Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pyoter

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Początkujący
 1. Kupujcie, kupujcie... Póki czas 🙃 To z Allegro: "Od 14 marca nie wystawisz oferty z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki. Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe. Dotyczy to wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku. Co z ofertami, które są już wystawione Jeśli aktualnie w swoich ofertach masz produkty z Rosji lub Białorusi – nie usuniemy ich. Zachęcamy Cię jednak do zakończenia tych ofert. W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji."
 2. Taniej raczej nie ma szans.... 😞 Ciekawe jak z jakością tych nowych Rakiet, bo fabryka chyba od lat ta sama(tylko inny właściciel). Ale przynajmniej nie ma problemu z "przerabianymi" Kopernikami, są całkiem nowe 🙂 https://zegarkiipasja.pl/artykul/18835-raketa-klejnot-rosyjskiej-historii-na-nadgarstku
 3. Co myślicie o tych zegarkach? Nie powiem, że modele mają bardzo ciekawe, ceny również. Może ktoś ma i może napisać coś więcej? https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/curiosity/raketa-copernic-0230 - nowy Kopernik https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/curiosity/raketa-copernicus-0280 https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/tool/raketa-leopard-24 - Rakieta 24h
 4. co myślicie? niestety nie mam zdjęcia mechanizmu
 5. Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis: "Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem." Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda? https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/
 6. Kwarca zwykłego już mam - Certinę. Nad tym się zastanawiam, bo mam okazję kupić w całkiej przyzwoitej cenie(tak sądzę), około 1/4 tego co podane jest w linku. A zegarek praktycznie nieużywany z wszystkimi papierami itd. Chyba zaryzykuje i sam ocenie co i jak z tymi kinetykami, zawsze to jakaś ciekawostka 🙂
 7. Witam, Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045? https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza? Dzieki za info. Pozdrawiam.
 8. Witam, Napiszcie proszę co myślicie o takich zegarkach i o tym konkretnie sprzedającym z Allegro: https://allegro.pl/oferta/duza-srebrna-0-800-omega-z-lat-20-tych-ideal-11745194831 Ten zegarek to jakiś "składak"? Próbuję w necie znaleźć jakieś info o zegarkach sygnowanych GRAND PRIX PARIS 1900, ale wyszukać można tylko modele kieszonkowe. Czy były produkowane modele naręczne/paskowe? Ten sprzedający co jakiś czas wystawia kilka podobnych modeli.... Zatem składak, podróba czy autentyk? Jeżeli już były podobne pytania, to najmocniej przepraszam 🙂 Dziękuję za odpowiedź i radę. Pozdrawiam.
 9. Porozglądałem się jeszcze trochę "na rynku" i oko wpadły mi kolejne ciekawe modele: https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-c011-410-27-057-00-meski-ds-furious.html https://eztime.pl/zegarek-meski-orient-fet0p003b0-eztimepl-p-3961.html https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/seiko/solar/zegarek_seiko_neo_sports_ssa383k1_automat https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-vanguard-roamer-93695040-55-09 Obecnie skłaniam się do Certiny. A tak btw, to sądzicie że takie sklepy jak ww. sa godne zaufania i nie zostanie mi wciśnięta jakaś podróba?
 10. Od Seiko linii 5 z tego co widzę, to ten by wchodził w grę: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-snzg15k1 Jednak bardziej przemawia do mnie ww. Orient. Co do Seiko, to może taki model: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-ssc293p2 Jak sprawdza się mechanizm solarny? Ma to jakiś sens? :-)
 11. Preferuję bardziej styl Vostok'a, jednak nie uciekam też w żaden sposób przed ponadczasową klasyką jaką prezentuje Orient :-) Zegarek do noszenia na co dzień, do pracy i po pracy.
 12. Witam szanownych Państwa, Otóż przymierzam się do zakupu zegarka, a zupełnie się na tym nie znam. Zawęziłem swoje poszukiwania do właściwie dwóch modeli: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-classic-automatic-fac0000ab0 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-vostok-europe-expedition-north-pole-1-515-24h-595a501 Czytając forum, chyba wiem jaka będzie większość głosów i że poradzicie zdecydowanie Orient :-) Jednak Vostok bardziej mi się podoba, designe idealnie skrojony pode mnie. Tylko pytanie, czy za zegarek firmy Vostok warto dać taką samą kwotę co za automat Orient. Dzięki za pomoc i rzeczowe głosy w dyskusji. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.