Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KrzysiekS

Nowy Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Początkujący
 1. Witam, Czy istnieje wyszukiwarka, która pozwala zawęzić wybór modeli do tych o posiadanych funkcjach? Naszła mnie chęć na zakup kostki. Tylko, że musi posiadać waveceptor i bardzo chętnie solar. " Na piechotę" znalazłem jedynie GW-M5610, czy są jeszcze inne modele wyposażone w obie funkcje? Lub chociaż waveceptor? Pozdrawiam
 2. KrzysiekS

  GW-9400 Rangeman

  To był skrót myślowy; zdarzyło mi się go już tak ubrudzić w błocie/piachu, że sama bieżąca woda byłaby niewystarczająca (albo przy czyszczeniu porysowałbym zegarek ostrymi drobinami). Stąd najpierw go chciałem odmoczyć ;-)
 3. KrzysiekS

  GW-9400 Rangeman

  Napiszę z perspektywy osoby, która na zegarkach się nie zna, jednak miałem ich sporo. Potrafię jedynie stwierdzić "to mi się podoba", lub "to mi się nie podoba". Romek to mój pierwszy G-Shock, wcześniej obracałem się w "eleganckich" zegarkach, tj. np. takie średniopółkowe modele Adriatica (miałem 3 modele), jakies Orienty i inne - nie patrzyłem na parametry, ot. wchodzę do zegarmistrza, podoba się, więc kupuję.Romka kupiłem spontanicznie. Od dziecka lubiłem "transformery", tj. duże, sportowe zegarki, chciałem sobie zrobić prezent. Ten zegarek od moich wcześniejszych sporo odróżnia: najważniejsze - wygląd. Wygląda jak zegarek dla chłopaka, nie mężczyzny. Ale muszę przyznać, że co mnie zaskoczyło: do eleganckiego ubrania pasuje jak pięść do nosa, ALE! pomimo sporych wymiarów nosi się go zaskakująco przyjemnie. Przede wszystkim nie odczuwam potrzeby na ściągnięcie go z nadgarstka po powrocie z pracy. Wcześniej miałem taki uraz, bo zbiłem szkiełko w jednym modelu Adriatica; zniesmaczony tym faktem wrzuciłem go do szuflady. I zaginął kilka lat temu.GW 9400 jest stosunkowo tani- tj. nie szkoda go do codziennego tyrania. W zasadzie przy każdej czynności nie zawadza, ba!, gdy go nie mam na nadgarstku czuję się "nagi". Gdy się ubrudzi, wrzucam go do zlewu, szoruję, i znów jest czysty. Nakręcanie lub wymiana baterii? Ustawienie godziny? Nic z tych rzeczy. To zegarek bezobsługowy. Póki co jestem zachwycony. Zegarek, obiektywnie, piękny nie jest. Ale jest zegarkiem, a nie biżuterią. Przeglądnę sobie pełną ofertę G-Shocków. Na pewno jeszcze coś kupię. Chociaż wątpię, że coś wygoni Romka ;-)
 4. Czyli zostanę przy tym co mam obecnie. Dziękuję za wypowiedzi i pozdrawiam.
 5. Witam, Dość ważny jest dla mnie termometr w zegarku. Nie ma zamiaru wykorzystywać wartości z zegarka do żadnych badań; ale chciałbym chociaż orientacyjnie wiedzieć jaka jest temperatura mojego otoczenia. Mam więc pytanie: jak Wy kalibrujecie swoje zegarki? Pierwsza (i chyba najlepsza opcja), która przychodzi mi do głowy, i którą obecnie ustawiłem, to kalibracja zegarka do faktycznej temperatury. Tj. zegarek przez noc leży na biurku, obok niego dokładny termometr. Nad ranem koryguję różnicę na zegarku do wartości, którą wskazuje termometr. Później przez kilka dni kontroluję odchyły. I muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony, bo odczyty są tożsame, już po jednej kalibracji. Niestety w realnych warunkach jest to mało miarodajne, bo przy ciągłym używaniu zegarka zawsze wskazuje wyższą temperaturę - oczywiście zawyżoną przez temperaturę ciała. Tylko tutaj pojawia się problem, bo mamy różną temperaturę skóry, w zależności od temperatury otoczenia i ubioru. Problem rozwiązałoby założenie zegarka na np. kurtkę, ale w lecie jest to niemożliwe, a w zimie w "zwykłych" warunkach wyglądałoby dziwnie. No i nie da się przeprowadzić odczytu spontanicznie, tylko jednak jakoś trzeba poświęcić mu chwilę. Ew. kalibracja do temperatury skóry; tj. siedzimy w pokoju z zegarkiem i po np. 2-3h ustawiamy wartość, którą wskazuje termometr. Jak Wy rozwiązaliście ten problem? Jeśli opcja, którą obecnie ja wykorzystuję - na jak długo musi zegarek zostać ściągnięty z nadgarstka żeby skorygował temperaturę? Czy jednak zakładamy, że dobowe wahania temperatury skóry są na tyle małe (do 2 stopni?), że jednak warto skorygować zegarek pod tym kątem? Pozdrawiam
 6. KrzysiekS

  GW-9400 Rangeman

  Bardzo dziękuję. Zaniepokoiłem się, bo w internecie widziałem piękny, czarny kolor, a tutaj w pełnym słońcu przypomniały mi się kalkulatory z podstawówki.
 7. KrzysiekS

  GW-9400 Rangeman

  Witam, Dzisiaj stałem się posiadaczem zegarka, którego dotyczy temat. Wersja standardowa, z sinym wyświetlaczem. Zegarek zamawiałem w sklepie internetowym, na żywo go nie widziałem (bez docinek proszę; rozmiarem się nie martwiłem- ba, to dla mnie atut). I tutaj pojawia się moje pytanie: czy Wasze zegarki również na wyświetlaczu, tuż pod bezelem (tj. chyba jest to panel słoneczny- tam gdzie są wszystkie napisy) wpada w ciemnomiedziany kolor? W internecie ta "obramówka" jest czarna. U mnie przy intensywnym świetle robi się prawie taka jak w innych wersjach kolorystycznych. Dla przykładu cytowany post, z inną wersją wyświetlacza. Zaznaczam: ja mam standardową wersję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.