Zakupiłem taki oto Orient i okazało się , że bransoletka jest nieco zbyt ciasna. Dostałem niby trzy ogniwa ale brakuje bolczyka łączącego . Gdzie mogętaki bolczyk zamek zakupić może ktoś na forum poratuje.
Witam. Zakupiłem sobie Orient Bambino RA-AP0003S30B . Sam zegarek zamierzam zakładać okazjonalnie 2 , 3 razy w miesiącu. Czy Rotomat , który 2 minuty kręci w prawo 6 min pauza 2 minuty w lewo wystarczy do tego mechanizmu aby nie zatrzymywał się czy w ogóle zbędny rotomat jeśli będę użytkował kilka dni w miesiącu zegarek.
Poczekałem aż się wychodzi odważyłem się i wyjąłem balans. Włożyłem do benzyny ekstrakcyjnej i "wypłukałem" Udało mi się zamontować choć nie mam pewnej ręki Zegarek chodzi poprawnie . Ale chyba i tak muszę dac go do smarowania bo nie porywam się sam na ten mechanizm spróbuję na jakimś trupku którego nie będzie mi żal wrazie niepowodzenia.
Sprawdziłem spieszy się jakieś 17 min na godzinę . Co zrobić zegarek jest nakręcony czy czekać aż się wychodzi tak sięzastanawiam może spróbowałbym saam wyjąć balans i sprawdzić jaki mógłby byćorientacyjny koszt takiej usługi u zegarmistrza?
Na tym mechanizmie jest napisane 2609 nie wiem czemu skojarzyłem to z rakietą i pomyślałem , ze składak . Z jakich lat może być ten Poljot czy jest to jakiś ciekawszy model cy tzw masówka?
Generalnie jedną sobie zostawiam bardziej przekonuje mnie ta z zielonkawą tarczą nie wiem który model jest nowszy ten zegarek zakładam że będę nosił dość rzadko wiec albo wyczyszczę sam ( duże prawdopodobieństwo zepsucia ) albo dam do zegarmistrza ( koszty) albo zakupię sam mechanizm sprawny ale nie wiem czy to ma sens bo też będą jakieś koszty. Pomimo że będzie w pudełku ale wolałbm aby był sprawny .
Zastanawiam się również nad wymianą tarcz między tymi slavami ale nie wiem czy te złote występowały z takimi zielonymi tarczami . Ta slava z zieloną tarczą czasami rusza ale się zatrzymuje zastanawiam się nad samodzielną rozbiórką tej slavy. Ma mi służyć do nauki , zastanawiam się nad samodzielnym wymyciem i przesmarowaniem tego mechanizmu swoją drogą jaki mechanizm byłby najprostrzy na początek dla amatora. Nigdy nie smarowałem zegarka mam do dyspozycji tylko filmik na YT was i zestaw zegarmistrzowski olej 701 benzynę ekstrakcyjną i aceton dodaje zdjęcia
Czy mechanizm 2428 dużo się różni bo znalazłem na allegro nowy i zastanawiam się nad wymianą fakt że ten na allegro jest z 1989 r itak pewnie będzie wymagał smarowania
Kupię tarczę w ładnym stanie i wskazówkę sekundową do tego Poljota Może ktoś ma nowe szkiełko do tego modelu najlepiej by było razem z tarczą i wskazówką
Jeżeli chodzi o Poljota to udało się problem rozwiązać zdjąłem tarczę i okazało się że bolczyk i taka blaszka pprzy tej sprężyncę są jakby '' wepchniętę '' zdemontowałem i zamontowałem krok po kroku bazując na filmiku z YT . Udało się , zeszło z tym bo nie mam wprawy alo to moja pierwsza taka poważna naprawa
Nie . Chodzi mi o to że zegarek powiedzmy od rana do 11 chodzi punktualnie a między 11 a 12 jakby łapał 10 min opóżnienia , gdy poprawię po 12 to znów chodzi całe 12 godzin punktualnie.
Problemów z moją slavą opisaną wyżej ciąg dalszy zegarek chodzi ok 40 godzin po nakręceniu lecz zawsze gdy ma zmienić się data łapie 10 min opóżnienia czy zegarmistrz mógł coś żle złożyć zamieram zareklamować ale chciałbym wiedzieć co to może być , Nabyłem jeszcze takiego oto Poljota i tu też jest problem bo mogę wyciągnąć swobodnie wałek z koronką , gdy jest włożona to kręcą się wskazówki ale nie nakrecam. Mam wrażenie że ten bolczyk jest jakby cały czas wciśnięty tym razem spróbowałbym sam coś zrobić w ramach nauki proszę was o jakieś podpowiedzi
Zegarek naprawiony zegarmistrz wziął 25 zł , na przyszłość będę uważał zastanawiałem się tylko dlaczego akurat w tej slavie tak się przytrafiło. Na moje pytanie jak to zrobić odpowiedział wymijająco że " to najlepiej wie zegarmistrz " więc nie ciągnąłem tematu A co podczas wkładania wałka czy wcisnąć wałek czy wsunąć wciskając najpierw ten bolczyk? Mam jeszcze kilka " rusków" z którymi chciałym jeszcze poeksperymentować i nie psuć ich na starcie ( chodzi mi o opanowanie umiejętności wyjmowania mechanizmu i wkładania). Zaznaczam , że jestem amatorem więc dopiero zdobywam wiedzę a same zegarki radzieckie coraz bardziej mi się podobają.
Mam jeszcze pytanie odnośnie wyciągania wałka z koronką np. w polojot 2614 2H Jak to najbezpieczniej zrobić , chodzi mi o wciśnięcie tego bolczyka, czy na lekko wyciągniętym wałku ( pozycja do ustwiania godziny) czy na wciśniętym wałku ( do nakręcania) > Czy jest jakaś godzina którą należy wcześniej ustawić ?
Jestem amatorem i chyba sam tego nie ogarnę na razie ograniczam się do wyjmowania mechanizmów ściaania wskazówek ewentualnie rarcz oddam do zegarmistrza ciekawe ile policzy za to. jak często powinno się smarować taki zegarek?
Dopiero zgłębiam temat radzieckich zegarków i wiedzę mam raczej skromną , chciałbym się dowiedzieć czegoś o takiej slawie z jakich lat to model czy czymś się wyróżnia ? co to za mechanizm. zastanawiam się jeszcze nad jakimś radzieckim automatem slava
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.