Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

pyoter

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pyoter

 1. Luźno, nic nie czuć i nic nie słychać. Żadnego oporu i dźwięku. Raczej nie będę próbował. 🙂 Trzeba zatem udać się z pacjentem do specjalisty. Na szczęście mam jednego porządnego w mieście. Dzięki za pomoc.
 2. Witam. Żona ma Zenitha Vintage(jak na zdjęciu). Wszystko działało poprawnie. Jednak dzisiaj przy próbie nakręcenia, koronka nie nakręca zegarka, kręci się "luźno". Po odciągnięciu koronki, godzinę można ustawić normalnie. Jedynie nie da się nakręcić... Co mogło pójść nie tak? Przekręciła za mocno?
 3. Kupujcie, kupujcie... Póki czas 🙃 To z Allegro: "Od 14 marca nie wystawisz oferty z produktem rosyjskiej lub białoruskiej marki. Gdy spróbujesz wystawić taką ofertę, zobaczysz komunikat, że nie jest to możliwe. Dotyczy to wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku. Co z ofertami, które są już wystawione Jeśli aktualnie w swoich ofertach masz produkty z Rosji lub Białorusi – nie usuniemy ich. Zachęcamy Cię jednak do zakończenia tych ofert. W ten sposób razem z nami oraz innymi sprzedającymi wyrazisz swój sprzeciw wobec rosyjskiej i białoruskiej agresji."
 4. Taniej raczej nie ma szans.... 😞 Ciekawe jak z jakością tych nowych Rakiet, bo fabryka chyba od lat ta sama(tylko inny właściciel). Ale przynajmniej nie ma problemu z "przerabianymi" Kopernikami, są całkiem nowe 🙂 https://zegarkiipasja.pl/artykul/18835-raketa-klejnot-rosyjskiej-historii-na-nadgarstku
 5. Co myślicie o tych zegarkach? Nie powiem, że modele mają bardzo ciekawe, ceny również. Może ktoś ma i może napisać coś więcej? https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/curiosity/raketa-copernic-0230 - nowy Kopernik https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/curiosity/raketa-copernicus-0280 https://zatokazegarkow.pl/zegarki-automatyczne/raketa/tool/raketa-leopard-24 - Rakieta 24h
 6. Jeżeli chodzi o rezerwę chodu, to na niemieckim forum znalazłem jeszcze taki ciekawy opis: "Cechą szczególną zegarka jest mechanizm kinetyczny, mechanizm kwarcowy z baterią i automatycznym rotorem oraz funkcja oszczędzania energii. Jeśli odłożysz zegarek, po chwili zatrzymuje się, zapamiętuje czas w pamięci podręcznej do 4 lat, a następnie po krótkim potrząśnięciu ustawia się z powrotem." Jestem ciekawy jak i czy w ogóle działa to "oszczędzanie energii" i zapamiętywanie czasu do 4 lat 🙂 Może ktoś potwierdzić takie cuda? https://uhrforum.de/threads/seiko-sng045-arctura-kinetic-aute-relay.67260/
 7. Kwarca zwykłego już mam - Certinę. Nad tym się zastanawiam, bo mam okazję kupić w całkiej przyzwoitej cenie(tak sądzę), około 1/4 tego co podane jest w linku. A zegarek praktycznie nieużywany z wszystkimi papierami itd. Chyba zaryzykuje i sam ocenie co i jak z tymi kinetykami, zawsze to jakaś ciekawostka 🙂
 8. Witam, Co myślicie o takim modelu: Seiko Arctura SNG045? https://www.czaszegarkow.pl/seiko-arctura-czarny-stal-o44-mm-p-67412.html Może ktoś ma i może napisać jak się sprawuje? Mechanizm kinetyczny się sprawdza? Dzieki za info. Pozdrawiam.
 9. Witam, Napiszcie proszę co myślicie o takich zegarkach i o tym konkretnie sprzedającym z Allegro: https://allegro.pl/oferta/duza-srebrna-0-800-omega-z-lat-20-tych-ideal-11745194831 Ten zegarek to jakiś "składak"? Próbuję w necie znaleźć jakieś info o zegarkach sygnowanych GRAND PRIX PARIS 1900, ale wyszukać można tylko modele kieszonkowe. Czy były produkowane modele naręczne/paskowe? Ten sprzedający co jakiś czas wystawia kilka podobnych modeli.... Zatem składak, podróba czy autentyk? Jeżeli już były podobne pytania, to najmocniej przepraszam 🙂 Dziękuję za odpowiedź i radę. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.