc lub utwierdzenie w wyborze. Poszykuję zegarka kwarcowego z czytelnym cyferblatem. Styl do koszuli. Chciałbym koniecznie radio i solar. Cena do ok 1500 zł. Wymyśliłem sobie CASIO LCW-M170TD-1AER. Ten bo ma normalny czytelny wyświetlacz. Ale naczytałem się, że: 1. Bywają problemy z synchronizacją wskazówek, 2. Mechanizm kwarcowy bez wspomagania radia jest widocznie niedokładny, 3. Ustawianie radiowe bywa problematyczne, znaczy nie działa tam gdzie innym działa, 4. Tytan skandalicznie szybko się rysuje... I tak trochę mam wątpliwości czy to dobry wybór, bo może powyższe to bzdury. Brakuje mi też trochę 10 atm. Proszę o opinie czy to dobry model oraz o alternatywne propozycje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.